אורן שגיא, מנכ״ל סיסקו ישראל: ״ההאקרים זיהו שהעובד הוא החוליה החלשה בהגנה על הארגון״

אורן שגיא, מנכ״ל סיסקו ישראל התייחס למתקפת הסייבר היום ואמר, כי : ״ההאקרים זיהו שהעובד הוא החוליה החלשה בהגנה על הארגון״. לדבריו “התקיפה היום מוכיחה שההאקרים מעלים את רמת הנועזות שלהם בניסיונות לחדור לגורמים ביטחוניים בישראל ולבצע פעולות עוינות במרחב הדיגיטלי הישראלי. נראה שהתקפה האחרונה התמקדה בניסיונות לגנוב מידע, לבצע פעילות מודיעינית ולחדור למחשבים של עובדים במשרות רגישות. אנחנו מבחינים שתוקפי סייבר מתמקדים בחוליה החלשה ביותר בשרשרת ההגנה של הארגון, ולרוב באופן לא מפתיע, מדובר במשאב האנוש.

רוב חברות הסייבר העולמיות משחקות משחק של חתול ועכבר עם התוקפים, כששני הצדדים מעלים כל הזמן את הרף ברמת תחכום ומורכבות הפריצה. היום המשחק הזה עובר שינוי כשפתרונות הסייבר המודרניים יותר מתמקדים בעובד שבארגון, בהתנהגות שלו, וברך קבלת ההחלטות שלו. הפתרונות עוטפים את העובד וכלל המכשירים בהם הוא משתמש בטכנולוגיות משלימות, שנועדו לאתר התנהגויות חריגות של העובדים ולחזות פעילות מסוכנת גם אם העובד לא הבחין בה.

מדובר במגוון של טכנולוגיות ענן מבוססות בינה מלאכותית שמשלבות עיבוד בזמן אמת של דפוסיי תקשורת עולמיים, הפקת תובנות שמלמדות את התשתיות הארגוניות איך להתגונן.

אנחנו נמצאים בעידן שבו המכונה חכמה ומעודכנת יותר מאתנו והיא הופכת לאחד ממרכיבי ההגנה המרכזיים העידן הסייבר הנוכחי”.

סיסקו (Cisco) מובילה את החזית הטכנולוגית מזה 35 שנה, ומתמחה בפתרונות לחיבור בין אנשים. החברה אשר נסחרת בבורסה האמריקאית (NASDAQ: CSCO), מתמחה בתחומי ה-security, התקשורת והענן. מערך המוצרים הטכנולוגיים החדשניים של סיסקו מעניק ללקוחותיה פתרונות לאתגרים מורכבים בתחום תשתיות התקשורת. החברה שמה למטרה לקדם הטמעה וחיזוק של המערך הדיגיטלי בארגונים שונים וזאת כחלק מחשיבה אסטרטגית רחבה – השואפת לתת מענה לאתגרים העולים מהשטח ולאפשר ללקוחותיה לממש הזדמנויות עסקיות עתידיות. חלק בלתי נפרד מה-DNA שלה הוא יצירת שותפויות ארוכות טווח עם לקוחותיה, זיהוי צורכיהם, ותפירת פתרונות שמאפשרים להם להתפתח ולצמוח בזירה העסקית המקומית והבינלאומית. הפעילות בישראל כוללת, בין היתר, שורה של שיתופי פעולה עם החברות הגדולות במשק, לצד עסקים קטנים ובינוניים, מוסדות ממשלתיים ומוניציפליים ומערכות בריאות כגון בתי חולים וקופ”ח.


תמונת כותרת: אורן שגיא קרדיט לצילום טלי שגיא

מערכת ניו-טק מגזין גרופ

תגובות סגורות