חדשות היום

מחשבי פרויקט אתנה של אינטל מגיעים לשוק

     

יום לפני שתערוכת IFA המתקיימת בגרמניה נפתחת, אינטל מודיעה כי לאפטופים חדשים של אינטל מפרויקט אתנה, צפויים להתרחב ולהגיע ליצרניות מחשוב נוספות, בהן: אייסר, אסוס, דל, HP, לנובו, MSI ו-Razer שישיקו מחשבים ניידים חדשים מבוססי פרויקט אתנה.

המחשבים החדשים שהוכרזו ב-IFA ומצטרפים לפרויקט אתנה הם:

מחשבי פרויקט אתנה הם מחשבים מיוחדים. כדי לזכות בתואר זה, על יצרניות המחשבים צריכות לעמוד בכמה קריטריונים: המחשב צריך לספק מעל לתשע שעות חיי סוללה עבור שימושים אמיתיים בהצגת וידאו full HD 1080p; המחשב צריך להיטען ל-4 שעות שימוש תוך מקסימום חצי שעה; המחשב צריך להתעורר לחיים ממצב סטנדביי תוך פחות משניה; והמחשב צריך להיות מחובר ל-Wi-Fi באופן תמידי. אינטל מסרה כי בשנת 2019 יצרניות המחשוב יוציאו עשרות לאפטופים במסגרת פרויקט אתנה.

מאינטל נמסר “ב-50 שנים האחרונות היו לנו חזון ברור איך לאפטופים צריכים להיות, ועשינו עבודה רבה כדי לממש את החזון הזה. בעבר דאגנו להכניס יותר כוח מיחשוב ללאפטופים ושיפרנו זאת משנה לשנה. כעת יש צורך להכניס שיפורים נוספים מלבד ביצועי מחשב. עשינו מחקר משמעותי כיצד צרכנים משתמשים במחשבים ניידים, מה הם אוהבים ומה לא, ויצרנו את תוכנית אתנה שבמסגרתה אנחנו מאמינים כי יצרניות המחשבים יספקו מחשבים ניידים שמתאימים יותר לדרישות הנוכחיות ולפעילויות של הצרכנים ביום יום”.

עוד נמסר מאינטל כי יצרניות מיחשוב נוספות יוציאו מחשבים במסגרת פרויקט אתנה, בהן: גוגל, מיקרוסופט, סמסונג ושארפ. “כבר בקומפיוטקס 2019 הודענו שאנחנו עובדים עם מעל ל-100 יצרניות מיחשוב ומפתחים רכיבים למחשבים על מנת לספק יותר לאפטופים מסוג אתנה לשוק הצרכני. כבר כיום יש יצרניות מחשבים שהצליחו לשדרג את הלאטפופים שלהם על מנת שיכללו בפרויקט אתנה. השאר עובדים על זה כעת ויוציאו מחשבים נוספים בעתיד”.

באינטל מציינים כי בשנים האחרונות החברה עבדה עם יצרניות המיחשוב לשדרג את הלאפטופים בכמה אופנים ולהביא לחדשנות בתחום. “הלאפטופים שיצאו בשנים האחרונות לשוק עברו שינוי גדול, מעובי של 25-35 מילמטר לעובי של 10-20 מילימטר, שינוי נוסף שקרה בלאטפופים הוא הוספת הטאץ (מגע במסך) בשנים 2012 ו-2013 והכנסת קטגוריית מחשבי 1- 2 (טאבלט ולאפטופ במחשב אחד) בשנת 2015. כיום ישנם עשרות דגמים של לאפטופים מסוג זה שנמכרים בשוק בהצלחה רבה”.

מחשבים במסגרת פרויקט אתנה ישתמשו במעבדי Core i5 ו- Core i7 מסדרות U ו-Y (לאפטופים שעושים שימוש בזרם חשמלי נמוך יחסית), כולל גם כאלה עבור השוק העסקי עם טכנולוגיית אבטחה Vpro ולא רק לצרכן.

מחשבים ניידים מפרויקט אתנה יסומנו בתוו“Engineered for Mobile Performance” בשילוט ובאמצעי השיווק של אינטל ושותפיה. יש לחפש את הסימון בחנויות וברשת אצל יצרני ומשווקי מחשבים אישיים. חלק מיצרניות המחשבים כבר הוציאו לשוק מחשבים במסגרת פרויקט אתנה, והשאר יוציאו אותם למכירה החל מסוף השנה.

תגובות סגורות