ביקור ביקב נטוף – אירוע חברתי

כשהגעתי לחצר בית משפחת עקל בכפר טרומן, הסמוך לשדה התעופה בן גוריון, ביום שבת בצהרים, שמחתי שוב לראות את מה שאני יודע כבר מזמן. יין זה לא רק לבן או אדום, יבש או מתוק, טעים לי או בכלל לא. פגשתי בין עצים ודשאים בעשרות חובבי יין (רובם צעירים) וחברה המסבים סביב שולחנות, נוגסים בחטיפים רבים ושונים ולוגמים מיינות יקב נטוף, כשהם שופעים בחיוכים ובשיחות ערות.
ברקע הושמעה מוסיקה שהנעימה עוד את האווירה שבמקום. רונן, הבן הדיג’יי, היה אחראי לה.


יין הוא גורם חברתי ממעלה ראשונה. הוא גורם לאנשים להתאחד, לחייך, לשוחח ביניהם וליהנות בשפע מהאווירה הנעימה שסביבם. זו עובדה שהייתה ברורה מאוד לכל מי שהגיע לחצר הכפרית השופעת בעצים ובצמחיה  של משפחת עקל , בחצר יקב נטוף. נטוף הוא על שם ואדי נטוף הזורם מזרחית לכפר, שנוסד ב1949.
בשנת 1997 חברו מאיר עקל וזאב צינמון לחלומם המשותף והקימו בחצר המשק שבכפר טרומן את יקב נטוף. מבנה האורווה לסוסים שהיה במשק, פעם, הפך ליקב וחדר חליבת הפרות הותאם לאחסנת היינות המתיישנים בבקבוקים.
היקב הכפרי הוקם בין גפנים, עצי הזית, רימונים ותמרים. חקלאות פירותית, טעימה.
ביקב ייצרו עד כה יינות אדומים מזנים אציליים ובלנדים. לאחרונה גם יוצר  יין לבן, בעזרת יקב נוסף שנמזג לכוסות הנהנים.
מאיר וזאב מספרים שהיינות שאינם עוברים סינון, מתיישנים בין שנה וחודשיים לשנתיים בחביות עץ אלון אמריקאי או צרפתי ומבוקבקים כאשר היין מגיע לאיזון נאהב בין טעמי פרי ועץ, טאנינים, ארומה באף וגוף. לאחר הביקבוק עובר היין יישון נוסף של כשנתיים נוספות בבקבוקים.

במשק גם מגדלים עצי זית ומייצרים שמן זית כתית מעולה בכבישה קרה. השמן מיוצר מהזנים קורטינה ופיקואל.  הרחתי וטעמתי גם אותו, כמובן. חשתי בארומה פירותית נעימה וטובה באף ובפה טעמים, חריפות ומרירות המדגישים היטב את תכונותיו הבריאותיות של השמן הזה המיוצר מהזיתים המקומיים.

רונן עקל (הבן) שנע במהירות בין השולחנות וטיפל בחמימות במבקרים הרבים עזר לי בטעימת היינות ומזג לי את היינות לכוס שהתרוקנה מהר.
טעמתי 4 יינות  שונים, 1 לבן ושלושה אדומים כמו שהם מוגשים לשאר המבקרים במקום המשלמים 120 ₪ לטעימה כזו. מחיר נוסף משולם עבור מגש הגבינות, ירקות ודברי מאפה.

התחלתי עם הסוביניון בלאן מבציר 2021 . יין מאוזן וחמיצות קלה נוספת הייתה מתאימה לו ולבניין גופו.
החברה הטובים” : קברנה סוביניון 65% +קברנה פרנק. ללא סינון, התיישנות 12 חודשים בחביות עץ. ין ששמו וטעמו מאפיינים מאוד את המקום והמבקרים הרבים. קליל ונעים ללגימה.
שירז  + 70%  פטיט סירה 30%. בציר 2020 . היין התיישן  14 חודשים בחביות עץ ובוקבוק ללא סינון, כדי לא להפסד חלק מטעמיו. 13.8% אלכוהול. גוף בינוני, מוצק יותר מהקודם ומאפיין היטב את טעמי השירז, האהובים עלי.
נטופים :  מלבק 55% + ברברה 30% + מרלו 15% . התיישנות של 12 חודשים בחביות עץ ובקבוק ללא סינון. 14.3% אלכוהול. בפה בעיטות נעימות מכל עבר, טעם שיורי ארוך נשאר , עד שנעלם. אהבתי יותר מכולם.
על המדף ראיתי בקבוק יין נוסף   :Three Nobles – שיראז 40% + קברנה סוביניון 25% + מרלו 20% + גראנש 15% . ניראה שילוב מאוד מעניין של זנים. טרם טעמתי.

תודה למארחיי, לחיים ובהצלחה.
מדי שבת בין 12.00 ל 17.00 נערכות , בחצר היקב בין העצים, טעימות יין בתוספת גבינות בוטיק מטבלים ביתיים מוזיקה ואווירה נהדרת. הם ממתינים לכם שם. בטוח !!!
כפר טרומן – הברוש 45 .  054-670-1061 natufd@gmail.com


ישראל פרקר www.winesisrael.com

תגובות סגורות