חדשות היום

נוסטרומו, הנמצאת בתהליך מיזוג המתקדם כמתוכנן עם סומוטו, מודיעה על התקנת מערכת אגירת אנרגיה נוספת בישראל

חתמה על הסכם עם חברת מדינול בירושלים, למערכת הגדולה משמעותית מזו המותקנה כיום על גג בניית אלקטרה M&E

נוסטרומו תתקין את המערכת ותזכה ל-50% מהחסכון בצריכת האנרגיה של הבניין לתקופה בת 20 שנה

לאחרונה הודיעה נוסטרומו גם על כניסה ראשונה לארה”ב, קליפורניה, עם הסכם להתקנת מערכת בלוס אנג’לס

רמת החייל, 22 בספטמבר, 2020- סומוטו, אשר הודיעה לאחרונה על מהלך משמעותי להצפת ערך לבעלי המניות של סומוטו, באמצעות רכישת חברת נוסטרומו מודיעה כי בהתאם למידע שנמסר לה מנוסטרומו, האחרונה מרחיבה את היקף פעילותה בישראל וחתמה הסכם עם חברת הסטנטים מדינול, בבעלות קובי ויהודית ריכטר, השוכרת בניין בירושלים.

במסגרת ההסכם, ובכפוף להתקיימות תנאים מתלים הקבועים בו, תתקין נוסטרומו בבניין מערכת שפיתחה לאגירת אנרגיה, בהיקף של כ- 600 קילוואט-שעה והגדול משמעותית מהמערכת של נוסטרומו הפועלת בגג בניין אלקטרה M&E. התקנת מערכות אגירת אנרגיה היא בהתאם למדיניות ממשלת ישראל, והחלטה שפרסם שר האנרגיה, ד”ר יובל שטייניץ, שלא לקדם הקמה של 4 תחנות כוח בישראל ותחת זאת להפנות משאבים ולפתח רגולציה שיקדמו אגירת אנרגיה בישראל.

המודל העסקי שנקבע בהסכם כולל התקנת המערכת על ידי נוסטרומו והפעלתה, לרבות מתן שירותי תיקון ואחזקה, זאת בתמורה לתשלום שיגלם 50% מהחסכון בחשמל של הבניין. עוד נקבע בהסכם כי תקופת ההסכם היא ל-20 שנה, בכפוף לסיומה במועד מוקדם יותר במקרה שיתקיימו ארועים הקבועים בהסכם.

ירון בן-נון, מייסד ומנכ”ל נוסטרומו: “אנו נמצאים בפעילות מואצת להתקנת מערכות בישראל ובארה”ב, בדגש על קליפורניה הסובלת קשות מתקלות והפסקות ברשת חשמל על רקע גלי החום הפוקדים אותה, שריפות ורשת חשמל שאינה עומדת בביקושים. ההתרחבות בישראל ובארה”ב מניחה תשתית מסחרית להתקנה נוספת של המערכות פורצות הדרך של הטכנולוגיה הנקיה שנוסטרומו פיתחה, גם בשווקים נוספים בהם יש רגולציה תומכת תוך שאנו מנהלים משא ומתן עם לקוחות פוטנציאלים”.

לאחרונה הודיעה נוסטרומו על שיתוף פעולה להתקנת מערכת אגירת אנרגיה בבניין משרדים בלוס אנג’לס, קליפורניה בארה”ב, במודל עסקי דומה לישראל. קליפורניה היא המדינה בעלת התוצר הלאומי הגולמי הגדול ביותר בארה”ב[1] וכמדינה לבדה היא הכלכלה החמישית בגודלה בעולם[2]. המדינה מקדמת יעדים אגרסיביים לשימוש באנרגיות מתחדשות, לרבות פתרונות אגירה והיא בעלת רגולציה תומכת.

המערכת בלוס אנג’לס היא בהיקף של כ- 750 קילוואט-שעה והתקנתה תמומן על ידי קרן BIRD Energy, קרן הפועלת לקידום שיתוף פעולה אמריקאי-ישראלי בחדשנות טכנולוגית והעובדת בשיתוף פעולה מלא עם רשות החדשנות הישראלית ועם משרד האנרגיה האמריקאי (Department of Energy).

בקליפורניה רגולציה תומכת לשימוש באנרגיה ממקורות מתחדשים ויעדים אגרסיביים לשימוש במקורות אלה. נכון למועד זה יעדי אגירת האנרגיה בקליפורניה בלבד עומדים על יותר מ- 40,000 מגה-וואט-שעה עד שנת 2030, והדרישה להעמקת כושר האגירה של הכלכלה החמישית בגודלה בעולם הולכת וגדלה בכל יום שעובר.

[1] https://apps.bea.gov/iTable/drilldown.cfm?reqid=70&stepnum=40&Major_Area=3&State=0&Area=XX&TableId=531&Statistic=3&Year=2019&YearBegin=-1&Year_End=-1&Unit_Of_Measure=Levels&Rank=1&Drill=1&nRange=5

[2] https://www.forbes.com/places/ca/#32c306af3fef


מערכת ניו-טק מגזינים גרופ

תגובות סגורות