חדשות היום

חברת RMS האמריקאית רוכשת את אורבוגראף הישראלית בלמעלה מ- 100 מיליון דולר

מיום היווסדה עיבדה החברה למעלה מ- 100 מיליארד צ’קים והיא חוסכת ללקוחותיה כ- 200 מיליון דולר הפסדים בשנה

חברת אורבוגראף, המספקת פתרונות מתקדמים לקריאה וזיהוי הונאות של צ’קים ומחשוב תשלומי בריאות, הכריזה כי נרכשה על ידי חברת RMS (Revenue Management Solutions), ספקית שירותי אוטומציה לתשלומי בריאות מאוקלהומה. הרכישה בהיקף של למעלה מ-100 מיליון דולר מומנה באמצעות קרן המשך ראשונה של חברת ההשקעות הפרטית TSCP ((Thompson Street Capital Partners מסנט לואיס, שחברת RMS מופיעה בפורטפוליו החברות שלה.

אורבוגראף השוכנת ברחובות, ומחזיקה משרד גדול גם במסצ’וסטס, היא מובילה עולמית בתחום קריאה אוטומטית של טקסט מודפס (Optical Character Recognition) וכתב יד (Intelligent Character Recognition), והמערכות שפיתחה קוראות מסמכים במגוון שפות, כולל אנגלית, עברית ועוד. החברה הקימה את מעבדת OrbNet AI Innovation בישראל, המתמקדת באוטומציה של תשלומי צ’קים ואיתור הונאות בארה”ב, בישראל ובמדינות נוספות. בנוסף פיתחה את מרכז החדשנות לתשלומי בריאות (HPAC), שירות לשליפת תוכן פיננסי ממסמכים מודפסים בשוק ביטוחי הבריאות האמריקאי.

הטכנולוגיה של אורבוגראף מוגנת פטנט והיא ממשיכה לשקוד על פיתוח הפתרונות שלה תוך הטמעת טכנולוגיות מתקדמות בתחומי הבינה המלאכותית, לימוד מכונה ולמידה עמוקה. מיום היווסדה עיבדה החברה למעלה מ- 100 מיליארד צ’קים והיא חוסכת ללקוחותיה כ- 200 מיליון דולר הפסדים בשנה ע”י זיהוי הונאות בצ’קים מזויפים.

החברה הוקמה ב- 1995 על ידי אביקם בלצן, עתודאי יוצא ענף חקר ביצועים בחיל האויר ומוסמך הטכניון ואונ. ת”א, כספין-אוף של חברת אורבוטק הוותיקה, שביקשה להרחיב פעילותה לשווקים נוספים. אורבוטק תמכה באורבוגראף  בשנותיה הראשונות, באספקת תשתיות שונות ובידע שצברה בתחום עיבוד תמונה. בשנת 2007 הצטרף לחברה בארי כהן, ששימש אז כנשיא אורבוטק ארה”ב, ויחד עם בלצן הובילו את החברה לצמיחה מהירה ולהפיכתה לספק טכנולוגיה מוביל בבנקאות ובשוק התשלומים האמריקאי. ב- 2019 נמכרה אורבוטק לחברת KLA האמריקאית ובשלה השעה למכירתה של אורבוגראף.

במסגרת הרכישה תעבור פעילות החברה בתחום הבריאות לחברת RMS הרוכשת, ואילו הפעילות הבנקאית תישאר תחת סמכותה של אורבוגראף לרבות שם המותג. לאורבוגראף למעלה מ- 4,000 לקוחות, בעיקרם מוסדות פיננסים מוכרים בארה”ב, לשכות שירותים ומסלקות, כמו גם, מרבית הבנקים הגדולים בישראל.

“לאורך השנים הקפדנו להתרשת בשוק האמריקאי, שוק הפיננסים הגדול בעולם,  והיום אנחנו עובדים עם מאסה גדולה של מוסדות פיננסים מוכרים בצפון אמריקה” אמר בארי כהן, מנכ”ל אורבוגראף בתגובה למכירה. “לאור זאת היה זה אך טבעי לחבור ל- TSCP, קרן השקעות אמריקאית המנהלת הון של 4.5 מיליארד דולר ובפורטפוליו שלה למעלה מ- 200 חברות מצליחות. אנחנו גאים להצטרף ל- TSCP ולחברת RMS ומשוכנעים כי האכסניה החדשה תניב הזדמנויות חדשות ומלהיבות.”

“שוק הפיננסים סובל היום מהיקף עצום של הונאות שמספרן אף צפוי לגדול ככל שהמיתון הכלכלי, בארה”ב ובעולם, יגבר. כך השוק של פתרונות אוטומטים לזיהוי הונאות וקריאת צ’קים צפוי רק לגדול ולהתחזק” אמר בריאן קורנמן, מנכ”ל ב-  TSCP. “אורבוגראף היא החברה הישראלית הראשונה שאנו רוכשים אולם כבר מספר שנים, אנחנו עוקבים בסקרנות אחר שוק ההייטק הישראלי בשאיפה לבצע רכישות נוספות בעתיד.”

“אורבוגראף ידעה לזהות ולמנף במהלך התפתחותה שני שינויים דרמטיים שהתחוללו בעולם, מהפכת הגלובליזציה ומהפכת ה- AI. בראשית המילניום, בטרם הבשילה טכנולוגית הבינה המלאכותית, יישמנו פתרון יצירתי, מוגן פטנט, של עבודה בענן להשלמת קטעי הטקסט שלא פענחנו אוטומטית. המערכת שבנינו שילבה בצורה אופטימלית בין קריאה אוטומטית להקלדה מרחוק מכל מקום בעולם ואפשרה ללקוחותינו 100% פתרון בזמן אמת” אמר אביקם בלצן, מייסד אורבוגראף, CTO ומנכ”ל אורבוגראף ישראל. “בעשור האחרון, היינו בין הראשונים ליישם טכנולוגיות AI מתקדמות, ותוך שיתוף פעולה עם האקדמיה הישראלית, פיתחנו פתרונות פורצי דרך ושדרגנו את כל המערכות שלנו למערכות מבוססות למידה עמוקה, כולל היכולת לתרגם כמויות אדירות של דאטה לשיפור ביצועים עקבי ומתמשך ולשירותים חדשים שנוסיף להציע גם בעתיד”.


תמונת כותרת: מימן לשמאל: Barry Cohen (קרדיט צילום Brogen Photograpgy), Brian Kornmann (קרדיט צילום Bill Sawalich) ו Avikam Baltsan (קרדיט צילום Brogen Photograpgy)

מערכת ניו-טק מגזינים גרופ

תגובות סגורות