חדשות היום

סטרטסיס ממזגת את חברת הבת MakerBot עם Ultimaker ליצירת שחקנית מובילה בתחום המדפסות השולחניות

סטרטסיס מממשת את אסטרטגיית הצמיחה שלה להובלת הייצור התעשייתי בהדפסת תלת מימד: ממזגת את חברת הבת  MakerBot עם Ultimaker ליצירת שחקנית משמעותית בתחום התחרותי של המדפסות השולחניות

NPM קפיטל תחזיק ב-54.4% מהחברה החדשה וסטרטסיס תחזיק ב- 45.6%. לישות החדשה יהיה היצע טכנולוגי רחב שיגובה ב-62.4 מיליון דולר, אותם משקיעות סטרטסיס ו- NPM

סטרטסיס (NASDAQ: SSYS), המובילה בפתרונות הדפסה תלת מימדית מבוססי פולימרים, הודיעה שהחברה הבת שלה MakerBot תתמזג עם Ultimaker שבבעלות NPM Capital, לטובת הקמת חברה חדשה בתחום המדפסות השולחניות.

החברה הממוזגת תציע מערך פתרונות מקיף של חומרה, תוכנה וחומרי הדפסה. על פי תנאי ההסכם,

NPM Capital שמביאה עימה למיזוג את נכסיה של Ultimaker, תשקיע 15.4 מיליון דולר ותחזיק ב- 54.4% מהחברה, בעוד שסטרטסיס שמביאה עימה את נכסי MakerBot, תשקיע 47 מיליון דולר ותחזיק ב- 45.6% מהחברה (תלוי ההתאמות בהסכמי העסקה). הגיבוי הפיננסי המשולב בסך 62.4 מיליון דולר נועד לאפשר פיתוח חדשנות ולהרחבת היקף הלקוחות והיישומים. את החברה החדשה יובילו נדב גושן, מנכ”ל MakerBot הנוכחי, ויורגן פון הולן, מנכ”ל Ultimaker הנוכחי, שישמשו כמנכ”לים משותפים, כאשר גושן ינהל את התפעול, המו”פ והמוצר ופון הולן לנהל את הפונקציות המסחריות. החברה החדשה צפויה להחזיק מטות בהולנד ובניו יורק.

“על ידי שילוב החוזקות של MakerBot ושל Ultimaker, לשחקנית חדשה יהיה היצע טכנולוגי רחב, גיבוי פיננסי משמעותי ובעיקר צוות מוביל וממוקד שערוך להתחרות בתחום אטרקטיבי: זירת ההדפסה בתלת מימד השולחנית”, אמר ד”ר יואב זייף, מנכ”ל סטרטסיס. “ההכרזה עולה בקנה אחד עם האסטרטגיה של סטרטסיס, הממוקדת בפתרונות הדפסה בתלת מימד מבוססי פולימרים לתחום התעשייתי. כמשקיעה בשחקנית החדשה, סטרטסיס מאפשרת לבעלי מניותיה הזדמנות ליהנות הן מהצמיחה הצפויה בסטרטסיס והן מפירות ההשקעה בחברה הפרטית והחדשה, הפועלת בתחום המדפסות השולחניות .”

עם סגירת העסקה, הצפויה להתרחש במהלך הרבעון השני או השלישי של 2022, לא מתוכננת השפעה מהותית על הכנסות סטרטסיס. מכיוון שסטרטסיס תחזיק בפחות מ-50% מהישות החדשה, היא לא תיחשב כחברת בת ותוצאותיה הפיננסיות לא יאוחדו עם אלה של סטרטסיס. העסקה מותנית בקבלת אישורים רגולטוריים ועמידה בתנאי סגירה מקובלים אחרים, כאשר כתוצאה מכך מועד הסגירה הסופי של העסקה, כאמור, עדיין אינו ידוע.

Stifel Financial פועלת כיועצת הפיננסית הבלעדית ומשרדי מיתר עורכי דין ו-Cooley LLP כיועצים המשפטיים של סטרטסיס. לינקולן אינטרנשיונל פועלת כיועצת הפיננסית הבלעדית ואלן & אוברי כיועץ משפטי של NPM Capital.

מערכת ניו-טק מגזין גרופ

תגובות סגורות