ג’נטקס מרחיבה את יכולות הניטור בתא הנוסעים עם הרכישה של גרדיאן טכנולוגיות אופטיות

חיישן ניטור הנהג ותא הנוסעים הרב מודאלי Guardian של ג’נטקס

ליבת הטכנולוגיה של Guardian היא מצלמת אינפרה-אדום רגישה במיוחד, וברזולוציה גבוהה, המשלבת ראיית מכונה, תפיסת עומק ואיתור של מיקרו רעידות. תצורת חיישן קניינית זו מאפשרת למערכת לעקוב אחר הנהג, ובנוסף אחר כל תא הנוסעים ברכב כולל כל האובייקטים והנוכחים

 

החיישן Guardian של ג’נטקס בקונסולה עילית

הטכנולוגיה של החיישן הרב מודאלי Guardian של ג’נטקס תוכננה לספק מערך מקיף של פתרונות מעקב נהג ותא נוסעים עבור תעשיית הרכב

זילנד, מישיגן, 6 בספטמבר 2021, (GLOBE NEWSWIRE) :

תאגיד ג’נטקס (Gentex Corporation)(נאסד”ק GNTX) הכריז על הרכישה של Guardian Optical Technologies, חברת הזנק ישראלית המציעה טכנולוגיית חיישנים חלוצית, ייחודית ורב מודאלית שתוכננה לספק מערך מקיף של פתרונות מעקב נהג ותא נוסעים עבור תעשיית הרכב.

ג’נטקס הינה ספקית וותיקה של מוצרים אלקטרו-אופטיים לתעשיות גלובליות בתחום הרכב, התעופה והחלל והגנה משריפות. היא ידועה בעיקר כזו שמספקת לכל יצרניות הרכב הגדולות כמעט טכנולוגיות רכב מחובר ותכונות אלקטרוניות מתקדמות המייעלות את יכולות הראייה של הנהג ומשפרות את בטיחות הנהיגה.

ליבת הטכנולוגיה של Guardian היא מצלמת אינפרה-אדום רגישה במיוחד, וברזולוציה גבוהה, המשלבת ראיית מכונה, תפיסת עומק ואיתור של מיקרו רעידות. תצורת חיישן קניינית זו מאפשרת למערכת לעקוב אחר הנהג, ובנוסף אחר כל תא הנוסעים ברכב כולל כל האובייקטים והנוכחים, ולהעריך את ההתנהגות, המחוות והפעילויות שלהם.

המערכת, ללא הפסקה, סורקת, עוקבת וקובעת את המיקומים הפיזיים של כל נוסע ואובייקט אחר ברכב, אפילו אם אין לה קו ראייה ישיר אליהם, וזאת על ידי שילוב של זיהוי צילומי וידאו דו ממדיים עם מיפוי עומק תלת ממדי וניתוח של תנועות אופטיות. היא יכולה לזהות את התנועות הקטנות ביותר, כולל פעימות לב.

“גרדיאן משתמש באלגוריתמים של בינה מלאכותית וראייה ממוחשבת ליצירת יכולת חישה פונקציונלית מקיפה עבור תא הנוסעים ברכבים של ימינו ולעידן האוטונומי”, אמר ניל בוהם, מנהל הטכנולוגיה הראשי של ג’נטקס. “בעזרת מודול חיישן יחיד אנו יכולים לעקוב אחר הערנות של הנהג, לכוונן במדויק את פריסת כריות האוויר, לעקוב אחר התנהגות הנוסעים – ואפילו לזהות ילד שהושאר לישון במושב האחורי של הרכב”.

הרכישה של Guardian מחזקת עוד יותר את המומחיות של ג’נטקס בתחום המעקב אחר תא הנוסעים. במשך עשרות שנים החברה שילבה תצוגות, מצלמות ותכונות ADAS שונות במראות האחוריות החכמות שלה. מכיוון שהשטח של המראה מספק תמונה מיטבית של הנהג ושל כל חלל תא הנוסעים, זהו המקום ההגיוני לשילוב מצלמת מעקב תא נוסעים פנימית.

“מערכת ניטור תא נוסעים המשולבת במראה תאפשר ליצרניות הרכב להציע תכונה ארוזה באופן אטרקטיבי וניתנת להרחבה שחוצה את קווי הרכב, ובמיקום שמציע ביצועים גבוהים ומפשט את התאימות לרגולציה”, הסביר בוהם. “אנו עובדים כרגע על מספר עיצובים להוכחת קונספט עבור פתרונות ניטור נהג המשתלבים במראות ובקונסולה עילית”.

בינואר הכריזה ג’נטקס על רכישת Vaporsens, חברת הזנק מיוטה שהציגה פתרון חלוצי של טכנולוגיית חישה מבוססת ננו-סיבים שיכולה לזהות מגוון רחב של כימיקלים, כולל חומרי נפץ, סמים, תרכובות אורגניות נדיפות, חומרים כימיים תעשייתיים רעילים, אמינים ועוד. בטכנולוגיית הרחה דיגיטלית זו ניתן להשתמש כדי לעקוב אחר איכות האוויר בתא הנוסעים, ולהרחיבה לזיהוי חומרי נפץ, מפגעים ביולוגיים ומזהמים אחרים עבור מכוניות אוטונומיות.

“המטרה שלנו היא לספק ליצרניות רכב פתרונות ניטור תא נוסעים הוליסטיים, החל מניטור נהג פשוט ועד ניטור תא נוסעים מלא עם מכונות הרחבה”, המשיך בוהם. “אנו מפתחים פלטפורמה מקיפה וניתנת להתאמה המבוססת על היתוך של טכנולוגיות חיישנים חזקות שיאפשרו לנו לספק תכונות לרכבים של ימינו, לרכבים בתקופת המעבר ולפתרונות ניידות אוטונומיים לחלוטין”.

Guardian Optical Technologies, שנוסדה בשנת 2015 וממוקמת בתל אביב, מתמקדת בפיתוח של מכוניות ש-“מודעות לנוסעים” עם טכנולוגיית חיישנים אופטיים מתקדמת שהופכת את כלי הרכב לבטוחים ונוחים יותר.

תאגיד ג’נטקס (נאסד”ק: (GNTX, שנוסד בשנת 1974, הוא ספק מראות אחוריות עם עמעום אוטומטי ואלקטרוניקה לתעשיית הרכב, חלונות ניתנים לעמעום למטוסים בשווקי תעופה, ומוצרי הגנה מאש לשוק המיגון מפני שריפות. בקרו באתר החברה בכתובת www.gentex.com

ניטור נהג ותא נוסעים של Gentex

מערכת ניו-טק מגזינים גרופ

תגובות סגורות