חברת MeMed הישראלית זכתה בחוזה פיתוח בהיקף של 9.2 מיליון דולר ממשרד ההגנה האמריקאי

חברת מימד (MeMed) דיווחה היום כי משרד ההגנה האמריקאי (DoD) באמצעות סוכנות הבטחון למניעת איומים (DTRA) העניק לחברה חוזה פיתוח לשנתיים בהיקף של 9.2 מיליון דולר. הכספים ישמשו להשלמת פיתוח הדור השני של טכנולוגיה ייחודית למדידת התגובה החיסונית של חולים עם מחלת חום תוך מספר דקות.

פיתוח יכולות חדשות להבחנה מהירה בין זיהום ממקור חיידקי או ויראלי הינו נדבך משמעותי בפעילות הסוכנות כחלק מהמאבק לשימור יעילותה של האנטיביוטיקה. הפלטפורמה החדשנית של מימד נבחרה לאחר תהליך ארוך ובחינה מקיפה של הטכנולוגיה, התשתית המדעית, הקלינית וכן של צוות הפיתוח.

“אנו גאים בהבעת האמון הייחודית ממשרד ההגנה האמריקאי שממצבת את מימד כמובילה עולמית בתחום האבחון מבוסס מערכת החיסון”, אמר ד”ר ערן אדן, מנכ”ל ואחד ממייסדי החברה. “שיתופי הפעולה עם חברות רב לאומיות וגורמים ממשלתיים בארה”ב ואירופה יאפשרו פריסה גלובלית של הבדיקות שלנו שנועדו להילחם בהתפשטות תופעת החיידקים העמידים לאנטיביוטיקה”.

במהלך שמונה השנים האחרונות, צוות החוקרים של החברה יצר שיתופי פעולה עם מובילי דעה רפואיים בינלאומיים על מנת לחקור את ההבדלים בתגובת מערכת החיסון לזיהומים מסוגים שונים. באמצעות סקירה מקיפה של חלבונים ממערכת החיסון של חולים עם מחלה זיהומית, חוקרי החברה זיהו שלושה חלבונים מסיסים המופעלים בצורה ייחודית על ידי חיידקים ווירוסים. בהמשך הם פיתחו אלגוריתמיקה ייחודית המאגדת את שלושת החלבונים הללו לכדי חתימה חיסונית אשר מבדילה באופן מיטבי בין שני סוגי הזיהום. ™ImmunoXpert, הדור הראשון של בדיקת הדם החדשה, נבחן על אלפי חולים במספר מחקרים קליניים בינלאומיים וכיום הבדיקה מאושרת לשימוש באיחוד האירופי, שוויץ וישראל, ולמעשה כבר נמצאת בשימוש יומיומי במספר בתי חולים בארץ. הדור השני של הבדיקה יאפשר מדידה של החתימה החיסונית בתוך כ-15 דקות בחדרי מיון, מרפאות, וכן ליד מיטת החולה באמצעות מכשיר נייד אותו מפתחת החברה.

“שיתוף הפעולה הנוכחי יאפשר לנו להשלים את תוכנית הפיתוח מוקדם משצפינו”, ציין ד”ר כפיר עובד, סמנכ”ל הטכנולוגיות ואחד ממייסדי החברה. “פלטפורמת המדידה הניידת שפיתחנו תאפשר לא רק מדידה ברמת דיוק גבוהה של החתימה החיסונית של מימד, אלא מגוון רחב של בדיקות מבוססות חלבונים עם יישומים קליניים נרחבים”.

“כחלק מהפרוייקט ייבחנו טכנולוגיות חדישות לזיהוי מוקדם של מחלות זיהומיות, אפילו טרם הופעתם של התסמינים הקליניים של המחלה. טכנולוגיה כזו עשויה להוות פריצת דרך ביכולת שלנו להתמודד עם התפשטות מגיפות”, הוסיפה ד”ר טניה גוטליב, סמנכ”לית לענייני מדע ומנהלת הפרוייקט.

חברת MeMed, המיוצגת ע”י עוה”ד ארנון סמבורסקי ודניאלה בן-שלום ממשרד נשיץ ברנדס אמיר, השלימה עד היום ארבעה סבבי גיוס מקרנות בינלאומיות מובילות. בנוסף זכתה החברה בפרסים וחוזים בסכום כולל של למעלה מ-20 מיליון דולר מטעם ממשלת ארה”ב והנציבות האירופית, ביניהם פרס בסך 3 מיליון יורו כחברת המדיקל המבטיחה באירופה (מקום ראשון מתוך 90 חברות).

 

תגובות סגורות