חדשות היום

NVIDIA משיקה את Jetson Xavier NX, מחשב העל הקטן בעולם לבינה מלאכותית

  • התוספת החדשה למשפחת מוצרי Jetson, מביאה עמה ביצועים ברמה של NVIDIA Xavier למערכות בגודל קטן ובמחיר של החל מ-399 דולר
  • בתוך כך הודיעה NVIDIA על זכייתה במבחן השוואתי בתחום הבינה מלאכותית כשהשיגה את התוצאות המהירות ביותר במבחני AI inferences הקרויים MLPerf Inference 0.5 בתעשיית השבבים

NVIDIA, ענקית המעבדים הגראפיים והבינה המלאכותית, מכריזה על הדור הבא של מחשבי העל שלה, Jetson Xavier™ NX, מחשב העל הקטן והעוצמתי בעולם ליישומי בינה מלאכותית, רובוטיקה ומכשירים ממוחשבים נוספים.

בממדים קטנים מאלה של כרטיס אשראי, ה-Jetson Xavier NX module מספק ביצועים ברמה של שרת של עד 21 TOPS, מבלי להתפשר על יעילות אנרגטית, בהרצת עומסי עבודה מודרניים של בינה מלאכותית וצריכה של 10 וואט חשמל בלבד.

ה-Jetson Xavier NX פותח אפשרויות חדשות של התקני מחשוב קצה הזקוקים לביצועים מוגברים אך מוגבלים מבחינת גודל, משקל, צריכת חשמל ועלות. התקנים העשויים לעשות שימוש ב- Jetson Xavier NX כוללים רובוטים, רחפנים, חיישנים עתירי רזולוציה ללוגיסטיקה במתקני וקווי ייצור, בדיקות איכות באמצעים אופטיים, הקלטות וידיאו מבוססות רשת, התקנים רפואיים ניידים ומערכת IoT תעשייתיות אחרות.

דיפו טאלה, סגן נשיא ומנכ”ל מחשוב הקצה ב-NVIDIA, אמר לרגל ההשקה: “הבינה המלאכותית הפכה לטכנולוגיה המאפשרת של הרובוטיקה וההתקנים המשובצים שמחוללים שינויים עצומים במגוון תעשיות. עד כה, רבים מההתקנים האלה, שממדיהם וצריכת החשמל שלהם קטנים, לא יכלו להוסיף מאפייני AI. ה- Jetson Xavier NXמאפשר ללקוחות ולשותפים שלנו להגדיל באופן דרמטי את יכולות ה-AI מבלי להגדיל את הממדים או צריכת החשמל של ההתקן״.

בתוך כך התבשרה NVIDIA על זכייתה במבחן השוואתי של היקשי בינה מלאכותית (AI inferences). יחידת העיבוד הגרפית NVIDIA Xavier השיגה את התוצאות המהירות ביותר במבחני MLPerf המודדים ביצועים במרכזי נתונים והתקני קצה. סדרת המבחנים, הקרויה MLPerf Inference 0.5, היא המבחן הבלתי-תלוי הראשון בתעשייה, הממחישה את הביצועים של המעבד הגרפי NVIDIA Turing™ במרכזי נתונים ושל המערכת-על-שבב NVIDIA Xavier™ במחשוב קצה. הסדרה, הכוללת חמישה מבחני היקשים, בוצעה במערכות במגוון גדלים ובתרחישי היקשים שונים המכסים יישומי AI מוכרים כגון סיווג תמונות, איתור עצמים ותרגום.


מערכת ניו-טק מגזינים גרופ

תגובות סגורות