חדשות היום

על אף הקורונה:  רפאל שומרת על דירוג אשראי בינלאומי -A  באופק יציב ע”פ חברת הדירוג העולמית S&P

מדובר בדירוג האשראי הגבוה ביותר שניתן לחברה ישראלית אי פעם

S&P בחנה את הפרמטרים הפיננסיים, הניהוליים וההישגים הטכנולוגים שהשיגה חברת רפאל במהלך שנת 2020, ובעקבות כך החליטה לשמר את הדירוג הישראלי המושלם בו אוחזת רפאל AAA וכן את הדירוג הבינלאומי –A, זו השנה הרביעית ברציפות. הדירוג הבינלאומי A– הינו הגבוה ביותר לו זוכה חברה ישראלית, מה שמצביע על יציבות פיננסית, איכות ניהולית והישגים טכנולוגים.

מנימוקי S&P  להענקת הדירוג לרפאל:

“הערכת הפרופיל העסקי שלנו נתמכת ביכולותיה הטכנולוגיות הגבוהות של רפאל, והעובדה שהיא מייצרת מערכות בעלות עליונות טכנולוגית על פני המתחרים.

הערכתנו נתמכת גם במעמדה של רפאל כספקית ראשית של מערכות הגנה, המספקת את הידע והטכנולוגיה תוך שיתוף פעולה עם גורמים חיצוניים. המערכות שמייצרת רפאל הן בין מערכות ההגנה האסטרטגיות ביותר לביטחון מדינת ישראל, שרשמו הצלחה מוכחת במערכות לחימה, ונכון להיום נחשבות חסרות תחליף.

כזכור, בשבוע שעבר דיווחה רפאל כי קיבלה הזמנות בהיקף של כ-200 מיליון דולר עבור חבילת מערכות חימוש אוויר-קרקע מסוג “ברד פלדה” וטילי נ”ט  מסוג “ספייק” (גיל) למדינה בדרום אסיה. זאת בהמשך להזמנות נוספות שקיבלה השנה במהלך שנת הכספים 2020, שמביאים את החברה לעמוד בכל יעדיה.

אלוף (מיל’) יואב הר-אבן, מנכ”ל רפאל, בירך על הענקת הדירוג ואמר: “גם בתקופה מורכבת  ורצופת אתגרים כלכליים בארץ ובעולם, השכלנו לשמור על היציבות והאיתנות הפיננסית שלנו, זו המאפשרת לנו להמשיך ולהיות עוגן מרכזי בביטחון המדינה ולא פחות חשוב, מנוע צמיחה כלכלי-תעסוקתי משמעותי ביותר ועל כך גאוותנו הגדולה”.

חברת רפאל מעסיקה כ-8000 עובדים באופן ישיר ועוד למעלה מ-20 אלף באופן עקיף והיא המעסיק התעשייתי הגדול בצפון. את שנת 2019 סיימה רפאל עם היקף הזמנות של 10 מיליארד שקלים (2.8 מיליארד דולר), צבר הזמנות של 24.8 מיליארד שקלים (7.2 מיליארד דולר) ורווח נקי של 397 מש”ח (111 מיליון דולר). לפני מספר חודשים הודיעה החברה על פתיחת שלוחת ייצור בשלומי וזאת בנוסף לשלוחות החברה בבאר-שבע, ירושלים ותל אביב.


תמונה: מנכ”ל ראפרל יואב הר-אבן. קרדיט צילום- רפאל מערכות

מערכת ניו-טק מגזינים גרופ

תגובות סגורות