חדשות היום

פלטפורמת עריכת הוידאו האוטומטית Peech משלימה סבב גיוס של 8.3 מיליון דולר

חברת הסטארטאפ Peech מודיעה על השלמת סבב גיוס סיד של 8.3 מיליון דולר, במקביל להשקת פלטפורמת עריכת הוידיאו האוטומטית שלה. הפלטפורמה מאפשרת לצוותי תוכן בחברות ליצור סרטוני תוכן (Talking head) ממותגים ומקצועיים בתוך שניות, באופן אוטומטי ללא מגע יד אדם. את סבב הגיוס הובילה קרן ההון סיכון האמריקאית Ibex Investors, בהשתתפות הקרנות Cardumen Capital, Fresh Fund ומשקיעים אסטרטגיים נוספים ביניהם Nas Daily, היזם הסדרתי אריאל מייסלוס ועוד.

Peech פיתחה פלטפורמה שעוזרת לצוותי תוכן לערוך וידאו באופן אוטומטי, באמצעות בינה מלאכותית וטכנולוגיית עיבוד שפה טבעית (NLP). כדי להפוך קטעי וידאו גולמיים לסרטונים ממותגים מקצועיים, שמוכנים להפצה בתוך שניות. הסרטונים שנערכים אוטומטית על ידי המכונה, מתבססים על השפה הוויזואלית של החברה, התוכן של הדובר בסרטון והיעדים השיווקיים של הצוות. תוך שימת דגש על המסרים החשובים בתוכן הוידאו והצגתם בצורה ויזואלית במהלך הסרטון (כותרות גרפיות, אייקונים אנימטיביים, תמונות ועוד). בנוסף לכך, מערכת ניהול תוכן הווידאו ויכולות השיתוף בין חברי הצוות, מאפשרים לצוותי התוכן ליצור כמות בלתי מוגבלת של סרטוני וידאו במהירות שלא נראתה בעבר, ללא תלות באנשי מקצוע או כלים חיצוניים. המכונה אף יודעת לבצע התאמה אוטומטית של הסרטון הסופי לשפות שונות כדי להגיע לקהלים נוספים ברחבי העולם ולערוצים דיגיטליים שונים על מנת להשיג תוצאות שיווקיות אופטימליות.

וידאו הפך לציר משמעותי בהצלחה השיווקית של החברות, כאשר 9 מתוך כל 10 צרכנים רוצים לראות הרבה יותר סרטוני וידאו אותנטיים ועם ערך אינפורמטיבי, שמופק על ידי המותגים האהובים עליהם. עם זאת, תהליך יצירת תוכן בווידאו הוא מאתגר במיוחד עבור החברות – הוא גוזל זמן רב, דורש לא מעט משאבים ויקר מאד, המחיר נע בין $1500-$20,000 לדקה, תלוי ברמת הניסיון של הצוותים. אותן חברות ניצבות בפני אתגר נוסף – היכולת לשמר קצב פרסום תוכן קבוע, ברמה מספקת, ואף להגדיל את כמות הסרטונים ככל שעובר הזמן. 31% מהחברות כלל לא מצליחות לעמוד בביקוש הגובר ובמקרה הטוב מצליחות לפרסם 2-4 סרטוני וידאו בחודש. הפלטפורמה של Peech מספקת את הפתרון למגבלה הזו ומאפשרת לצוותי התוכן לראשונה לערוך סרטים ללא הגבלה, בקלות בלתי נתפסת, בזריזות וביעילות מרבית.

Peech הוקמה בשנת 2020, על ידי דניאל דפני מנכ”לית החברה, ויהונתן עמית קנריק סמנכ”ל הטכנולוגיה, המייסדים הקימו את החברה עם תחילת הקורונה, שהעולם העסקי עבר כולו לדיגיטל וסרטוני תוכן תפסו תאוצה יותר מתמיד. השניים הבינו במהירות שיש צורך במכונה אוטומטית להאצת תהליך עריכת הוידאו ולשיפורו. דפני עבדה יותר מעשור כיוצרת ועורכת וידאו עבור החברות הגדולות בישראל, תוך למידה עמוקה של צווארי בקבוק והבעיות איתן מתמודדים צוותי השיווק והתוכן מדי יום. עמית-קנריק, צבר יותר מעשרים שנה של ניסיון בכתיבת קוד, ובעשור האחרון עבד במגוון רחב של תפקידי פיתוח בחברת קלטורה. החברה מעסיקה 20 עובדים בישראל. הכסף שגויס יאפשר ל-Peech להמשיך לשפר את הטכנולוגיה שלה ולהביא לשוק את פתרון עריכת הווידאו הייחודי שלה, המבוסס על בינה מלאכותית וכלים מתקדמים.

בשנה האחרונה ניהלה Peech פרויקטים עם חברות, ביניהן: SimilarWeb, Namogoo, Hibob, Natural Intelligence, Circles, כדי לוודא התאמת המוצר הטכנולוגי לשימוש של הצוותים ולצרכים שלהם. החברה מעסיקה 20 עובדים, רובם יושבים במטה ובמרכז הפיתוח בתל אביב. בעבר המיזם לקח חלק בתוכניות ההאצה Women of Startup Nation בשיתוף עם Google for Startups וב-8200EISP.

לדברי דניאל דפני, מנכ”לית Peech: “אנחנו חיים בעידן בו כמות התוכן במרחב הדיגיטלי רק הולכת וגדלה והצרכנים היום דורשים יותר מחברות – הם רוצים תוכן אינפורמטיבי עם ערך אמיתי ולא ניסיונות מכירה מניפולטיביים. צוותי התוכן צריכים יותר מתמיד לשמר את האותנטיות, הכנות והאנושיות ולספק תוכן אמיתי כדי למשוך את תשומת הלב של הצרכנים. באמצעות Peech, שמשחרר את צוותי התוכן מהתלות באנשי מקצוע, מתאפשר לצוותים לראשונה לייצר סרטים אותנטיים, בגובה העיניים ומלאי ערך, ממש בעצמם, תוך שמירה על מקצועיות, מיתוג ורמה ויזואלית גבוהה, אותה החברה צריכה לשמר.”

לדברי ניקול פריאל, שותפה בקרן Ibex Investors: ״אנשים צופים היום בסרטוני וידאו שיווקיים הרבה יותר מבעבר וברור היום שווידאו מעצב את כל עתיד השיווק הדיגיטלי. אנחנו בטוחים שהפתרון של Peech יעזור לצוותי התוכן לייצר סרטים איכותיים במהירות עבור הלקוחות שלהם וישנה את האופן שבו צוותי התוכן עובדים במהלך היום יום. התוצאה של העבודה עם Peech תרחיב את יכולות השיווק של הצוותים ותפתח אותם לקהלים נוספים”.

בימים אלו של התקופה המאתגרת Peech מציעה סיוע לסטארטאפים, מנכ”לים ואנשי שיווק, באמצעות Peech Days . יוזמת Workshop שתתקיים בין 8-10 באוגוסט, בתל אביב, ותלמד את המשתתפים על יצירת אסטרטגיית שיווק המבוססת על תוכן וידאו אותנטי, פשוט להפקה. הפקת תכני וידאו in-house, על עמידה מול מצלמה, כתיבת תסריטים קצרים וקולעים, העמדת סטודיו פשוט בחברה ועריכה אוטומטית – ללא צורך באנשי מקצוע חיצוניים או כלים נוספים. ההרשמה פתוחה.


קרדיט צילום: ירין טרנוס

מערכת ניו-טק מגזינים גרופ

תגובות סגורות