חדשות היום

פריצת דרך בתחום החקלאות: חברת Growor הישראלית פיתחה פתרון מבוסס ענן אשר ינחה את החקלאי כיצד לגדל את הצמח על מנת להשיג כ- 30% יותר בתוצרת תוך חיסכון של עד 40% בתשומות

הפיתוח מתאים לרוב סוגי הגידולים ומיושם כעת בגידולי קנאביס בפיילוט רחב היקף עם חברת Kolas  האמריקאית

חברת Growor  הישראלית, שנוסדה לפני כשלוש שנים ע”י איש העסקים דניאל לוין והמדען מיכאל נייש, הודיעה היום על שיתוף פעולה ראשון מסוגו עם חברת KOLAS  האמריקאית הנחשבת מובילה עולמית בתחום הקנאביס.

הפתרון של Growor נחשב לפתרון פורץ דרך משום שהוא משלב אמצעים טכנולוגיים כגון חיישנים ואמצעי תאורה לצד AI  מבוסס ענן על מנת לתת בכל רגע נתון לחקלאי את כל המידע שהוא זקוק לו על מנת לשפר באופן משמעותי את איכות וכמות התוצרת, תוך חיסכון רב בתשומות.

החברה משתמשת במספר פטנטים טכנולוגיים שהיא פיתחה על לבצע “מניפולציה” על הצמח, הגורמת לו להגביר את מחזורי הגדילה הטבעיים שלו.

החברה דיווחה בעבר על תוצאות טובות בניסויים שערכה בארה”ב, קנדה וישראל, וכאמור בימים אלו יוצאת בפיילוט רחב היקף עם חברת KOLAS מקליפורניה.

“אנו פועלים בתחום מאד ייחודי שמחבר בין הנדסה לאגרונומיה” מציין מיכאל נייש, מפתח הטכנולוגיה, ד”ר לפיזיקה וחשמל מאוניברסיטת תל אביב. אנו מאמינים שהפתרון שלנו ימקם את ישראל כראשונה בעולם ביצור קנאביס, שזה היישום הרווחי ביותר כרגע עבור הטכנולוגיה שלנו. מטרת העל שלנו היא לסייע למדינות מתפתחות דלות יבולים חקלאיים לשפר באופן ניכר את יכולת היצור שלהם לרווחת האנושות.


קרדיט תמונת כותרת: Growor

 

מערכת ניו-טק מגזינים גרופ

תגובות סגורות