יונדאי מוטורס משיקה מרכז חדשנות והשקעות בישראל

ענקית הרכב הקוריאנית, יונדאי מוטור, משיקה בישראל את יונדאי CRADLE תל אביב , זרוע החדשנות וההשקעות של החברה, ומודיעה על מספר השקעות אסטרטגיות בסטרטאפים ישראלים. יונדאי CRADLE תל אביב הינה הזרוע השניה של יונדאי CRADLE  בהמשך לסניף CRADLE בארה”ב.

יונדאי CRADLE, הנו גוף החדשנות וההשקעות של יונדאי מוטור העולמית, אשר אחראי על פעילות ה-Open Innovation של החברה מחוץ לקוריאה ומתמקד בהשקעות בחברות שלבי סיד ועד לצמיחה בתחומים שונים, וביניהם: בינה מלאכותית, רובוטיקה, פתרונות אנרגיה חכמים, ערים חכמות, אבטחת סייבר ועוד במטרה לתמוך באסטרטגית החברה לפיתוח טכנולוגיות מתקדמות בתחום הרכב.

“ישראל היא מעצמה בתחום טכנולוגיות הרכב ויונדאי רואה פוטנציאל אדיר בסטארטאפים הישראלים שעשויה לתמוך באסטרטגיה הגלובאלית של החברה בתחום האוטומוטיב” אומר רובי חן, שהצטרף לאחרונה לחברה כמנהל של יונדאי CRADLE תל אביב. “יונדאי כבר היום מזהה עשרות סטארטאפים ישראלים להם הפוטנציאל לסייע לנו להגיע למטרה שלנו: תחבורה חכמה, אוטונומית, ירוקה ונגישה לכל בני האדם מסביב לעולם”.

“על מנת להפוך את החזון שלנו למציאות, וכחלק מהחדשנות שלנו, אנו שואפים לעבוד עם הסטארטאפים היצירתיים והחכמים ביותר בתעשיות מגוונות” אומר ג’ון סו, סגן נשיא וראש CRADLE  סיליקון וואלי “יונדאי פתוחה לכל שיתוף פעולה עם השווקים השונים ברחבי העולם, ללא קשר לגודלם, וישראל, כסטארטאפ ניישן, הנה מועמדת מובילה לכך. ליונדאי אינטרס ארוך טווח בחדשנות הישראלית ואנחנו מבססים את פעילותנו ברמה המקומית באמצעות השקת יונדאי CRADLE בתל אביב”.

יונדאי השקיעה בשתי קרנות וחמישה סטארטאפים בישראל

במסגרת פעילותה בישראל עד כה, יונדאי CRADLE בשתי קרנות הון סיכון ישראליות, וכן בחמישה סטארט-אפים ישראלים, וביניהם:

●      Autotalks, שנוסדה ב2008, שפיתחה שבב – V2X  טכנולוגיה המאפשרת תקשורת בין כלי רכב, לכלי רכב אחרים ולסביבה, ובכך מסייעת להפחית התנגשויות בכבישים, ומאפשרת שירותים חדשים מבוססי קישוריות.

●      חברת  Percepto, שפיתחה טכנולוגיית ראיית מכונה המיושמת בתוך רחפנים ליישומים תעשייתיים, אשר מסוגלים לטוס בעצמם ללא מפעיל אנושי.

●      OPSYS Tech  המפתחת מגוון פתרונות מבוססי טכנולוגיות סיבים אופטיים.

●      D-ID המפתחת טכנולוגיות בינה מלאכותית המגינה מפני אלגוריתמים של זיהוי פנים.

  • AAI- מפתחת טכנולוגיה של ראייה ממוחשבת המבוססת על למידה עמוקה. החברה מציעה פתרון ניהולי מקצה לקצה לכל מחזור החיים של מערכת ממוקדת למידה עמוקה, המשמשת לפיתוח יישומי ראייה ממוחשבת. פלטפורמת החברה מפשטת את תהליך הפיתוח והניהול של פתרונות המבוססים על בינה מלאכותית בתחומים כמו כלי רכב אוטונומיים, רחפנים, אבטחה, לוגיסטיקה ועוד.

כמו כן,  חתמה יונדאי על מזכר הבנות (MOU) עם הטכניון, ועם המכון המתקדם למדע וטכנולוגיה הקוריאני (KAIST), לשיתוף פעולה מחקר טכנולוגי ופרויקטי מו”פ בנושאי מוביליטי.

יונדאי מתעדת לפתוח סניפי CRADLE נוספים, בין היתר בברלין וביג’ינג, על מנת לתמוך ביישום האסטרטגיה שלה. מהלך זה יחזק את מארג שיתופי הפעולה שלה בעולם להאיץ פיתוח טכנולוגיות רכב מתקדמות קריטיות למסחור רכבים אוטונומים, אשר מעניקים ללקוחות-קצה יותר זמן חופשי והנעה במרחב.

תגובות סגורות