חדשות היום

חברת Ford משיקה מרכז מחקר בישראל (FRCI) שיפעל בלב הקהילה הטכנולוגית של תל אביב

  • מרכז המחקר החדש של Ford בישראל יתמקד באיתור טכנולוגיות ושותפים בתחומי הקישוריות, חיישנים, ניטור פנים הרכב והגנת סייבר
  • אודי דנינו, מייסד ומנכ״ל SAIPS אשר בבעלות Ford, מונה למנהל הטכני של המרכז החדש

תל אביב, ישראל – 12 ביוני 2019 – אמברגו לשעה 11:00 – Ford השיקה היום את מרכז המחקר שלה בישראל (Ford Research Center Israel = FRCI), שיפעל בלב הקהילה הטכנולוגית המשגשגת של תל אביב.

המרכז החדש ישמש כחממת מחקר אשר מטרתה להרחיב את תחומי המחקר הגלובלי ואת צוותי ההנדסה המתקדמת של חברת Ford. בנוסף, מרכז המחקר ישמש לתמיכה בתחומי הרכב והניידות של חברת Ford על ידי איתור חברות סטארטאפ וטכנולוגיות בתחומי הקישוריות, חיישנים, ניטור פנים הרכב והגנת סייבר.

מרכז המחקר של Ford – אשר נחנך על ידי ביל פורד, יו״ר החברה – ימלא תפקיד מכריע באסטרטגיית של החברת לשאוף ולהיות החברה האמינה ביותר בייצור מכוניות חכמות לעולם חכם. מרכז המחקר החדש יכלול מעבדת רכב בכדי לתמוך במאמצי בדיקת הוכחות היתכנות ובעבודה בתחום הבינה המלאכותית, אשר תנוהל על-ידי צוות SAIPS.

Ford עובדת עם חברות מקומיות ושותפים מקהילת הטכנולוגיה הישראלית כבר שנים רבות. הודות לנוכחותה המשמעותית בישראל, הצליחה החברה לעבוד עם מיטב הכישרונות הטכנולוגיים ועם חברות בעלות מומחיות, שמסייעות לה לקדם את המאמצים ההנדסיים שלה.

“אנחנו מכירים בחשיבות של הקמת מרכז מחקר באחת מקהילות החדשנות המתקדמות בעולם”, אמר ביל פורד, “המרכז החדש לא יהווה רק הרחבה של מרכזי המחקר והחדשנות הקיימים של Ford, אלא הזדמנות להצטרף לקהילת החדשנות הצומחת בישראל”.

מרכז המחקר של Ford בישראל יעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם חברת הבת SAIPS, שמוביל המנכ״ל והמייסד אודי דנינו, אשר מונה גם למנהל הטכני של המרכז החדש בישראל. SAIPS היא חברת הלמידה החישובית ופתרונות הראייה הממוחשבת המובילה בישראל, ש- Ford רכשה לפני כשלוש שנים.

״הרחבת הנוכחות של חברת Ford בישראל באמצעות מרכז המחקר החדש, תאפשר לנו לזהות טכנולוגיות איכותיות ולשתף פעולה עם חברות מובילות במהירות רבה יותר, ולחזק את המטרות של חברת Ford בכדי למנף את מומחיות הרכב והטכנולוגיה שנצברה בחברה לפיתוח פתרונות לאתגרי הניידות הנוכחיים והעתידיים״, אמר דנינו.

Ford פועלת בישראל מזה כעשור ונעזרת בשירותיהם של סקאוטרים מקומיים, על-מנת לזהות חדשנות בתחום הטכנולוגיה. בשנת 2015 הייתה Ford אחת מיצרניות הרכב הראשונות שערכו הקאתון לתעשיית הרכב בישראל. בשנה שעברה חזרה החברה לתל אביב וערכה את אירוע MakeItDriveable השנתי הרביעי שלה שהחל בישראל והתרחב בשנים האחרונות לערים טכנולוגיות מרכזיות בהן ברלין, דבלין ופריז.

מרכז המחקר של Ford בישראל פועל במגדל ״אדגר 360״ החדש שבתל אביב במתחם ייחודי המאפשר יחידות עבודה אוטונומיות ברמת גימור מהגבוהות בישראל. המרכז מצטרף למרכזי המחקר הגלובליים של חברת Ford באאכן, גרמניה, נאנג׳ינג, סין ובדירבורן שבארה”ב.


בתמונה:  יו”ר פורד העולמית ביל פורד מאירוע השקת מרכז המחקר הבוקר בתל-אביב

קרדיט לצלם- איתי נדב

תגובות סגורות