נבחרת גרמניה בכדורגל מסתייעת בטכנולוגיה של SAP כדי לשפר סיכוייה לנצח בטורניר יורו 2016

ענקית הטכנולוגיה SAP פיתחה אבטיפוס טכנולוגי חדש ושכללה פתרונות קיימים שנועדו לסייע לנבחרת גרמניה בכדורגל להתאמן ולהיערך בצורה חדשנית ויעילה יותר לקראת משחקיה במסגרת טורניר יורו 2016 שמתקיים בימים אלו בצרפת.

פיתוחים אלו הינם בהמשך לשיתוף הפעולה המוצלח בין SAP לבין נבחרת גרמניה בכדורגל שהחל ב- 2013 והוביל לזכייתה של נבחרת גרמניה בגביע העולם בכדורגל האחרון, שנערך בברזיל ב -2014 .

במסגרת זאת ומתוך כוונה לקדם עוד יותר את השימוש בטכנולוגיות המתקדמות, SAP השיקה עבור הנבחרת הגרמנית באופן בלעדי בשלב זה, שתי אפליקציות מבוססות טכנולוגיה חדשנית של SAP בענן בשם SAP HANA Cloud  ,המאפשרת לאסוף, לעבד ולנתח כמויות עצומות של מידע בזמן אמת ולייצר תובנות משמעותיות באמצעות ויזואליזציה מרשימה ועשירה.

האפליקציה הראשונה מבוססת על טכנולוגיות SAP Challenger Insightsוהיא מסייעת לנבחרת להתכונן לפני כל משחק בטורניר על-ידי אספקת תובנות מבוססות נתונים, הסוקרות באופן מקיף את שיטות המשחק של הנבחרת היריבה, מערכי ההגנה וההתקפה שלה וכל נתון אחר רלוונטי לרבות קטעי וידאו מצולמים. באמצעות שימוש בטכנולוגיית SAP HANA בענן, המנגישה את הנתונים בטאבלטים ומכשירי מובייל, מאמני הקבוצה יכולים לסקור את המאפיינים הטקטיים של כל נבחרת ולהכין תכנית משחק בהתאם. במקביל, הנתונים זמינים גם לשחקני הקבוצה לשחקני הנבחרת לצפייה על-גבי אייפדים, לפני המשחק ובמחצית ובכך מאפשרים להם  להכיר טוב יותר ובאופן זמין יותר את אסטרטגיית המשחק של היריבה ואף לצפות בהילוכים חוזרים.

הטכנולוגיה השנייה היא ה- Penalty Insights בפתרון SAP Sports One . פתרון חדשני זה מספק לשוערים ולמאמני שוערים בנבחרת תובנות ייחודית בנוגע לאופן  בעיטות עונשין (פנדלים) של כל השחקנים והקבוצות המשתתפות בטורניר. באמצעות הטכנולוגיה והאפליקציה החדשה, הקבוצה יכולה לבחון ולזהות לגבי כל אחד מהבועטים המרכזיים של הנבחרת היריבה ובכלל את האזור בשער אליו הם בדרך-כלל מכוונים, מאפייני בעיטה נוספים כמו ריצת השחקן לפני ולצפות בקטעי וידאו בזמן אמת.

זמינות טכנולוגיות חדשניות אלו מצטרפת לשיפורים מקיפים שקידמה SAP  בטכנולוגיות הקיימות, אשר היוו מרכיב מרכזי בזכייתה הרביעית של נבחרת גרמניה באליפות העולם הכדורגל ב-2014 . בתוך כך שדרגה SAP את טכנולוגיית ה- Match Insights, המוטמעת בתוך פתרון SAP Sports One והשיקה לוח מחוונים (דשבורד), דרכו ניתן לגשת למידע בנוגע למשחקים קודמים של נבחרת גרמניה מול יריבותיה בטורניר. בנוסף SAP שידרגה את ממשק המשתמש ואת האינטגרציה לאפליקציית SAP Team One , המאפשרת שיתוף של קטעי-וידאו בין שחקני הנבחרת, תוך חיבור לספריית מידע מרכזית בענן. אפליקציית SAP Team One, שהיא חלק מפתרון SAP Sports One לקבוצות ומועדוני ספורט, מאפשרת לשחקני נבחרת גרמניה לשתף קטעי וידאו ותמונות, לייעל את התקשורת הפנימית בין חברי-הצוות ואף לקיים שיחות צ’אט  לתקשורת בין מאמנים בנבחרת, שיחות אחד על אחד בין מאמן לשחקן,  או דיון משותף של כל שחקני הקבוצה.

התמונה מתוך סרטון הדגמה SAP

תגובות סגורות