Latest News

יקב מרגלית עם יינות חדשים

נפגשתי לאחרונה עם דר’ יאיר מרגלית ובנו אסף, מיקב מרגלית​.
יקב מרגלית הוא יקב משפחתי שהוקם ב- 1989 בכפר-בילו ליד רחובות. הוא היה אחד מיקבי הבוטיק האיכותיים, הראשונים, שהוקם בארץ בעת החדשה. בשנת 1994 עבר היקב לשטח קטן בפרדס ליד חדרה. מ 2013 היקב ממוקם בבנימינה.

היה מעניין להיפגש עם האב ובנו, לטעום את יינותיהם החדשים, ולשמוע את סיפוריהם.
אני כבר מזמן מדגיש בשיחותי ובכתיבתי, שמאחורי כל בקבוק יין יש סיפור ארוך ומעניין. אנשי מרגלית חידדו שוב את העובדה הזו, והסיפורים שלהם על היינות היו מעניינים במיוחד.

היין הראשון שנמזג לכוסות היה אניגמה NAPA 2012 – .
אניגמה Napa הוא יין שנולד בתקופה שבה יאיר ומשפחתו עברו לגור בעמק נאפה בקליפורניה בשנת 2011 .
נאפה הוא אחד מאזורי היין הטובים ביותר לגידול ענבי קברנה סוביניון, ונראה למרגלית מתאים ביותר לנצל את ההזדמנות לביטוי טרואר שונה לחלוטין ממה שהכירו עד כה ביקב, ולעשות יין מרגלית בנאפה.
כעבור שנה לשהותם במקום, חיפשו את הענבים ואת היקב שיוכלו להפיק בו את היין. את הענבים הם קנו משני כרמים: את הקברנה סוביניון מכרמו של ארני וויר, חבר קרוב מזה שנים רבות, ואת הקברנה פרנק והפטיט וורדו, נם קנו מהמו”ל של ספרי היין בקליפורניה אליוט מקיי, בכרם שנמצא בהרים שבין נאפה וסונומה.
את היין הם ייצרו ביקב “הגפן” של ארני. כל בני המשפחה (אירית, גאיה ויאיר) עסקו בייצור היין כולל דגימות ענבים, בציר ידני, הפרדת גרגרים, תסיסה, טופינג ולבסוף במילוי 600 הבקבוקים בנאפה.

הרכב זני של היין: 80% קברנה סוביניון, 8% קברנה פרנק, ופטיט וורדו 12%

מחיר מומלץ לצרכן: 600 ש”ח
היין האדום הבא היה  פרדיגמה 2015 – 50% ענבי סירה, 30% מורבדרה, 20% גראנש
היה מעניין לטעום בנפרד את כל המרכיבים, ובסיום את הבלנד הסופי. אהבת מאוד את הבלנד הזה .
מרגלית מספר: ” מאז הקמנו את יקב מרגלית התמקדנו בזני בורדו, כיוון שחשבנו שאלו ענבי האיכות האולטימטיביים.
בזמנו החלטנו כי היין שלנו יופק אך ורק מענבים שאנחנו מגדלים בעצמנו, ולכן במשך שנים רבות הפקנו יין אך ורק מהזנים שגידלנו, זני בורדו. הדברים השתנו כאשר קנינו את חלקת האדמה בזכרון יעקב (20 דונם),  חלקת אדמה שהייתה ידועה בין איכרי המושבה עוד מתקופת הבילו”יים כמתאימה מאד לענבים איכותיים. החלטנו לטעת בה את זני פרובנס האדומים, סירה, גרנאש ומורודרה, ואת הזנים הלבנים שרדונה, ריזלינג וזן חדש בלתי ידוע – מרגלית-בלאן.
שבע שנים מאז רכישת הקרקע, נטיעה, טיפוח הכרם ולמידה, אנו שמחים להציג את היין האדום פרדיגמה 2015.
זמן התיישנות בחבית: 12 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי. היין נקרא “פרדיגמה” בהמשך ליין הבלנד הבורדולזי “אניגמה” – שמות בעלי משמעות שקל לזכור.”

מחיר מומלץ לצרכן: כ- 150 ש”ח
אופטימה 2016 – הוא יין לבן המכיל את הזנים מרגלית בלאן 25%  ושרדונה 75%.
זהו יין מעניין עם חמצמצות נעימה בפה וריח פרחוני.
על הזן “מרגלית בלאן”, אני בטוח שטרם שמעתם . מספר יאיר מרגלית:
“היין אופטימה הוא יין שנולד בעקבות מציאתה של גפן אחת עם ענבים לבנים בכרם שלנו של קברנה פרנק בבנימינה. עקבנו אחר התפתחות הגפן הזו לאורך שנים, בדקנו את הרכב הענבים ואף הפקנו יין ניסיוני על מנת לדעת מה ניתן לייצר מענבים לבנים אלו שנחתו בכרמנו.
הדבר הבולט ביותר בענבים היה החומציות הגבוהה במיוחד בזמן הבציר .

את חלקת האדמה בזכרון יעקב רכשנו ב 2010 . החלטנו לטעת בחלקה הצפוני, גם שלושה זנים לבנים: שרדונה, ריזלינג ואת הזן הבלתי מוכר שגילינו בכרם בבנימינה.
השתלן שעשה את ההרכבות עבורנו מ”עיניים” שזמרנו מהגפנים הלבנות שטיפחנו משך כמה שנים לצורך נטיעה אי פעם בעתיד, קרא להם במשתלה מרגלית-בלאן, ואנו אימצנו את השם בחום.
על מנת לברר מהו הזן הזה הבאנו דגימות עלים לבדיקת די אנ איי בקליפורניה, במעבדה שמתמחה בכך. בדקנו פעמיים והתוצאות הגיעו שונות בכל בדיקה. הראשונה אמרה שזהו סנג’ובזה (זן אדום), והשנייה שזה קולומבר.
הקושי בזיהוי הראה לנו שכנראה אין את הזן הזה בספריית ה DNA.
המשכנו לעקוב אחר הענבים בכרם, ועם הזמן שמנו לב שיש שלושה גפנים בתוך הכרם שיש בהם אשכולות שחלקם עם גרגרים לבנים, גרגרים ורודים וגרגרים אדומים, כל אלו באשכול אחד.
בשלב זה הגענו למסקנה (זמנית) שיש לנו כנראה מוטציה כלשהי של הקברנה-פרנק לזן ענבים לבן חדש.
ליין השרדונה החדש ביקב החלטנו להוסיף את הזן החדש שתורם את החומציות הגבוהה וכן את הארומה הפרחונית שלו, כך שברור לטועם שהיין הוא שרדונה אבל לחלוטין שונה.
היין עבר התיישנות קצרה של כמה חדשים בחביות עץ אלון צרפתי.”
מחיר מומלץ לצרכן כ 150ש”ח

הריזלינג 2016 של יקב מרגלית הוא יין חצי יבש, שאני חשתי בו רק את היבש הטעים והמאוזן. כלומר, לא חשתי בו כל מתיקות האופיינית ליין שנשארו בו שאריות סוכר.

מרגלית: “יש יינות ריזלינג שתוספת של מתיקות עדינה (תלוי בסגנון היין) למול החומציות הגבוהה נותנת איזון נפלא. ניחוח מיוחד נוסף לאחר מספר שנים בבקבוק, הוא ניחוח פטרולי שמאפיין יינות ריזלינג ישנים.

באזורי גידול קרים ניתן לקבל יינות ריזלינג ארומטיים מאד עם יכולת התיישנות טובה.
בישראל החמה יש ספק אם לזן זה יש לו סיכוי סביר להיות יין טוב. אבל בגלל החיבה הרבה שלנו ליין זה (בעיקר לאסף), החלטנו לנסות לטעת אותו ולראות אם אפשר על ידי שיטות גדול אחרות (ללא השקאה ודישון) על קרקע גירית, לקבל יין שיהיה טוב מספיק עבורנו.
הגפנים ניטעו בכרם זכרון יעקב לפני שבע שנים וביולי 2014  היה הבציר ראשון שלא ענה על ציפיותינו וגם לא הבציר השני ב2015, לבסוף בציר 2016  נראה לנו מספיק טוב שאפשר להוציאו לשוק כבציר הריזלינג הראשון של היקב.
עם זאת בשל הגפנים הצעירות והניסיון המועט שלנו עם זן זה, אנו מחפשים באמצעות ניסוי וטעייה, מתווה מתאים בכרם שלנו לייצר יין ריזלינג ישראלי ראוי.
היין נבצר מוקדם מאד, עם רמת סוכר נמוכה וחומציות גבוהה מאד, תסס בטמפרטורה נמוכה, שהה זמן קצר מאד בחביות אלון ויש בו סוכר שיורי ברמה גבולית.”

מחיר מומלץ לצרכן כ 120ש”ח
טעימה מעניינת מלווה בסיפורים הייתה לנו עם אנשי יקב מרגלית.

www.winesisrael.com

תגובות סגורות