תחבורה חכמה מרפובליקת התוכנה ועד דאצ’יה: אפליקציית מעקב אחר ערנות הנהג

“רפובליקת התוכנה” היא חממה טכנולוגית פתוחה לקידום תחבורה חכמה ומקיימת, שהוקם על ידי Atos, דאסו סיסטמס, אורנג’, קבוצת רנו, stmicroelectronics וThales.

החממה הוקמה במרץ 2022 במטרה לייצר פרויקטים משותפים באמצעות הסטארט אפים הנבחרים ושניה ולאפשר מרחב של חדשנות עבור החברות המייסדות.

אחד הסטארט אפים בתכנית הוא Core for Tech, חברת דיפ-טק המפתחת טכנולוגיה למדידה והערכה של עייפות בזמן נהיגה.

סטארט אפ נוסף הוא Basemark, חברת תכנה המציעה כלי פיתוח לתעשיית הרכב.

שתי חברות אלה הצטרפו לפרוייקט “עם המכשיר שלך” (BYOD) של רפובליקת התוכנה, שמטרתו שיפור חוויית הנהג והנוסע על ידי פיתוח יישומים באמצעות הסמרטפון או הטאבלט של הלקוח.

רפובליקת התוכנה עובדת עם Core for Tech על פיתוח תכונה ייחודית עבור יצרן הרכב דאצ’יה, הלקוח הראשון של פרוייקט BYOD, שביקש להאיץ פיתוח זה, במטרה להעשיר את האפליקציה של דאצ’יה לשליטה  על מערכת המולטימדיה ברכב.

תכונה זו ממליצה לנהג/ת על זמני מנוחה ועל אתרים, במסלול הנסיעה, שבהם ניתן לנוח. כך ניתן לתכנן נסיעה בטוחה. הפיתוח מבוסס על אלגוריתם ייחודי (unique-to-the-market), המשתמש בטכנולוגיה מבוססת מצלמה, ומבסס את המלצותיו על מצבו הפיזי של הנהג, מסלול הנסיעה ותנאי הדרך (מז”א, תנועה, סוג הדרך).

רפובליקת התוכנה מתכננת להמשיך ולפתח תכונה זו ותכונות נוספות במסגרת פרוייקט BOYD ולהציע לתעשיית הרכב יישומים חדשניים ושימושיים שיהיו זמינים לכל יצרני הרכב וחברות ציי הרכב.


מערכת ניו-טק מגזינים גרופ

תגובות סגורות