חדשות היום

ראש המוסד במעמד קבלת אות ‘מגן הסייבר’ בשבוע הסייבר הלאומי: “אנו מוקפים בעולם הקיברנטי ולכן אנו נעשים מאוימים ופגיעים יותר”

במסגרת שבוע הסייבר הלאומי השנתי של המרכז למחקר סייבר באוניברסיטת ת”א, מערך הסייבר הלאומי במשרד רה”מ ומשרד החוץ, הוענק היום (ג’) פרס ‘אות מגן הסייבר’ למוסד למודיעין ולתפקידים מיוחדים על פועלו הרב של המוסד ועבודתו השוטפת בתחום הגנה ואבטחת סייבר בישראל ובמישור הבינלאומי. את האות קיבל ראש המוסד יוסי כהן העומד בראש הארגוןץ

וועדת הפרס, בהובלת האלוף (מיל’) פרופ’ יצחק בן ישראל ובהשתתפות גילי דרוב-היישטיין, מנכ”לית המרכז למחקר סייבר באונ’ ת”א, גיורא ירון, שלמה מרקל וגל שמואלי, פירטה את נימוקי הפרס:

“מאז הקמתו לפני יותר מ-70 שנה, היה המוסד שותף באיסוף מודיעיני רגיש וייחודי המבוסס על צורכי המדינה, עם מטרה בלתי מעורערת ומחויבות מתמשכת להגנה על ישראל. כמנהיגים בתחום וכפורצי דרך, המוסד התפתח לאורך השנים ושמר על יחסים מתמשכים עם שירותי המודיעין של מדינות זרות, תוך שהוא ממצב עצמו כבעל ברית יקר ערך וכשחקן מרכזי ברמה העולמית”.

עם טכנולוגיות הסייבר המתפתחות והמהוות איום גדול בעולם, אין זה מפתיע שהמוסד ממלא תפקיד מפתח ביכולת לאתגר איומים אלה באמצעות השקעה רבה בטכנולוגיות חדישות ושיתופי פעולה עם קהילת המודיעין הישראלית. אסטרטגיה זו של חשיבה קדימה אפשרה למוסד להמשיך ולהדוף מתקפות ולהקטין באופן קיצוני איומים על ביטחון ישראל.

וועדת ‘אות מגן הסייבר’ גאה להצטרף לארגונים רבים אחרים בהכרת ‘המוסד’ כארגון מוביל בתרומתו  לישראל, לביטחון ולסייבר. ללא ספק, המוסד הוא בהחלט מועמד ראוי.

 

קרדיט צילום:  חן גלילי

קרדיט ידיעה: במסגרת שבוע הסייבר הלאומי השנתי של המרכז למחקר סייבר באוניברסיטת ת”א, מערך הסייבר הלאומי במשרד רה”מ ומשרד החוץ.

תגובות סגורות