חדשות היום

שיתוף פעולה ראשון מסוגו:KONE ואמזון בדרך למבנים חכמים

חברת KONE, מובילה עולמית בתעשיית המעליות והמדרגות הנעות, הודיעה היום על הסכם עם אמזון (AWS- Amazon Web Services), בעלת שירותי הענן המובילים בעולם. אמזון תספק ל-KONE יכולות ענן גלובליות כמו Internet of Things (IoT) ו-Analytics. בנוסף, החברות ישתפו פעולה על מנת לפתח טכנולוגיות חדשות שיובילו לשדרוג ביצועי השירותים והפתרונות של KONE  עבור הציבור במרחב האורבני.

KONE מספקת שירותים טכנולוגיים המעניקים ערך מוסף למעגל החיים של בניינים ומגדלים, חדשים וקיימים כאחד, ומייצרת פתרונות הנותנים מענה לאתגרים העכשוויים כמו שינוע אנשים רבים והפחתת עומסים והתקהלויות. בנוסף, מאפשרת התאמת פתרונות לערים חכמות, לתנועה בטוחה ובריאה במרחב האורגני ולאנשים אשר מצפים שהסביבה תגיב לצרכים שלהם. אדריכלים, מפתחים ומהנדסים יכולים להציע שירותים דיגיטליים חדשניים החל משטחי החניה, דרך הלובי ועד לכל קומות הבניין. מדובר ביתרון משמעותי עבור יזמים ובעלי מבנים, שיכולים כעת לזכות בחיבור קל ומאובטח למערכות קיימות, באמצעותו ניתן להשתמש בשירותים ובאפליקציות כדי ליצור חוויות חדשות ולשפר את זרימת האנשים במרחב. לדוגמה, באמצעות הפלטפורמה הדיגיטלית של KONE, בתי מלון יכולים ליצור חוויה מותאמת אישית עבור האורחים שלהם, המשלבת תאורת מעלית וניגון מוזיקה, תוכן מותאם אישית על המסכים ורובוטים המחוברים למעלית ומעניקים שירות חדרים לאורחים.

בנוסף ליכולות המתקדמות הללו, KONE מתאימה את עצמה לעולם המשתנה. בעשורים האחרונים אנו עדים לשינוי באופי המגורים בארץ ובעולם, מבניינים נמוכים למגדלי מגורים גבוהים וגורדי שחקים, כשהמגדלים צומחים על שטח שנשאר זהה ו”הפקקים האנושיים” נערמים, על הכבישים וגם בבניינים. ככל שעולים לגובה, מתווספים אתגרים כמו עירוב שימושים בבניין ואוכלוסיות רבות עם צרכים שונים שצריכים לתת להם מענה. פה נכנס לתמונה הצורך המשמעותי בשירות ובסיפוק חווי מותאמת למשתמש. אנחנו כבר לא בעידן שבו מעלית נתקעת בבניין משרדים, ואז קוראים לטכנאי ולוקח לו כמה שעות לאתר ולתקן את התקלה, כשבזמן הזה נוצר פקק בלובי, אלא אנחנו נדרשים היום להיות יותר מהירים, שקופים ופרו אקבטיביים. השימוש בענן של אמזון יאפשר ל-KONE להגדיל ולהתאים את שירותיה במהירות רבה ובאופן מדויק יותר עבור צרכי הלקוחות שלה באזורים שונים. ניתן לראות זאת למשל במערכת KONE 24/7 Connected Services. מערכת שעושה שימוש בנתונים מבוססי ענן, ביחד עם טכנולוגיית ה-“Machine Learning”, על מנת לשרת ולסייע ללקוחות KONE לזהות תקלות לפני שהן מתרחשות, כמו גם לעזור לטכנאי KONE לקבל את המידע הנכון, בזמן הנכון, כדי שיוכלו לאבחן ולתקן במהירות תקלות.

ססיליה יצחק, מנכ”לית KONE ישראל: “שיתוף הפעולה עם אמזון מהווה אבן דרך חשובה ביצירת הזדמנויות עסקיות חדשות, פיתוח ושדרוג הפתרונות של KONE ושיפור חווית התנועה במרחב עבור הלקוחות שלנו והאנשים המשתמשים יום יום במעליות ובמערכות שלנו. יש לנו מאות אלפי מעליות ודרגנועים בעולם המחוברים למערכת 24/7 של KONE. באמצעות ניתוח הנתונים, הסקת מסקנות וחיזוי התקלות, אנו יכולים להפחית את קריאות התיקונים ביותר מ-40%. בנוסף, אנו יכולים לזהות ולצפות מראש עד 70% תקלות ולהפחית עד 50% מקרים של הילכדות במעליות. אנחנו רוצים לעשות יותר עבור הלקוחות שלנו ולהמשיך לספק להם יתרונות ייחודיים וחדשניים, ושיתוף הפעולה עם אמזון, אחת החברות החדשניות בעולם, היא אחת הדרכים לעשות זאת.”

השאיפה של KONE היא להמשיך ולתחזק מערך תחזוקה חכם ועוצמתי למעליות והדרגנועים בעולם המחוברים ל- KONE 24/7. כדי לסייע במימוש מטרה זו, KONE תשתמש בשירותים של אמזון הכוללים AWS IoT Core, AWS IoT Device Management, Amazon API Gateway, AWS Lambda ו-AWS Step Functions.

“אנו נרגשים להוביל את תחום החדשנות ביחד עם KONE, על מנת לסייע ללקוחות בכל רחבי העולם וליצור פתרונות בנייה חכמים שפותחו עם השירותים שלנו באמזון הכוללים IoT ותשתית ענן”, אמר מייקל מקנזי, מנהל כללי של תחום IoT ושירותי בקרה באמזון, “יכולות IoT של אמזון מקלות על ארגונים לייצר פתרונות חכמים ומקושרים המשלבים בינה מלאכותית, ולאחר מכן לפרוס את הפתרונות הללו בקנה מידה גלובלי”.


תמונת כותרת: מנכ”לית החברה ססיליה יצחק. קרדיט: אוראל כהן

מערכת ניו-טק מגזינים גרופ

תגובות סגורות