מקום ראשון לפיתוח ישראלי חדש בתחרות בינ”ל: AseptoRay

תחרות הקלינטק הגדולה בעולם, Cleantech Open, התקיימה בסוף השבוע שעבר בארה”ב (סן פרנסיסקו, קליפורניה), זו השנה השביעית. מדובר באחת התחרויות הבינלאומיות היוקרתיות ביותר בתחום הקלינטק, המציעה פלפטורמה למפגש בין גורמים רלוונטיים בתחום מרחבי העולם. בתחרות השתתפו עשרות חברות מ-23 מדינות מרחבי העולם, על מנת לאתר את הראויות לפרסCleantech Open Global Ideas  (“הרעיונות הגלובליים”, בתרגום חופשי) ב-3 קטגוריות מרכזיות, עבור טכנולוגיה או מוצר פורצי דרך ובעלי השפעה משמעותית בתחום הקלינטק. את מדינת ישראל יצגה חברת אספטוריי AseptoRay)) מבית מגט תעשיות, אשר זכתה במקום הראשון בתחרות, מתוך כ-27 חברות ממדינות כמו צרפת, יוון וכו’.

AseptoRay, אשר פיתחה טכנולוגיה המאפשרת טיפול בקטריאלי באמצעות קרינה אולטרהסגולה (UV) גם בנוזלים שאינם צלולים, ניצחה בתחרות הבין-לאומית לאחר שגברה על עשרות חברות ומיזמים מרחבי העולם,. הפיתוח שהציגה החברה פועל בתחום הפסטור, הנמנה בין צרכני האנרגיה המשמעותיים בתעשיית המשקאות. הטכנולוגיה הידידותית לסביבה מאפשרת הפחתה של 73% מעלויות האנרגיה ומניעת פגיעה בערכים תזונתיים ובטעם, זאת בשל השימוש בקרני UV על פני חימום, השיטה הנהוגה כיום. באופן זה, לא מושמדים רכיבים תזונתיים חשובים לצד החיידקים ולא נדרש לחמם או לצנן את הנוזל, כך שניתן לחסוך  משאבים ועלויות כספיות משמעותיות.

מוטי קורן, מנהל יחידה עסקית, AseptoRay: “כמיזם שתחילתו רעיון מתוך מפעל מסורתי בן 45 שנה הממוקם במעלות, העובדה כי הטכנולוגיה שפיתחנו זכתה בתחרות בין לאומית יוקרתית בחו”ל, גורמת לנו גאווה גדולה. אנו מאמינים כי ההכרה לה זכה הפיתוח שלנו לאורך כל שלבי התחרות מצד מומחים בתחום האנרגיה, המזון וההשקעות, מעניקה משנה תוקף לתגובות שהטכנולוגיה מקבלת מחברות מובילות בארץ ובעולם. יתרון המוצר הוא שאנו מאפשרים שיפור באיכות המזון במקביל לחסכון משמעותי באחד התהליכים בזבזני האנרגיה בתעשיית המזון והמשקאות, ומקווים כי טכנולוגיה זו תבשיל ותאפשר לנו להגיע לקהלים רחבים ברחבי העולם וליצור ערך משמעותי לחברה, ללקוחות ולסביבה.”

בתמונה: מימין: מוטי קורן- מנהל היחידה העסקית באספטוריי, אמיר טריפמן מנכל חברת האם- מגט תעשיות (צילום: Cleantech Open).

תגובות סגורות