סיוה: הביקוש הגדל לקישוריות בלוטות’ ו-Wi-Fi סייע לחברה להשיג יותר מ-100 הסכמי רישוי ולספק טכנולוגיות ליותר ממיליארד מוצרי IoT ב-5 השנים האחרונות

ספקית טכנולוגיות הקישוריות האלחוטית והחישה החכמה סיוה (נאסד”ק: CEVA), הודיעה היום כי חתמה על יותר מ-100 הסכמי רישוי לאספקת טכנולוגיות בלוטות’ ו-Wi-Fi וכי הטכנולוגיות שלה שולבו ביותר ממיליארד מוצרי IoT ב-5 השנים האחרונות. מתוכם, יותר מ-300 מיליון מוצרים ב-2018 לבדה.

הנתונים שסיפקה סיוה משקפים את הגידול העצום בביקוש לקישוריות בלוטות’ ו-Wi-Fi, במיוחד בשווקי ה-IoT. לפי חברת המחקר האמריקאית ABI, צפוי שוק מוצרי הבלוטות’ וה-Wi-Fi להמשיך לגדול ולהגיע ב-2023 ליותר מ-10 מיליארד מוצרים בשנה.

פעילותה של סיוה בשוק הקישוריות למוצרי IoT הואצה ביולי 2014, עם רכישת RivieraWaves, כחלק מאסטרטגיית גיוון המוצרים של החברה. פעילות זו צמחה מאז משמעותית, וסיוה הפכה לספקית הקניין הרוחני המובילה בתעשיית השבבים בתחומי הבלוטות’ וה-Wi-Fi.

מנהל חטיבת ה-IoT של סיוה, אנז’ אזנאר, אמר: “השגת יותר מ-100 הסכמי רישוי לאספקת טכנולוגיות בלוטות’ ו-Wi-Fi ב-5 שנים היא יוצאת דופן, ואני גאה להיות חלק מצוות ההנהגה בתקופה זו של צמיחה חזקה. הישג זה מעיד על רמות הביצוע והאיכות של הטכנולוגיות שפיתחו המהנדסים שלנו, ויכולת מכירות מוכחת. אנו מצפים לראות את מוצרי ה-IoT החדשניים והמלהיבים שיוציאו לקוחותינו הגדולים לשוק בשנים הבאות”.

משעונים חכמים ועד לפוקימון-גו

סיוה היא חברת הקניין הרוחני היחידה בתעשייה המספקת טכנולוגיית בלוטות’ בתקני צריכת הספק נמוכה (Low Energy) ומצב דואלי (Dual Mode), וחתמה על הסכמי רישוי רבים עם חברות שבבים ויצרנים מובילים. הטכנולוגיות שלה מיושמות כיום במכשירים של מותגים מובילים, כמו סדרת השעונים החכמים Mi Band של שיאומי, מכשירי השמיעה של Oticon, מוצרי הבית החכם של Nest, מאתרי החפצים הפופולאריים של Tile, משחק המציאות הרבודה פוקימון-גו פלוס, ומאות דיבוריות אלחוטיות, אוזניות ומכשירים לבישים אחרים.

בין הלקוחות: NXP ו-ZTE

טכנולוגיות ה-Wi-Fi של סיוה משולבות במגוון מוצרים רחב, החל ממכשירים חכמים ועד לנקודות גישה אלחוטיות. עד כה שולבו טכנולוגיות ה-Wi-Fi בעשרות מיליוני מוצרים, כאשר תקן Wi-Fi 6 האחרון הפך לפופולארי במיוחד בקרב מתכנני מכשירי IoT הודות לצריכת ההספק הנמוכה שלו. עם לקוחות סיוה בתחום הבלוטות’ וה-Wi-Fi נמנות בין השאר Actions, ASR Micro, Atmosic, Beken, Bestechnic, Celeno, Dialog Semiconductor, Espressif, LifeSignals, NXP, On Semiconductor, Optek, Oticon, RDA, Rockchip, Siflower, ו-ZTE.

לדברי האנליסט הראשי של חברת המחקר ABI, אנדרו זיגנאני, “הקניין הרוחני משחק תפקיד חשוב במתן מענה לביקוש יוצא הדופן הצפוי למוצרי בלוטות’ ו-Wi-Fi, כשחברות רבות בוחרות לשלב תקני קישוריות בשבביהן כדי להפחית את הוצאות הפיתוח, צריכת ההספק וגודל המכשירים. לסיוה תפקיד מפתח בקרב גל חדש של חברות המשלבות בלוטות’ ו-Wi-Fi, בכך שהיא מספקת להן טכנולוגיות מתקדמות והתמחות מוכחת בטכנולוגיות קישוריות אלחוטיות”.


 

מערכת ניו-טק מגזינים גרופ

תגובות סגורות