חדשות היום

ענקית התמלול Verbit מגייסת 250 מיליון דולר ומגיעה לשווי של 2 מיליארד דולר

חברת Verbit הישראלית שפיתחה מערכת אוטומטית מבוססת בינה מלאכותית לתמלול קבצי אודיו ווידאו, הודיעה היום על סבב גיוס E בסך 250 מיליון דולר. 

הגיוס הנוכחי נעשה פחות מחצי שנה לאחר סבב D הקודם ומכפיל את שווי החברה למעל ל-2 מיליארד דולר תוך פחות מ-5 שנים שנים מהקמת החברה. גיוס הון זה וסדרת הרכישות של חברות כתוביות ותמלול אמריקאיות מביאים את ורביט להיות המובילה העולמית בתחומה.
הגיוס ישמש את ורביט לרכישת חברות נוספות והמשך השקעה בפיתוח מוצרים טכנולוגים מתקדמים אשר יאפשרו לחברה להתרחב לשווקים נוספים. לאור הצמיחה האדירה, החברה מגייסת עוד עשרות עובדים למגוון רחב של תפקידים. 

את הסבב הובילה Third Point Ventures ובהשתתפות המשקיעים הקיימים: Sapphire Ventures, More Capital, Disruptive AI, Vertex Growth, 40 North ו-TCP.

סך הגיוס של Verbit עומד כעת על 550 מיליון דולר (כולל עסקאות משניות) מאז היווסדה של החברה ב-2017. הגיוס האחרון של Verbit על סך 157 מיליון דולר בחודש מאי האחרון הביא אותה לשווי של מיליארד דולר והפך אותה לחד קרן. גיוס זה של 250 מיליון דולר מכפיל את שוויה – דבר שמוכיח את אמון המשקיעים בחזון של Verbit לייצר סביבה דיגיטלית נגישה ובכך לחולל מהפכה בשוק התמלול הידני שגודלו הוערך בלמעלה מ-30 מיליארד דולר. החברה מתכננת להמשיך להשקיע ולפתח את יכולות  ה-VOICE AI ולהטמיע פיתוחים חדשים שיעצימו את אחיזתה כמובילת שוק בתחומי המדיה, החינוך והמשפט ויאפשרו לחברה להתרחב לורטיקלים נוספים. 

תום ליבנה, מנכ”ל ומייסד ורביט:  “ורביט הוקמה לפני פחות מחמש שנים, נותנת כיום מענה ליותר מ- 2,000 לקוחות מרוצים ברחבי העולם, צומחת במהירות יוצאת דופן וזאת גאווה גדולה עבורי. סבב הגיוס הנוכחי הוא הבעת אמון ביכולת של ורביט לחולל שינוי משמעותי בעולמות ה-Voice AI ומבסס את מעמדה כמובילת השוק – שוק שעבד באופן אנלוגי ומיושן במשך שנים רבות עד שאנחנו הגענו. בנינו פלטפורמה טכנולוגית ייחודית המאפשרת לנו להנגיש תכנים ורבליים עבור מיליוני בני אדם ברחבי העולם תוך כדי שאנחנו מייצרים תעסוקה ל- 35,000 אנשים הפרוסים ביותר מ-120 מדינות. אני גאה בחברי ההנהלה, בעובדים ובמתמללים שלנו אשר הביאו אותנו לרגע המרגש הזה ומצפה בקוצר רוח להמשך המסע המטורף שלנו יחד ולראות איפה נהיה עוד 5 שנים״.

רוברט שוורץ, שותף מנהל ב-Third Point Ventures, שגם הצטרף לדירקטוריון של Verbit: “ורביט היא חברה פורצת דרך המשלבת בינה מלאכותית יחד עם בינה אנושית בצורה יוצאת דופן. כמשקיע, נדיר להיתקל בשוק כה גדול הבשל לטרנספורמציה דיגיטלית בצורה כה מובהקת. הצוות המוכשר של Verbit הציג צמיחה ומנהיגות בזמן קצר להפליא. אנו נרגשים להגדיל באופן משמעותי את ההשקעה שלנו ב-Verbit ומצפים להמשיך לתמוך בצמיחה המואצת שלה”.


בתמונה: Tom Livne קרדיט שלומי יוסף

מערכת ניו-טק מגזין גרופ

תגובות סגורות