טיל יירוט זעיר של לוקהיד מרטין השלים ניסוי מוצלח

טיל יירוט מיניאטורי לפגיעה פיזית במטרה (MHTK) שיוצר על-ידי לוקהיד מרטין השלים ניסוי טיסה מבוקר במהלכו נבדקו יכולותיו וביצועי המבנה והאלקטרוניקה של מבנה הטיל, שנבנה בשתי תצורות (אקטיבי וחצי אקטיבי). זהו הניסוי הראשון לבחינת האלקטרוניקה והשני לבחינת המבנה, המשותף לשתי התצורות. הניסוי נערך בשדה הניסויים ווייט סנדס בניו-מקסיקו במימון של לוקהיד מרטין.

הניסוי הוכיח את כושר התמרון ואת היכולות האווירודינמיות של טיל ה-MHTK, שמיועד להשמיד רקטות, פגזי ארטילריה ופצצות מרגמה בטווחים שעולים בהרבה על אלה של מערכות נוכחיות אחרות. השיגור שבוצע מקדם את התוכנית ומעלה את רמת בשלות השילוב של הטיל MHTK עם משגר ה-MML.

“הצבא האמריקאי ולקוחות בינלאומיים מבינים כי הסביבה הביטחונית הגלובאלית של היום דורשת פתרונות זריזים לטווח קרוב שמגנים על חיילים ואזרחים מרקטות, פגזי ארטילריה ופצצות מרגמה שנורים על-ידי האויב וטיל ה-MHTK מהווה פתרון אפקטיבי וקטן לאותם איומים”, כך אמר טים קאהיל, סגן נשיא למערכות הגנה וטילים בלוקהיד מרטין. “ניסוי זה הוא ציון דרך קריטי שמפגין את הבשלות והיעילות של המיירט, ואנו ממשיכים קדימה על פי התוכניות”.

הטיל המיירט MHTK תוכנן להיות קטן בגודלו תוך שמירת הטווח, הקטלניות והאמינות של מיירטים אחרים הפוגעים פיזית במטרה (hit-to-kill). אורכו של הטיל הוא 72 ס”מ בלבד, ומשקלו 2.2 ק”ג בזמן השיגור. העקבה הקומפקטית של הטיל הזעיר מאפשרת לארוז מספר יחידות בזביל MML אחד.

הטיל MHTK משתמש בשיטת הפגיעה הפיזית במטרה כדי להשמיד איומים באמצעות האנרגיה הקינטית של התנגשות גוף-בגוף. טכנולוגיה זו מבטלת את הסיכון של נזק אגבי שנראה ביירוטים מסורתיים עם ראש קרבי מתפוצץ. ה-MHTK משלים מיירטים אחרים של לוקהיד מרטין הפועלים בשיטת הפגיעה הפיזית במטרה ומספק קטלניות בטווח קרוב, כחלק מהגנה רב-שכבתית אמיתית ומוכחת.

תגובות סגורות