חדשות היום

Universal Robots משיקה קובוט למשימות העמסה ״כבדות״ המיועד ליצרנים ומפעלים שמעוניינים בתגבור האוטומציה השיתופית

ה- UR16e הוא קובוט למשימות העמסה כבדות, היכול להתמודד בהצלחה עם משקל של עד 16 ק״ג. הוא כולל כולל חיישני הפעלת כח, 17 פונקציות אבטחה וניתן תוך שעה ניתן לפרוק אותו, להתקינו, לתכנתו ולהכניסו לעבודה.

17 בספטמבר 2019, תל אביב Universal Robots (UR), יצרנית וחלוצת הקובוטים (רובוטים שיתופיים) בעולם, השיקה את ה- UR16e – קובוט למשימות העמסה כבדות, היכול להתמודד בהצלחה עם משקל של עד 16 ק״ג. הקובוט החדש, אידיאילי למשימות אוטומציה הדורשות טיפול ושינוע של חלקים ואביזרים כבדים.

 

״באווירת האי ודאות הכלכלית כיום, יצרנים חייבים לבחון אימוץ של פתרונות ׳גמישים׳, כדי להשאר בתחרות״, אומר יורגן פון הולן, נשיא UR. ״עם הקובוט החדש אנו עונים על הדרישה הגוברת בשוק לרובוטים שיתופיים שיכולים להתמודד עם משימות הרמה של אובייקטים כבדים, באמינות וביעילות. ההשקה מרחיבה משמעותית את ההיצע של קו הקובוטים שלנו ונותן ליצרנים יותר דרכים לשפר ביצועים, להתמודד עם בעיות כח אדם ולפעול להגדלת עסקיהם״.

ה- UR16e שפותח על בסיס פלטפורמת קובוטי ה-e-Series המצליחה של UR, מציע מספר יכולות ויתרונות ליצרנים:

  • הטמעה מהירה, תכנות פשוט ותפיסת מעט מקום. תכנותו של ה- UR16e פשוט ואין צורך רב בנסיון קודם או ידע מיוחד. תוך שעה ניתן לפרוק אותו, להתקינו, לתכנתו ולהכניסו לעבודה. העובדה שהוא תופס רק שטח רצפה של 900 מ״מ, משמעותה שקל לשלבו בכל סביבת עבודה כמעט – בלי הפרעה לסביבה.
  • ארגונומי וחסכוני. העובדה ש ה- UR16e מסוגל להעמיס עד ל-16 ק״ג, משמעותה חסכון ניכר בתפעול השוטף והעלויות שהיו כרוכות בהפעלת גורמים אנושיים באותו מיקום.
  • דיוק ועמידות. ה- UR16e עמיד במיוחד ומפגין אמינות רבה, ההופכים אותו למיכון אידיאלי למשימות הרמה אוטומטיות, כמו גם להשגחה על מכונות כרסום CNC, כולל השגחה על מספר רב של חלקים – בלא להתפשר על הדיוק של הביצוע.

״אנו ב-UR ממשיכים לדחוף את גבולות הגזרה של מה אפשרי ככל שמדובר באוטומציה שיתופית״, אומר פון הולן. ״כיום, אנו מקלים על כל יצרן באשר הוא להנות מכוחה של האוטומציה על ידי הכנסת קובוט שבנוי לעשות יותר מאשר כל קובוט אחר״. לדבריוף כמו אחיו לסידרת ה-e, גם ה- UR16e כולל חיישני הפעלת כח, 17 פונקציות אבטחה הניתנות להתאמה (כולל מרחקי עצירה) ותכנות אינטואיטיבי. ה- UR16e אף עומד בכל התקנים המחמירים ביותר כשמדובר בשיתוף פעולה רובוט-אדם, כולל תקני EN ISO 13849-1, PLd, Category 3, and full EN ISO 10218-1.

בנויים לעשות יותר

UR שינתה את הפרדיגמה של האוטומציה בייצור והקובוטים שלה כיום משמשים במגוון תעשיות ברחבי העולם. בניגוד לפתרונות אוטומציה מסורתיים, יקרים, מורכבים ומסוכנים לבני אדם, החברה נותנת ליצרנים מכל גודל, את הכלים להכנסת אוטמציה באמצעות קובוטים הקלים ביישום והתקנה, עם תכנות מהיר ואפס הפרעה לפעילות קווי הייצור שמסביב.

תחום הקובוטים כיום הוא התחום בעל הצמיחה המהירה ביותר בקטגוריית האוטומציה התעשייתית. איגוד תעשיות הרובוטיקה (RIA) קבע כי עד 2025 התחום ינגוס 34% משוק הרובוטים הארגוניים. UR מכרה עד היום מעל 37 אלף קובוטים ברחבי העולם – כולל בישראל ובמגוון תעשיות. שוק הרובוטים השיתופיים ערוך להתרחבות ולצמיחה בקצב שנתי  של %57.4 CAGR והוא צפוי להגיע לשווי של 4.4 מיליארד דולר עד שנת 2023, על פי מחקר חדש של חברת Energias מניו-יורק. לפי המחקר, הצמיחה הזו מונעת מהרחבת ההשקעות בטכנולוגיות תעשיה 4.0 על ידי התעשייה, המחיר הנמוך יחסית של רובוטים שיתופיים ושיעורי תשואה גבוהים על ההשקעה (ROI).


בתמונה: קובוט (רובוט שיתופי) חדש שיכול להתמודד עם עד 16 ק״ג כרדיט UR

תגובות סגורות