חדשות היום

התכנון עם Raspberry Pi‏ ו- Digi-Key‏

עם כל כך הרבה אפשרויות של פלטפורמות פיתוח ומחשבים לבחירה, יש באמת פיתרון שיעזור לאתחל כל תכן העולה על הדעת. Digi-Key הפכה לאחרונה למפיצה מורשית של הסדרה המלאה של מוצרי Raspberry Pi, המספקת את אחד הפתרונות הטובים ביותר עבור כל דבר, החל מאב טיפוס מהיר ועד לתכנים מוכנים-לייצור.

קו המוצרים השלם של Raspberry Pi כולל מחשבי לוח-יחיד עם ביצועים עיליים ועלות נמוכה שנועדו לסייע למשתמשים בכל הרמות במיחשוב ובתכנים דיגיטליים. מאומצת באופן נרחב החל מסטודנטים ויוצרנים ועד לחברות סטארט-אפ ויצרני OEM מבוססים כספקית המובילה של מחשבים עם ביצועים עיליים ועלות נמוכה, Raspberry Pi‏ עוזרת למשתמשים ללמוד, לפתור בעיות וליצור פיתרונות.

שליחות משותפת

Raspberry Pi שותפה למחויבות של Digi-Key לבוא לצד מהנדסים ברחבי העולם ולעורר בהם השראה כאשר הם לוקחים את החידושים שלהם מהרעיון דרך התכנון ויצירת אב-טיפוס ועד לייצור. הם ממשיכים לראות האצה עצומה בשימוש במוצריהם במגוון רחב של יישומים תעשייתיים.

מחשב פונקציונלי במלואו תמורת ‎,$35 USD/140 L הוא מה ש- Raspberry Pi ידועה עבורו, וה- Raspberry Pi Foundation פועל להבאת העוצמה של העשייה הדיגיטלית לידי אנשים בכל רחבי העולם, כך שיהיו מסוגלים להבין ולעצב את עולמנו הדיגיטלי, להיות מסוגלים לפתור את הבעיות החשובות להם ולצייד אותם טוב יותר לקראת מקומות-העבודה של העתיד.

לאחרונה הודיעה Raspberry Pi על הלוח מבוסס מיקרו-בקר הראשון שלהם, ה- Raspberry Pi Pico‏, המשתמש במיקרו-בקר RP2040‏ שלהם, שהוא לוח ‎$4 USD/16 L‏ המסוגל להריץ את סביבות הפיתוח הן C והן MicroPython‏. ה- Pico‏ הוא מותג חדש ולכן אנו נתמקד בפיתרונות Raspberry Pi המסורתיים בהמשך מאמר זה, אך ראוי לציין כי יש לו סט היקפי חסון הכולל SPI‏, I2C‏, I/O‏ ניתן-לתכנות, זיכרון RAM של KB‏ 264‏ ותמיכה בעד MB‏ 16‏ של זיכרון Flash‏ מחוץ-לשבב.

כלי רב-עוצמה עבור בניית אב-טיפוס מהירה

Raspberry Pi ממנפת את מערכת ההפעלה Linux ישר-מן-הקופסה, כך שתחילת העבודה של בניית אב-טיפוס מהירה הופכת לפשוטה וקלה. מערכת ההפעלה שלה היא גרסה מותאמת של Debian הנקראת Raspbian‏. עם אחת ממערכות אקוסיסטם החסונות ביותר הקיימות, ישנם מאות לוחות הוספה הנקראים Hats הן עבור סט המאפיינים והן עבור הרחבה עם רכיבים היקפיים, כולל כל דבר החל מתצוגות ופתרונות חיבוריות ועד למערכי חיישנים, מצלמות, נורות LED ובקרת מנועים. מספר עצום של פיתרונות מארזים, ספקי-כוח וממשקי אנוש מסייעים בפיתוח פתרונות תכנים.

בנוסף, קיימת קהילה מקוונת חזקה הזמינה עבור מינוף מאגרי קוד ותמיכה קיימים, עם טונות של מדריכי למידה ופרויקטים לדוגמה כדי להתחיל גם את התכנים שלכם. וישנן נקודות מחיר שונות המבוססות על צרכי יישומים ותכנים ספציפיים המציעות פשרות זיכרון וביצועים מצוינות.

כל היתרונות הללו מאפשרים למתכננים להתמקד ב”רוטב המיוחד” הייחודי שלהם עצמם במקום להמציא מחדש חלקים מהפתרון שלהם שניתן למנף באמצעות חומרה ותוכנה זמינים מיידית מן-המדף.

הנתיב לייצור

אין אף פלטפורמה אחרת בשוק המציעה כל כך הרבה פתרונות חסונים למנועי כרטיס, הנקראים אצל Raspberry Pi מודולי חישוב. מודולי חישוב אלו מאפשרים תכנים ליצירת לוחות נושאים ספציפיים-ליישום בחתימת-השטח שלהם העונים על צורכי הפרויקט הספציפיים. ישנם גם ספקי שירותי תכנון (DSP) רבים שיעזרו לקחת אב-טיפוס פונקציונלי ולהפוך אותו לפיתרון מוכן-לייצור. ל- Raspberry Pi יש גם לוחות נושאים IO שיעזרו להקלת הצעדים הראשונים עם תכנים מבוססי-מודולים.

זמינות המוצרים

Digi-Key מחזיקה במלאי שלם של מוצרי Raspberry Pi, כולל משפחות ה- Compute Module 4 ו- Pico שהושקו לאחרונה, המתאימים אידיאלית עבור הלקוחות הכלל-עולמיים של Digi-Key. הוספת מקלדת Raspberry Pi 400 המעוצבת להפליא מוכיחה שהם רציניים בכוונתם להפוך למרכיב בסיסי על שולחנות העבודה ברחבי העולם.

אם כך, מה יכולה להיות היצירה הבאה שלכם עם Raspberry Pi‏? בדקו ב- Maker.io‏  את האוסף של Digi-Key של כל מיני פרויקטים פוטנציאליים שתוכלו להתחיל אותם עוד היום.

דייוויד סנדיס הוא דירקטור שיווק טכני של Digi-Key Electronics. חברת Digi-Key Electronics היא אחת מהמפיצות הגדולות ביותר בעולם של רכיבים אלקטרוניים עם שירות מלא, המציעה למעלה מ- 11.5 מיליון מוצרים עם למעלה מ- 2.6 מיליון מוצרים במלאי הזמינים למשלוח מיידי של יותר מ- 1,500 יצרנים איכותיים ובעלי מוניטין.


דייוויד סנדיס, דירקטור, שיווק טכני, Digi-Key Electronics

תגובות סגורות