חדשות היום

דרייבנטס מגייסת 208 מיליון דולר בכדי לבנות את תשתיות העתיד על Network Cloud

זהו סבב הגיוס השני של החברה שהקימו עידו סוסן והלל קוברינסקי והוא מעלה את שוויה של החברה למעל מיליארד דולר; את ההשקעה מובילה D1 Capital Partners אחת מהקרנות המובילות בעולם שזו השקעתה הראשונה בישראל והיא עושה זאת על מנת להמיר את שוק תשתיות הרשת ששוויו מוערך במיליארדי דולרים למודל הענן; לסבב זה מצטרפות גם הקרנות שהשקיעו בסבב הקודם – בסימר ופיטנגו, אשר הגדילו את השקעתן בחברה

החברה מעסיקה כיום למעלה מ 320 עובדים בישראל, ארה”ב, יפן ורומניה ; הגיוס ישמש את החברה לטובת חדירה לשווקים חדשים, והמשך השקעה בפיתוח וחדשנות

דרייבנטס (DriveNets) מכריזה היום ( 27/1/21) על השלמת סבב גיוס של  208 מיליון דולר המעלה את שווי החברה למעל מיליארד דולר. עד כה, כולל סבב זה, גייסה החברה סכום של 325 מיליון דולר. דרייבנטס בונה רשתות על פי מודל תשתיות הענן ומשנה את תעשיית הרשתות, כפי שהענן שינה את מודל מרכזי הנתונים. פתרון ה-Network Cloud של דרייבנטס כבר הוטמע באופן נרחב ברשת הליבה של AT&T, אחת מרשתות התקשורת הגדולות ביותר בעולם – מה שמראה את היעילות של מודל רשת הענן. מודל זה מאפשר בניית תשתיות גמישות שתהיינה מסוגלות להתרחב באופן מהיר ולהעניק מענה לקפיצה העצומה בדרישה בעקבות מגפת הקורונה. ההשקעה הנוכחית תסייע לחברה להמשיך להתרחב ולחדור שווקים חדשים, לגייס עובדים נוספים וכן להמשיך ולהשקיע בפיתוח ובחדשנות.

את הגיוס הנוכחי מובילה D1 Capital Partners, אחת מהקרנות המובילות בעולם שזו השקעתה הראשונה בישראל. אליה מצטרפים המשקיעים הקיימים Bessemer Partners & Pitango שהגדילו את חלקן בחברה (הגדילו את ה pro rata).

פתרון ה-Network Cloud של דרייבנטס תומך בוירטואליזציה מלאה של הרשת. תוכנת הרשת ענן של DriveNets היא תוכנה שנולדה ופותחה מראש בעולם הענן, ההופכת את הרשת הפיזית למשאב משותף, תוך תמיכה במספר גדול של שירותי רשת ושירותים אחרים שמשלימים אותם, באופן היעיל ביותר. התוכנה פועלת על גבי חומרה גנרית של קופסאות לבנות. הגישה החדשה הזו יצרה אלטרנטיבה זולה ויעילה  יותר מהמודלים הקיימים לרשתות התקשורת. מודל חדש זה מעניק לספקי תקשורת וספקי ענן פתרון טוב וריווחי יותר לתמיכה בעליה מרקיעת השחקים בדרישות לשירותי רשת, מאחר וכמות התעבורה כדוגמת תכנים ואפליקציות הרצים ברשת עולה, ובמקביל הרווחיות יורדת.

DriveNets Network Cloud מציע כיום את פתרון הניתוב בעל הקצבים הגבוהים ביותר והטוב מסוגו בכל הנוגע לאפשרויות הרחבה מדורגת, זמינות והוספת שירותים חדשים. החברה מרעננה נמצאת בשלבים שונים של מכירה לספקי רשתות וספקיות ענן בקנה מידה רחב, המציבים את DriveNets בנתיב הצפוי להפוך אותה לאחד מיצרני הרשתות המובילים בעולם.

“ביזור ארכיטקטורת הרשתות, כפי שעשינו כבר ב-AT&T, מדגימה כיצד ה-Network Cloud משנה את קנה המידה והמודל הכלכלי של הרשתות המתוחכמות ביותר בעולם”. כך אמר עידו סוסן, מנכ”ל ומייסד שותף ב-DriveNets. “אנחנו נרגשים מההזדמנויות שהעתיד טומן בחובו עבורנו וכבר יש לנו תוכניות כיצד לקדם ולשנות עוד תחומים נוספים בתשתיות הרשת ובהן הרחבת היצע המוצרים שלנו והגדלת  התפוצה שלנו למפעילים מובילים נוספים ולספקיות ענן”.

“אנחנו צופים שדרייבנטס תגרום לשינוי דרמטי בארכיטקטורה של כמה מספקיות השירותים הגדולות ביותר בעולם” כך אמר דן סונדהיים (Dan Sundheim), מייסד D1 Capital Partners. “עם הצמיחה התמידית ברשתות ובתשתיות ענן, אנחנו נרגשים מיכולותיה של דרייבנטס להמשיך ליצור פתרונות יצירתיים ולבסס את עצמה כספקית תשתיות כשירות Infrastructure-as-a-Service (IaaS) מצטיינת”.

הראל השתתפה, עבור מבוטחיה, בגיוס הנוכחי, בסך כספי של כ 45 מיליון ש”ח.


תמונת כותרת: עובדי ומנהלי החברה – צילום דורון לצטר

מערכת ניו-טק מגזינים גרופ

תגובות סגורות