אורביט שילבה מערכת שמע תלת מימד במערכות תצוגת קסדה של אלביט

image_pdfimage_print

אורביט טכנולוג’יס (ת”א: ארביט), ספקית מובילה של פתרונות תקשורת לוויינים, מערכות עקיבה ומערכות לניהול תקשורת ושמע למטוסים, הודיעה היום על שילוב מערכות השמע התלת ממדיות 3D של אורביט במערכות תצוגת הקסדה של אלביט (Helmet Mounted Display – HMD).

מערכות תצוגת הקסדה של אלביט, המציגות נתוני טיסה, חיישנים ומידע תלת ממדי מבוסס מקום, מאפשרות לטייסים להכפיף את החיישנים והטילים של המטוס באמצעות הסתכלות על המטרה בלבד, ובאופן דומה לאפשר לחיישני המטוס ולמידע רלוונטי נוסף להיות מוצגים מרחבית. ע”י התאמה הן לפעילות יום והן לפעילות לילה, לטייסים המשתמשים במערכות תצוגת הקסדה של אלביט יש יתרון מכריע ביעילות המשימה, תוך שיפור מודעות למצבים, דיוק, בטיחות ושרידות.

השילוב של מערכות השמע התלת ממדיות של אורביט ביחד עם מערכות תצוגת הקסדה של אלביט מאפשרת קבלת שמע כווני מאיומי קרקע ואוויר בהתאמה מלאה  לחווים ויזואליים במשקף הקסדה. השילוב בין אותות שמע כיוונים לויזואליים מאפשר לטייסים לאתר איומים מהר יותר, במרחב המקיף את המטוס, תוך שהפרדת הרדיו משפרת את ההתמצאות במרחב.

איתן ליבנה, נשיא ומנכ”ל אורביט אמר: “אנו מאמינים שמערכות שמע תלת ממדיות יהפכו לסטנדרט בתא הטייס העתידי”.

אודות מערכות תצוגת קסדה (HMD) של אלביט מערכות

שלושה דורות של חדשנות ושילוב מערכות תצוגה מותאמות קסדה (Helmet Mounted Display Systems – HMDS) במטוסים ובמסוקים ביססו את מעמדה של אלביט מערכות במובילה עולמית בשוק ה- HMDS. פעילות ה- HMDS שימשה כמנוע צמיחה מרכזי עבור החברה במשך שנים רבות, והקדימות שלה בשוק משתרעת על מגוון רחב של פלטפורמות. כיום, מגוון רחב של מערכות HDMS באיכות גבוהה הינו מבצעיות בלמעלה מ- 11,000 מטוסים ומסוקים המופעלים על ידי למעלה מ- 30 מדינות.

אודות מערכת השמע בתלת ממד 3D של אורביט

השמע התלת ממדי של אורביט מאפשר חוויית שמע איכותית ב- 360 מעלות עם יתרון משמעותי לטייסים, כולל מודעות מוגברת למצבים ובטיחות טיסה, וכן הקטנת עומסי עבודה ועייפות. התועלות המבצעיות של המערכת כוללים הפרדת רדיו, מיקום צוות, התראות בטיחות כיוונית והתראות שמע לאיומים המוכוונים לקו הראייה של הטייס.

 

 

תגובות סגורות