חדשות היום

איגוד התקינה הבינלאומי IEEE הכריז על השקת חבילת כלי פיתוח “בקוד פתוח” למפתחים, סטארט אפים וארגונים

חבר הנאמנים של הארגון העולמי קיים את המפגש הראשון של העשור בפעם הראשונה בישראל כאות הערכה לשוק המקומי המהווה צומת טכנולוגי מהמשפיעים בעולם

למפגש הגיע במיוחד נשיא האיגוד העולמי

IEEE – איגוד מהנדסי חשמל ואלקטרוניקה, הארגון הטכנולוגי המקצועי הגדול בעולם שמקדם טכנולוגיות לתועלת קהל המפתחים בעולם, ואיגוד התקינה של הארגון – IEEE SA, הודיעו במהלך פגישתם בתל אביב על השקתה של חבילת כלי פיתוח חינמית “בקוד פתוח” עבור חברות סטארט אפ וארגונים.

הארגון העולמי בחר לערוך את המפגש הראשון של חבר הנאמנים שלו בעשור החדש דווקא בתל אביב כהערכה לישראל כצומת טכנולוגי מהמשפיעים בעולם. למפגש הגיע במיוחד לישראל נשיא הארגון,
רוברט פיש
אשר ציין: “בחרנו לקיים את המפגש בישראל, כיוון שמדובר בשוק מעניין שייחודיותו במספר הגבוה בעולם של חברות ההיי-טק וחברות סטארט אפ לנפש.”

חבילת כלי הפיתוח החינמית “בקוד פתוח” שהושקה היום, תהיה זמינה בהמשך השנה, ותקרא IEEE SA Open Source. היא תהווה מקבץ רחב היקף של כלים, אשר יסייע למפתחי תוכנה עצמאיים, חברות סטארט אפ וארגונים בכל העולם להאיץ את מהלכי הפיתוח שלהם. הפלטפורמה החדשה נועדה לגשר על הפער בין תקני הפיתוח העולמיים הסטנדרטיים, לבין קהילות המפתחים בקוד פתוח, ותאפשר יצירת פתרונות טכניים מהירים ויצירתיים.

פלטפורמת הקוד הפתוח של IEEE היא מערך מותאם אישית של תוכנת GitLab, יציבה ונוחה לשימוש, אשר מהווה סביבת פיתוח גמישה, שמספקת גישה אחודה מרכזית לניהול תשתיות, אמצעי שליטה וקהילת מפתחים, כמו גם ארגז כלים המפשט ומחזק תכנון שיתופי, פיתוח, ניהול ותקשורת בתוך הצוות. בנוסף, היא מציעה מגוון של שירותי תמיכה בהזמנה, לדוגמא, ניתן לקבל מימון מדינתי לפרויקטים הומניטריים מוכווני משימה באמצעות Collaborative Open Innovation Lab Fund (COIL) דרך פעילות משותפת של IEEE SA וקרן IEEE Foundation. הארגון מציע גם קבלת יעוץ ותמיכה בפיתוח, אבטחת איכות, תחזוקה ותיעוד.

“אנו מחשיבים את תל אביב כאחד מהצמתים הטכנולוגיים המשפיעים בעולם – הודות לתרבות החדשנות הייחודית לישראל”, אומר רוברט פיש נשיא איגוד התקינה IEEE SA. “עובדה זו הופכת את תל אביב למקום האידיאלי לקיום כנס חבר הנאמנים שלנו בעשור החדש, בעיקר על רקע פתיחת תוכניות חדשניות שלנו במגוון תחומים. לדוגמא, סביבת הקוד הפתוח שלנו, מסייעת כבר עתה למפתחי תוכנה מובילים לקדם את הפרויקטים שלהם. משקלו של הקוד הפתוח בקידום חדשנות ברחבי העולם אינו מוטל בספק, ואנו מוסיפים עוד נדבך לפלטפורמה השיתופית המוכחת שלנו הפתוחה למפתחים בעולם, והיא תתמוך מעתה גם בפרויקטי קוד פתוח מוכווני משימה ושוק. הקוד פתוח, המשמש כשיטה שיתופית לפתרון בעיות שכיחות, הינו כלי מוכח להפצת חדשנות וחופש בחירה. ההתקדמות בתחומים כגון מחקר, תקשורת, תחרותיות של ארגונים, בינה מלאכותית, למידה חישובית וכלי חיזוי, מתבססת על קוד פתוח. חברות סטארט אפ תלויות במידה רבה בקוד פתוח כמודל לפיתוח.”

“IEEE SA פועל כבר למעלה ממאה שנה, והקוד הפתוח הינו צעד טבעי ביצירת פלטפורמה חלופית בסביבת העבודה שלנו”, אמר קונסטנטינוס קרצליוס, מנכ”ל IEEE SA. “התקינה ממשיכה להתפתח לשלב שבו פיתוח בקוד פתוח הופך בהדרגה לאמצעי משלים, ולעיתים אף לתחליף לפיתוח בסטנדרט רגיל. מסיבות אלה אנחנו שמחים להעניק לשותפינו העצמאיים והארגוניים את האפשרות ליהנות ממגמה זו ולהתחבר למגוון רחב של בעלי עניין בפיתוח פתרונות טכנולוגיים”.


תמונת כותרת: רוברט פיש נשיא איגוד התקינה IEEE SA

מערכת ניו-טק מגזינים גרופ

תגובות סגורות