ג’וניפר נטוורקס מאפשרת פריסת רשת 400 GbE הארוכה ביותר הקיימת היום

בניסוי שערכה הציגה החברה העברת נתונים ב- 400 GbE למרחק חסר תקדים של 1,300 מייל (2,092 ק”מ) בעזרת ציוד של ג’וניפר

ג’וניפר נטוורקס (NYSE: JNPR), מובילה עולמית ברשתות מאובטחות מונעות בינה מלאכותית (AI), הודיעה על השגת יתרון טכנולוגי ראשון מסוגו בתעשייה. זאת בעקבות הצלחת ניסוי בהעברת נתונים באית’רנט במהירות של 400Gb בשנייה למרחק של 1,300 מייל (2,092 ק”מ). הניסוי נערך בשיתוף עם SCinet, רשת הקיבולת הגבוהה של ועידת Supercomputing 2019. SCinet השתמשה בנתב PTX10003 Packet Transport Router של ג’וניפר להעברת קיבולת גבוהה ראשונה מסוגה, הכוללת גמישות ותכנות.

הניסוי שנערך מסמן צעד משמעותי לקראת המעבר לרשתות אית’רנט בקיבולת 400GbE, החיוניות לעמידה בדרישות רוחב הפס עבור מחשוב על, ארכיטקטורת ענן של מרכזי נתונים מהדור הבא, רשתות 5G, מציאות רבודה ומדומה, הפקה והפצת וידאו ב- 4K. הניסוי, נערך בשבוע של ה- 18 בנובמבר, 2019, בין דנוור ושיקאגו, בעזרת PTX10003 של ג’וניפר, נתב הליבה בעל ההגדרה הקבועה, הראשון בשוק התומך ב- 400GbE.

חיבור ה- 400GbE היווה חלק מקישוריות ה- 4.22 טרה ביט שסיפקה SCinet לכנס. החיבור נעשה עבור חוקרים אשר עבדו על פרויקטים בתחומים כמו פיזיקה באנרגיה גבוהה, אסטרונומיית רדיו ומחקר של הגנום האנושי. בשנים הקרובות, רשתות מחקר וחינוך רבות ישדרגו את המערכות שלהן ל- 400GbE, ויתאימו עצמן לדרישות רוחב הפס של עידן המדע הגדול (Big Science).

ג’וניפר סיפקה לכנס ה- SC19 גם תשתיות רשת נוספות על מנת לבנות את רשת ה- SCinet ולתמוך בכנס, לרבות אספקת ראוטרים מסוג MX2010 ו- MX960, מתגי QFX וחומות אש מדגם SRX4600. התשתית תמכה במערכת ההפעלה של Junos עם חוויית המשתמש המשופרת לתמיכה במודולריות, פתיחות ותכנות הנדרשים לרשתות בעידן הענן החדש.

בעוד ספקי השירותים, מפעילי הענן והארגונים מתמודדים עם הגידול באתגרים הקשים בניהול קצבי הצמיחה הגדלים של תעבורת הנתונים, ג’וניפר ממשיכה בפיתוח פתרונות חדשניים המאפשרים רמות חסרות תקדים של ביצועים ויכולת גידול (scalability), לצד קיבולת גבוהה וניתוב ללא הפסקה (nonstop routing).

“החוקרים היום תלויים יותר ויותר בעברת קבצי נתונים למרכזי מחשוב על ולענן על מנת לתמוך במדע שיתופי המקדם פריצות דרך בכל תחום, החל מאסטרופיזיקה עד לבריאות. גידול בקיבולת, הקטנת המורכבות, עליה באוטומציה וביכולות האוטונומיות ברשתות שלנו, חשובות לעתיד תחומים אלו. חברת Internet2 מברכת על ההזדמנות לשתף פעולה עם ג’וניפר וחברות נוספות בתעשייה על מנת לספק מהירות של 400GbE לאורך 1,300 מייל לקהילת ה- SC”, אמר רוב ויטצקה, VP שירותי רשת ב- Internet2.

“ניסוי זה מווה ציון דרך משמעותי בהגשמת החזון של העברת נתונים בקיבולת גבוהה ב- 400GbE, ברשת הדור הבא. באמצעות אספקת חדשנות ראשונה מסוגה ברשתות 400GbE, אנו בונים את היסודות לרשתות תקשורת המהירות והמתקדמות ביותר בעולם”,אמר אנדי אנטריה, סמנכ”ל פיתוח ראשי בג’וניפר נטוורקס.


 

מערכת ניו-טק מגזינים גרופ

תגובות סגורות