חדשות היום

D-ID גייסה בהצלחה 13.5 מיליון דולר להגנת פרטיות מפני מעקב המוני מבוסס זיהוי פנים

פלטפורמת התוכנה אשר מסירה נתונים ביומטריים מרכזיים מתמונות וסרטונים ממשיכה בהגנתה על חברות

ב-24 באפריל, 2020, חברת הסטארט-אפ D-ID גייסה בהצלחה 13.5 מיליון דולר במסגרת סבב גיוס כספים, חרף אי ודאות כלכלית השוררת כיום בשוק.סבב זה, שהובל ע”י AXA Venture Partners, כלל בין השאר משקיעים כגון Pitango Venture Capital, Y-Combinator,  AI Alliance, Hyundai Motor Company, OMRON Ventures, Maverick Ventures (U.S.), Mindset Ventures and Redds Capital.
DID מתכננת לתעל את ההון להגדלת פעילות המכירות והשיווק שלה בנוסף בהמשך השקעה במחקר ופיתוח.
“גיוס בסדר גודל כזה בתקופה של חוסר ודאות כלכלית משקף את רמת הצורך לפתרונות שאנו מספקים” אמר סלע בלונדהיים, סמנכ”ל תפעול וממייסדי D-ID. “השימוש הגובר בטכנולוגיות זיהוי פנים, כמו גם תקנות הפרטיות המתקדמות המחייבות הגנה על מידע אשר עלול לשמש למעקב, מציב חברות רבות בעמדה שבה הן חייבות להפוך את המידע המאוחסן אצלן לאנונימי, או, להסתכן בקנסות כבדים.”

מה עושה D-ID?
D-ID מספקת פתרונות פרטיות עבור חברות המחזיקות בתמונות או וידאו של אנשים. התוכנות שלהם, המוגנות בפטנטים, מסירות נתונים ביומטריים מתמונות ומסרטונים אולם שומרת על מאפייני מפתח כמו הגיל, המין וההבעה.
פתרונות החברה להגנת תמונות ושמירה על אנונימיות בסרטונים, מבטיחים את פרטיות האנשים שתועדו בהם ומאפשרים לארגונים לאחסן מדיה זו מבלי להסתכן בקנסות כבדים.

למה המשקיעים נמשכים לכך כעת?
המשקיעים מבינים שתאגידים ואנשים זקוקים לתוכנה לשמירת אנונימיות בתמונות ובסרטונים, כדי שיוכלו להגן על הלקוחות והמשתמשים שלהם, תוך כדי ציות לכללי התקינה הכללית להגנה על מידע (GDPR) ותקנות פרטיות אחרות. על אף שהמגפה פגעה בתעשיות מסוימות, היא הדגישה את הצורך בטכנולוגיות להגברת הפרטיות (PETs), כמו אלה שמציעה D-ID.

“הגנה מפני מעקב היא אחד הרעיונות המבוקשים ביותר במאה ה-21, ואנחנו מצפים לראות כיצד D-ID תמלא את החלל הבולט הזה בשוק,” אמר רמי קליש, שותף-מנהל כללי וממייסדי פיטנגו. “המחויבות שלהם לפרטיות גלובלית שואפת לחזק תעשיות, חברות, ואת הקהילות שלנו.”

ורטיקלים הזקוקים לפתרונות לשמירת אנונימיות והגנה מפני זיהוי
הצורך באנונימיות חוצה תעשיות וגבולות. בתעשיית הרכב מערכות לניטור נהגים (DMS) מתעדות את פני הנהגים ומוסדות רפואיים צריכים לעמוד בכללי פרטיות מחמירים במיוחד. ערים חכמות, חברות מדיה ובידור ומצלמות אבטחה מתעדות ומאחסנות צילומי וידאו בקצב חסר תקדים. המגפה האחרונה הגבירה את רמת המעקבים הממשלתיים, זאת לצד חברות שאוגרות מדי יום עשרות אלפי שעות של צילומי וידיאו ותמונות.”יותר ויותר חברות ונותני שירותים משתמשים בנתונים ויזואליים, וזה כולל תמונות פנים המכילות נתונים ביומטריים רגישים,” אמר מאניש אגרוואל, שותף כללי ב- AXA Venture Partners. “התרשמנו מאיכות הצוות ב-D-ID. הם יצרו מוצרים המגנים על הנתונים הביומטריים, שיעזרו רבות לחברות ברחבי העולם.”


תמונת כותרת: Founders (Credit: Inbar Levi)

מערכת ניו-טק מגזינים גרופ

תגובות סגורות