חדשות היום

אוטוטוקס ו-STMicroelectronics יציגו ב-CES 2018 פתרון V2X מוכן לייצור המוני

פתרון ה-V2X מבוסס ה-DSRC שיוצג בתערוכת 2018 CES שתיערך השבוע בלאס וגאס עולה על הדרישות של משרד התחבורה האמריקני. ההדגמה תמחיש שילוב של V2X עם פתרון טלמטיקה, תוך הצגה של התראות מוקדמות על התנגשות ושלושה תסריטי שימוש אחרים של תקשורת בין כלי רכב (V2V) ובין כלי רכב לתשתית (V2I)

חברת אוטוטוקס (Autotalks) מכפר נטר, המובילה העולמית במערכת שבבים לתקשורת V2X (Vehicle-to-Everything) וענקית הסמיקונדקטורים STMicroelectronics מציגות שיתוף פעולה המיועד להציל חיים ולשפר את הניידות בכבישים באמצעות טכנולוגיית V2X מבוססת תקשורת DSRC (Dedicated Short Range Communication). אוטוטוקס ו-STMicroelectronics יציגו תסריטי שימוש של תקשורת בין כלי רכב (Vehicle-to-Vehicle – V2V) ותסריטי שימוש של תקשורת בין כלי רכב לתשתיות (V2I – Vehicle-to-Infrastructure) במהלך תערוכת CES 2018 שתיפתח השבוע בלאס וגאס.

התצוגה היא תוצר של שיתוף פעולה רב שנים ומהווה את הדור השני של פתרון ה-V2X DSRC שהוא הראשון מסוגו המוכן לייצור המוני. הפתרון כולל את מערך השבבים CRATON2 של אוטוטוקס, שהוא פתרון V2X מתקדם ביותר ומאובטח ברמה גבוהה ואת פלטפורמת הטלמטיקה החדשנית Telemaco של STMicroelectronics. ההדגמה תראה כיצד טכנולוגיה זו, שמוכנה כעת לייצור סדרתי, יכולה למנוע התנגשויות, לאפיין תנאי כביש ולזהות תשתיות חשובות, כמו תחנות להטענת רכב חשמלי. הטכנולוגיה מבוססת ה-DSRC עולה כיום על הדרישות המוצגות במפרט ה-NPRM (Notice of Proposed Rulemaking) של משרד התחבורה האמריקני.

“טכנולוגיית ה-DSRC מוכנה כעת להתקנה המונית, כדי לשפר את  הבטיחות והניידות, הן עבור כלי רכב מאוישים והן עבור כלי רכב אוטונומיים”, אמר חגי זיס, מנכ”ל אוטוטוקס. “ההדגמה שאנו מבצעים עם ST היא עדות נוספת לשיתופי הפעולה העסקיים החזקים בתחום ה-V2X שאוטוטוקס גיבשה באמצעות פתרונות רכב של הדור הבא עבור כלי רכב מקושרים ואוטונומיים”.

“שיתוף הפעולה עם אוטוטוקס הוא מרכיב מרכזי במימוש חזון ה-Smart Driving של ST, שמשלב את כל האלמנטים בכדי להפוך את מערכות הרכב לבטוחות יותר, מזהמות פחות ומקושרות יותר”, אמר

פאביו מארצ’יו, מנכ”ל חטיבת המיקרו-בקרים ויישומי הבידור והמידע שבחטיבת הרכב ב-STMicroelectronics. “המאמצים של ST תרמו להבטחת השילוב של מודול ה-V2X מבוסס ה-CRATON2 עם הטכנולוגיות המתקדמות של ST לרכבים מקושרים, ובכלל זה מעבדים מאובטחים לרכב, מקלטי GNSS וחיישנים”.

אוטוטוקס ו-STMicroelectronics יקיימו בתערוכה שתי תצוגות V2X, בהן ניתן להשתתף בהזמנה בלבד, האחת בדגש על הפתרון מבוסס ה-DSRC המוכן לייצור סדרתי ותואם את הנחיות משרד התחבורה האמריקני (USDOT), והשנייה היא חוויית Virtual Reality שמאפשרת למבקרים “לנהוג” ברכב מצויד במערכת V2X בכדי לחוות את התועלות בטכנולוגיה זו באמצעות נהיגה שעוברת בהצלחה מצבים מסוכנים נפוצים רבים.

ניתן לקבוע פגישה עם אוטוטוקס בתערוכת CES 2018 באמצעות פנייה בדואר אלקטרוני.

תגובות סגורות