אוטובוס הבריחה של Google יוצא לדרך

Google Escape Bus, או בשמו העברי אוטובוס הבריחה של Google, יוצא למסע ברחבי ישראל. האוטובוס, שעוצב ותוכנן במיוחד לצורך פרויקט ייחודי זה, כולל חדר בריחה מפתיע. העובדה שהחדר על גלגלים מאפשרת להביא אותו לכל מקום, כמעט. האוטובוס יצא לדרך ב-7 ביוני ויסייר ברחבי הארץ במשך שבועיים, עם תחנות עצירה בעשרה ישובים: פתח תקוה, תל אביב-יפו, חדרה, באר שבע, ירושלים, ראשון לציון, עמק הירדן, מעלות תרשיחא, שדרות וחיפה. אוטובוס הבריחה הוא יוזמה מקומית של Google, שיוצאת לדרך זו הפעם ראשונה בישראל ובעולם כולו.

Google מזמינה את אלה שתמיד רצו לנסות חדר בריחה ואת אלו שכבר עשו מיליון שכאלו, להצטרף לחגיגה. החדר מתאים למשפחות עם ילדים גדולים, חברים לעבודה או ללימודים וחובבי הרפתקאות וחידות מכל סוג. בלי טלפונים אישיים ובלי עזרה מבחוץ, לכל קבוצה תהיה חצי שעה לנסות ולפתור את החידות באוטובוס. הנה הצצה קטנה לתוך האוטובוס. פיצוח אתגר הבריחה מבוסס על פתרון חידות המתאפשר בעזרת שימוש באחת מחמש האפליקציות החינמיות של Google : תרגום, תמונות, מפות, חיפוש ודרייב

כיצד נכנסים לחדר הבריחה?

כל מה שצריך לעשות הוא לארגן קבוצה של חמישה משתתפים ולהיכנס לאתר escapebus.withgoogle.com. באתר יחכו לגולשים שלוש שאלות ומי שיענה על השאלות נכונה, יועבר לטופס הרישום. מי שלא יצליח לפתור את החידות, יוכל לנסות שוב מאחר והשאלות יתחלפו בכל ניסיון. בעת הרישום, כל ראש קבוצה יצטרך לרשום את חברי הקבוצה ולבחור את השעה והמקום המתאימים לו.

בין כל הפותרים נכונה, תערך הגרלה והצוותים שיעלו בגורל יוזמנו למקום ולזמן על פי בחירתם. לא נבחרתם? לא נורא, סביב האוטובוס יוקם מתחם ייעודי לאלו שרוצים גם הם לטעום מהחוויה. במתחם יהיו מפוזרות חידות, ולפותרים נכונה יחולקו פרסים. ולאלו שרק באו ללוות, יהיה בו גם מקום לנוח ולחכות לאלו שכן הצליחו לעלות לאוטובוס.

רוצים להתחיל ולהתאמן? קדימה מתחילים:

 1. העיר שממנה ממריאה טיסת אלעל 318
  1. פריז
  2. רומא
  3. לונדון
 1. מה עומד ברחוב הגולן 1 ביבנה
  1. בית ספר
  2. מגדל מים
  3. בית כנסת
 1. בטורקית אומרים iyiki dogdun ובעברית
  1. יום הולדת שמח
  2. נקניקיה בלחמנייה
  3. משחת שיניים

תחנות עצירה – אוטובוס הבריחה של Google:

תל אביב 7/6, 16-17/6
פתח תקווה 8/6
ראשון לציון 9-10/6
עמק הירדן 11/6
מעלות תרשיחא 12/6
חדרה 13/6
חיפה 14-15/6
ירושלים 18-19/6
באר שבע 20/6
שדרות 21/6

צילום: תומר פולטין

תגובות סגורות