חדשות היום

גילת מדווחת על המשך צמיחה חזקה ברווחיות ברבעון השני של 2019

חברת גילת רשתות לוויין (נאסד”ק ובורסת ת”א: GILT), מובילה עולמית בטכנולוגיה לרשתות תקשורת לווייניות, פתרונות ושירותים, מדווחת היום על תוצאותיה הכספיות לרבעון השני שהסתיים ב-30 ביוני, 2019.

דגשים עיקריים:

 • הכנסות הרבעון השני של 2019 הסתכמו ב- 59.7 מיליון דולר, בהשוואה ל- 66.5 מיליון דולר ברבעון השני של 2018.
 • המשך רווחיות חזקה:
  • ברבעון השני של 2019 גדל הרווח התפעולי על בסיס GAAP ב-17.9% ל- 4.9 מיליון דולר, בהשוואה ל- 4.1 מיליון דולר ברבעון השני של 2018. ברבעון השני של 2019 גדל הרווח התפעולי על בסיס Non-GAAP ל- 6.3 מיליון דולר, עלייה של 10.8% בהשוואה לרבעון השני של 2018.
  • ברבעון השני של 2019 גדל הרווח הנקי על בסיס GAAP ב- 58.3% והסתכם בכ- 3.4 מיליון דולר או 6 סנט למניה בדילול מלא, בהשוואה לרווח נקי על בסיס GAAP של 2.2 מיליון דולר או 4 סנט למניה בדילול מלא, ברבעון השני של 2018. ברבעון השני של 2019 גדל הרווח הנקי על בסיס Non-GAAP ב-30.7% והסתכם בכ- 4.8 מיליון דולר או 9 סנט למניה בדילול מלא, בהשוואה לרווח נקי על בסיס Non-GAAP של 3.7 מיליון דולר או 7 סנט למניה בדילול מלא ברבעון השני של 2018.
  • ברבעון השני של 2019 גדל ה-EBITDA המתואם ב-  10.0% בהשוואה לרבעון מקביל אשתקד והסתכם ב- 8.9 מיליון דולר, או 14.9% מההכנסות.
 • ההנהלה מאשררת את יעדיה לשנת 2019: טווח הכנסות של 275 מיליון דולר עד 295 מיליון דולר, רווח תפעולי על בסיס GAAP של 23 מיליון דולר עד 27 מיליון דולר ו-EBITDA מתואם של 38 מיליון דולר עד 42 מיליון דולר.

יונה עובדיה, מנכ”ל גילת התייחס לתוצאות: “אני שמח לדווח כי מלבד התוצאות הטובות והרווחיות היציבה שגילת מציגה ברבעון השני, מדובר ברבעון חזק כשאנו מיישמים את האסטרטגיה שלנו ליצירת הכנסות באיכות גבוהה באמצעות מנועי הצמיחה שלנו- אינטרנט פס רחב, תשתית תקשורת סלולרית ואינטרנט במטוסים. “השגנו שתי אבני דרך משמעותיות ברבעון זה אשר יהוו מקורות חשובים לצמיחה בעתיד.

“הראשונה הינה בתחום ה-IFC. נכנסנו לשוק  מטוסי מנהלים בחוזה בהיקף של מיליוני דולרים מספקית שירותי תעופה למטוסי מנהלים עם אנטנת ה- Tail-Mountשלנו. בנוסף לעובדה כי אבן הדרך הזו מחזקת את מעמדנו כמובילים בשוק ה-IFC במגזר התעופה המסחרית, היא גם מרחיבה את היצע מוצרי ה-IFC שלנו עם אנטנת ה-Tail-Mount האווירית בנוסף למודם האווירי המוביל שלנו.

“שנית, השגנו אבן דרך משמעותית בפרו עם אישור הכניסה לשלב התפעולי בשלושה אזורים כחלק מפרויקט הטלקום שנבחרנו לבצע ב-2015 על ידי Fitel. הכניסה לשלב זה תאפשר לגילת לקבל הכנסות שנתיות בהיקף של כ- 12 מיליון דולר, לתקופה של עשר שנים, וכן להתחיל למכור שירותים על גבי הרשת אשר יניבו שולי רווח גבוהים יותר. למעשה, התחלנו בפעולות שיווק למכירת שירותי רשת על פני התשתית אשר בנינו ולאחרונה  התחלנו בתפעולה. אנו צופים כי נדווח על התפתחות מאמצים אלו בשבועות ובחודשים הקרובים.

“בנוסף, זכינו בחוזה תלת שנתי בהיקף של מיליוני דולרים לפרויקט הרחבת פס רחב עבור Globe Telecom , מפעילת התקשורת המובילה בפיליפינים, זאת בנוסף לפרויקט לניהול שירותי תמסורת סלולרית ללקוח זה. הרחבה זו מוכיחה פעם נוספת את תפיסתנו כי המחיר הפוחת של קיבולת לוויינית לצד ציוד קרקע ייעודי איתן, מאפשרים לספקי שירותי תקשורת ברחבי העולם כלי לגיטימי נוסף מבחינת עלות-תועלת לאספקת פס רחב איכותי ללקוחותיהם.”

מר עובדיה סיכם: “בסיכום הכללי, גילת השיגה אבני דרך משמעותיות ברבעון השני, במיוחד בפרויקטים שלנו בפרו ובתחום ה-IFC, לצד השגת רווחיות יציבה. אנו מתכננים להשקיע עוד בתחומים אלו ובמנועי הצמיחה הנוספים שלנו בשארית 2019, תוך המשך התמקדות בשיפור הרווחיות.”

הכרזות בולטות לאחרונה:

 • גילת תספק אנטנות אוויריות כחלק מהסכם ראשוני בהיקף של עשרות מיליוני דולרים לספק שירותי תעופה עסקיים tier-1
 • גילת זכתה בחוזה בהיקף של למעלה מ-7 מיליון דולר לתוכנית WIN-T (רשת מידע ללוחמה טקטית) של צבא ארה”ב
 • גילת משיגה אבן דרך משמעותית בפרו ואישור להיכנס לשלב התפעולי, אשר יאפשר הפקת הכנסות בהיקף של 12 מיליון דולר מידי שנה כחלק מפרויקט הטלקום שנבחרה לבצע ב-2015
 • גילת זכתה בחוזה בהיקף של מיליוני דולרים מ-Globe לתקופה של שלוש שנים לאספקת שירותי WiFi באמצעות לוויין וזאת בנוסף לשירותי תמסורת סלולרית

תגובות סגורות