חדשות היום

כיצד Mini-Circuits תומכת במהפכת המחשוב הקוונטי

מרבית היישומים עבור מוצרי Mini-Circuits קשורים בשווקים מסורתיים עבור רכיבי ת”ר / מיקרוגל: טלקומוניקציה, חלל והגנה, מכשור בדיקה ומדידה, CATV ורשתות אופטיות בפס רחב. אך בגבולות החיצוניים של המדע וההנדסה, החדשנות נוטה לחצות גבולות בין תחומים שונים. לדוגמה, חלק מהמחקרים המתקדמים ביותר באקלימטולוגיה נובעים משיתוף פעולה בין מטאורולוגים ומתמטיקאים. ביולוגים מולקולריים משתלבים עם מדעני מחשבים כדי לפתח טיפולים חדשים למחלות כרוניות. כמו כן, המירוץ לבניית מחשב הקוונטים השימושי הראשון בעולם מסתמך על ידע יישומי מפיסיקה, מדעי המחשב והנדסת ת”ר / מיקרוגל. טכנולוגיה מהפכנית זו היא בין היישומים היותר אקזוטיים של מוצרי Mini-Circuits וגם היא מהמתקדמות ביותר ברצף ההתקדמות המדעית.

ללא ידע מוקדם במכניקת הקוונטים ומדעי המחשב, הרעיון של מחשוב קוונטי מאתגר להבנה, אך היתרונות הפוטנציאליים שלו לחברה הם ברורים וגדולים. אם היא מיושמת בקנה מידה מסחרי, מערכת מחשוב קוונטית אוניברסלית יכולה להאיץ באופן דרמטי את גילוי התרופות החדשות, לחולל מהפכה במיטוב הלוגיסטיקה הגלובלית ורשתות האספקה ​​המורכבות, לאפשר שיטות חדשות עוצמתיות למודלים פיננסיים וכלכליים, ולהניע מערכות אבטחת מידע לרמות תחכום לגמרי אחרות – וזאת רק כהתחלה.

מחשבים קוונטיים לא רק מסוגלים לעבד מידע מאות אלפי פעמים מהר יותר ממחשבים קלאסיים המהירים ביותר, אלא שיש להם גם את היכולת לפתור בעיות ששום מחשב קלאסי, לא משנה כמה מסובכות בתיאוריה, יכול היה לפתור אי פעם. הסיבה לכך היא שהם משתמשים בערכת כללים שונה ופעולות לוגיות שונות כדי לעבד מידע.

מחשבים קלאסיים מעבדים מידע בצורת ביטים, שיש להם שני מצבים אפשריים, 0 ו- 1. מעבדים קוונטיים, לעומת זאת, משתמשים בסיביות קוונטיות או “qubits” שיכולים להתקיים במצבים של 0, 1 או 0 ו 1 בו זמנית, דבר הידועה כסופרפוזיציה. במילים פשוטות, מצב סופרפוזיציה זה נותן למעבדים קוונטיים את כוחם. ליצירת מעבד קוונטי עובד דורש מערכת פיזית ליצירת qubit שיכול להיות מוגדר, ונשמר במצב נתון, ובסופו של דבר אשפרות של שכפול בקנה מידה של עד עשרות או מאות qubits מחוברים ביניהם. לשמחתנו, מדענים גילו כי ניתן לשלוט בהצלחה במערכות כאלו באמצעות פולסי מיקרוגל. לכאן נכנסת חברת Mini-Circuits לתמונה.

מרבית המחקרים האחרונים מתרכזים ב qubits בעלי מוליכות על, העשויים מחומרים שצריכים להיות קרים ביותר כדי לתפקד – עד כמה מאות מילי-קלווין מאפס מוחלט, בערך מינוס 273 מעלות צלזיוס. טמפרטורה נמוכה קיצונית זו מאפשרת שמירה על מצבי qubits לפרקי זמן ארוכים יותר שאחרת היו בלתי יציבים. מכיוון שאותות המיקרוגל המשמשים לשליטה במצבי ה- Qubit צריכים להיות כמעט נקיים מרעש וכל הפרעה חשמלית, יש לסנן אותם ולהחליש אותם לפני שהם מגיעים למעבד הקוונטים הרגיש. זה יוצר דרישה לרכיבי RF המתפקדים באופן אמין בטמפרטורות קיצוניות שבתוך הקריוסטט בו נמצא המעבד.

מרבית מוצרי Mini-Circuits מדורגים להפעלה בטמפרטורות נמוכות עד מינוס 55 מעלות צלזיוס, אך במקרה זה, הם צריכים לתפקד באמינות בטמפרטורות בסדר גודל של 700 mK (-272.45 ° C) ואף קרים יותר. חוקרים מצאו כי מסנן קואקסיאלי של Mini-Circuits באריזת נירוסטה סטנדרטית סבל משפילה בביצועים בתנאים אלה, ולכן צ’י מן שום, סגן נשיא Mini-Circuits למוצרי בדיקה ומדידה, פעל יחד עם מהנדסי פילטרים במרכז ההדנסה של החברה בהודו על מסנני מעבר נמוכים מחוברים, באריזת פליז שיוצרו בהתאמה אישית. פליז בעל מוליכות תרמית טובה יותר מפלדת אל חלד ולכן הוא מתאים יותר לסביבה כה קיצונית.

הלקוחות דיווחו על שיפורים דרמטיים בביצועים בטמפרטורות קרובות לאפס המוחלט עם השינוי מפלדת אל חלד למעטפת פליז החדשה.

Temperature stages of a physical quantum processor at the bottom of a dilution refrigerator. Source: https://www.nature.com/articles/s41534-016-0004-0

שום אמר לגבי הצלחה זו: “המאמץ המיוחד של צוות הודו שלנו זכה להערכה עמוקה מצד הלקוחות בתחום המחשוב הקוונטי. אריזות הנחושת שלנו סייעו בשיפור הביצועים והיעילות של ניסויים במוליכות על. הצלחנו לשנות את החלקים שלנו בכדי להשיג ביצועים חשמליים בטמפרטורה הנמוכה ביותר האפשרית, והגמישות שלנו בהתאמה לדרישות הייחודיות הללו הבהירה ללקוחות האלה שאנחנו יכולים לעבוד איתם. “

במשך שנים, מאמצי Mini-Circuits בפיתוח עסקי ותמיכה ביישומים התמקדו ברדיפה אחר הזדמנויות במקומות לא שגרתיים כדי להרחיב את העסק שלנו. שיתוף הפעולה שלנו עם קהילת המחשוב הקוונטי הוא דוגמה מושלמת לחקר טריטוריה חדשה למוצרי RF / מיקרוגל ולעסק של Mini-Circuits. בעוד המחשוב הקוונטי עדיין בשלביו המוקדמים, הוא יבצע מהפכה בטכנולוגיית המחשוב כפי שאנו מכירים אותה, ו Mini-Circuits גאים להיות שותף לאנשים העוסקים בטכנולוגיות חדשניות שיביאו את המדע והטכנולוגיה למהפכה המחשוב הקוונטי.


למידע נוסף לגבי מוצרי Mini-Circuits היכנסו ל https://www.mcdi-ltd.com/ או התקשרו ל 077-5406075

מערכת ניו-טק מגזין גרופ

תגובות סגורות