חדשות היום

מחולל שעון רב פלט למערכות מיקרו אלקטרו-מכניות (MEMS) הקטן ביותר בתעשייה מאפשר עד 80 אחוז חיסכון בלוח על רכיבי תזמון

חברת Microchip הכריזה על מחולל שעון MEMS הקטן ביותר בתעשייה. ה- DSC613 יכול להחליף עד שלושה גבישים ומתנדים על גבי הלוח, ולהקטין בכך עד 80 אחוז משטח הלוח המשמש למיקום רכיבי תזמון. המכשיר מבטל את הצורך בגביש חיצוני על ידי שילוב מהוד מערכות מיקרו אלקטרו-מכניות (MEMS) בעל צריכת חשמל נמוכה ויציבות גבוהה.

התקני תזמון נדרשים לתפעול אינטרנט של דברים (IoT) קומפקטי ומוצרי חשמל ניידים, אבל מקורות השעון בדרך כלל דורשים מספר רב של רכיבים על מנת לתת מענה לדרישות התדר של מכשירי צריכה, מה שצורך חלק ניכר משטח והחשמל של הלוח. משפחת מוצרי השעון DSC613 מאפשרת למתכנני מוצרים להקטין את גודל היישום תוך הארכת חיי הסוללה.

ההתקנים החכמים של היום דורשים תמיכה בטווח תדרים נרחב, מה שדורש את מתכנני המערכות למקם מספר רב של גבישים / מתנדים ליד הבקרים על גבי הלוח או להשתמש במחולל שעון בעזרת גביש חיצוני עבור קלט הייחוס. משפחת מוצרי DSC613 מעניקה פתרון של שבב יחיד המשלב מהוד MEMS ושני חוג נעול מופע בצריכה נמוכה (PLLS) במארז DFN עם 6 פינים שגודלו קטן במידות כגון 1.6 מ”מ X 1.2 מ”מ. הגודל הקומפקטי של המארז וגמישות התדרים הנרחבת הופכים את משפחת מוצרי DSC613 למתאימים במיוחד למכשירים קומפקטיים הדורשים צריכת חשמל נמוכה, למשל מצלמות דיגיטליות, רמקולים חכמים, אוזניות מציאות מדומה (VR), סטרימינג סטיק (דונגל) זרימה וממירי STB (set-top boxes).

משפחת מוצרי DSC613 תומכת עד שלוש פלטי שעון החל מ-2 קילו-הרץ (kHz) עד 100 מגה-הרץ (MHz), מה שהופך את משפחת המוצרים לאידאלית עבור מערכות מוטמעות מבוססות מיקרו-בקר. ביישומי IoT, למשל, ניתן להשתמש במחולל שעון כדי לספק שעון MHz התייחסות ראשי ושעון זמן אמת (RTC) 32.768 קילו-הרץ עבור המיקרו-בקר (MCU), כמו גם שעון MHz נוסף לפונקציות כגון קישוריות וחיישנים. משפחת מוצרי DSC613 כוללת שני PLLs חלקיים במתח נמוך עם סינתיסייזרי שעון תוצרת AnyRate®, המאפשרים למכשיר לייצר תדרים בטווח של 2 kHz עד 100 MHz.

משפחת מוצרי DSC613, בעזרת בערך 5 מיליאמפ (mA) צריכת חשמל עם שלוש יציאות פועלות, מספקת חיסכון של עד 45 אחוז בחשמל בהשוואה לפתרון העושה שימוש בשלושה מתנדי קוורץ במתח נמוך.

כדי לאפשר חיסכון נוסף בחשמל, ניתן לכבות את יציאת השעון באמצעות סיכת הפלט.

משפחת מוצרי 613DSC זמינה כעת להדגמות ולייצור המוני.

למידע נוסף בקרו באתר האינטרנט: www.microchip.com/timing/DSC613

תגובות סגורות