חדשות היום

Lunar.dev גייסה 6 מיליון דולר לניהול APIs חיצוניים בפרודקשן

חברת הסטארטאפ Lunar.dev נחשפת עם גיוס סיד של 6 מיליון דולר, ליצירת סטנדרט חדש בניהול APIs חיצוניים בפרודקשן. את סיבוב ההשקעה הובילה הקרן האמריקאית Uncork Capital שהצטרפה ל-Angular Ventures. משקיעים נוספים בחברה הם משה ליכטמן, לשעבר מנכ״ל מיקרוסופט, ואמיר שבט, יזם ומשקיע הון סיכון עם רקע נרחב בעולמות ה-APIs. הגיוס ישמש את החברה להגדלת צוות המחקר והפיתוח בתל אביב.

הפלטפורמה שפיתחה לונאר.דב מאפשרת לארגונים למזער עלויות, לשפר ביצועים ולטפל בבעיות מורכבות שנוצרות בצריכת APIs חיצוניים בהם תלויים מוצרים רבים. בשנים האחרונות אינטגרציות ל-API חיצוניים הפכו להיות חלק הכרחי ובלתי נפרד ממוצרי תוכנה של חברות. דוגמה לכך היא ההטמעה המהירה שחברות עשו למוצרים שלהן עם ChatGPT מהרגע שהושק ה-API. קיימים אלפי APIs פופולאריים נוספים, המאפשרים לחברות להרחיב את היכולות הקיימות שלהן ללא צורך בפיתוח. עם השימוש הגובר בהם, גבר גם הצורך לנהל את האינטגרציות האלו ולוודא צריכה יעילה בסביבת פרודקשן.

לונאר. דב מציעה גישה טכנולוגית חדשה ויעילה יותר שמאפשרת לצוותי פיתוח ואינטגרציה לקבל תמונה אחודה של ה-APIs והיקף הצריכה שלהם בזמן אמת. המוצר מבוסס על קוד פתוח ומותקן בסביבת הפרודקשן של הלקוחות, הוא מאפשר התאמה של הצריכה בצורה הייעודית והטובה ביותר לפי דפוסי זרימת המידע של האפליקציה.

lunar.dev הוקמה ב-2022 על ידי אייל סולומון, מנכ״ל החברה, ורועי גבאי, סמנכ״ל הטכנולוגיות, שני חברי ילדות עם רקע נרחב בהובלת צוותי פיתוח בעולמות הסייבר. החברה מעסיקה 8 עובדים בישראל וההשקעה תשמש את החברה לגיוס כח אדם נוסף ולעבוד על גרסת ה-SaaS. בימים אלו החברה מתגייסת ליוזמות אזרחיות למאמצים לאומיים. בנוסף, החברה מנדבת את היכולות הטכנולוגיות שלה בעולמות ה-APIs החיצוניים, עבור יוזמות טכנולוגיות בעורף בשיתוף עם חברות הייטק נוספות בתחום הדאטה.

אייל סולומון, מנכ״ל lunar.dev: ״APIs מהווים חלק מהותי מהמוצרים של רוב החברות הטכנולוגיות. עם הזמן, האינטגרציות הופכות לבעייה קריטית בהיבטי התחזוקה ואופטימיזציה. אין היום פתרון מספיק טוב וקל שמאפשר ניטור ושליטה בבעיות אלו בסביבת פרודקשן. הפתרון הטכנולוגי שלנו מאפשר מניעת קריאות כפולות, שליטה בקצב הקריאות ועוד אפשרויות לבזר, להתאים, ולאחד קריאות בצורה דינאמית במקום מרוכז וללא שינויי קוד.״

רועי גבאי, CTO בחבחרת lunar.dev: ״היום אנחנו מסתמכים הרבה יותר על AI ועל אינטגרציות עם כלים חיצוניים בזמן תהליך הפיתוח. בדיוק כמו שמהפכת הענן הביאה איתה ערך עצום אבל גם אתגרים חדשים שהולידו כלים חדשים לניהול עלויות, אבטחה ובקרה – כך גם כלכלת צריכת APIs שמובילה את מהפכת הSaaS דורשת פתרונות. Lunar.dev ממוקדת בלעזור לצוותי פיתוח ואינטגרציה לנהל ולתחזק בצורה האופטימלית את האינטגרציות שלהם ושל לקוחותיהם – ללא צורך בשינוי קוד.״

אנדי מקלולין, שותף-מנהל ב-Uncork Capital: ״חברת Lunar.dev מעצימה צוותי פיתוח ונותנת להם את הכלים והיכולות להתמקד בעבודה שדורשת יצירתיות, עומק ומחשבה. אנו מעודדים שימוש בתשתית הכי טובה שקיימת בימינו, והנגשת כלים לבניית תשתית שכל חברה צריכה לבנות. Lunar.dev היא ההשקעה האחרונה שלנו שעומדת בקריטריון הזה ואנחנו סמוכים ובטוחים שהפתרון שלהם יהפוך לדרך הסטנדרטית לצריכת APIs חיצוניים״.


מייסדי lunar.dev – מימין רועי גבאי סמנכל טכנולוגיות ואייל סולומון מנכל – קרדיט צילום Adi Eckstein

מערכת ניו-טק מגזינים גרופ

תגובות סגורות