חדשות היום

מסוק ה-CH-53K ביצע לראשונה משימת תובלה כבדה לספינה באוקיינוס האטלנטי

שיתוף פעולה בין המארינס לצי האמריקני כחלק משלב ההערכה והניסויים המבצעיים הראשוניים בחן את יכולות מסוק ה-CH-53K במשימת תובלה כבדה לספינה בלב ים

כוחות NAVAIR פרסמו כי לאחרונה, בפעם הראשונה, יחידת הניסויים המבצעיים של המארינס, VMX-1, ביצעה משימת תובלה כבדה של נשיאת כוחות מהיבשה לספינה באוקיינוס האטלנטי באמצעות מסוקי CH-53K מתוצרת לוקהיד מרטין-סיקורסקי.

תרגולים מסוג זה מהווים מרכיב משמעותי באפשרויות הפריסה העתידיות של כוחות המארינס במאמצעות המסוקים, כדוגמת הפעלתו למשימות רחוקות מבסיס האם ומעבר לים.

U.S. Navy photo by Mass Communication Specialist 2nd Class Joshua D. Petrosino

VMX-1 ממשיכה בסדרת טיסות ההערכה באמצעות מסוקי ה-CH-53K אשר נועדות לוודא כי תוכנית המסוק עומדת בדרישות המבצעיות למשימות תובלה כבדה במתארים שונים. במשימה הנוכחית נבחנו יכולות המסוק לבצע משימת תובלה כבדה שכללה נשיאת רכב משוריין קל (LAV-225) במשקל 27,000 ליברות (12.2 טון) מספינת הסער USS Iwo Jima (LHD7) לאזור נחיתה שהוגדר באחד החופים. במקביל, באותה המשימה, נבחנו יכולותיו של מסוק נוסף לשאת כוחות למיקום לאורך החוף ולחזור לספינה ללא תדלוק, מרחק כולל של 220 מיילים ימיים.

המשימות נתמכו על ידי הגדוד הלוגיסטי ה-24 (CLB-24) והגדוד השני של המארינס מקמפ לג’ון, צפון קרולינה, אשר סיפקו כח אדם וציוד ליחידת VMX-1 וכן אנשי צוות מספינת USS Iwo Jima שתמכו במשימה על הסיפון.

המארינס ממשיכים בביצוע המשימות השונות כחלק משלב ההערכה והניסויים המבצעיים הראשוניים (IOT&E) למסוק ה-CH-53K מתוצרת לוקהיד מרטין-סיקורסקי. במהלך השלב הנוכחי הטייסים, אנשי התחזוקה והקבלנים של היחידה מבצעים פעילויות שונות להעריך את יכולות המסוק ואת דרכי הפעלתו בכלל המתארים לקראת כניסתו לשירות מבצעי.


קרדיט לתמונות: US Navy/NAVAIR

Main Photo: U.S. Marine Corps photo by Lance Cpl. Meshaq Hylton

מערכת ניו-טק מגזינים גרופ

תגובות סגורות