שיתוף פעולה טכנולוגי בין קיידנס לבין גלילאו הישראלית: ליבת Tensilica® HiFi DSP של קיידנס תומכת מעתה במקלט ה-GNSS GPS מבוסס התוכנה מבית גלילאו

 חברות קיידנס דיזיין סיסטמס (Cadence) וגלילאו ניווט לוויני (Galileo Satellite Navigation) המפתחת מוצרי GNSS (מערכות ניווט לוויניות גלובליות), הכריזו כי מקלט ה-GNSS GPS מבוסס התוכנה מבית גלילאו, ייתמך מעתה ב-Tensilica Fusion F1 DSP של קיידנס. מקלט ה-GNSS מבוסס התוכנה מאפשר ללקוחות להוסיף בקלות את מלוא הפונקציונליות של ה-GPS ליישומי ה-IoT הקיימים היום, עם גמישות בתכנון ועם יכולת שדרוג ארוכת טווח, וזאת בעלות מינימלית, הספק נמוך וללא “קנס” בהיבט הגודל הפיסי.

כדי להשיג את ההספק הנמוך ביותר האפשרי, האיצה גלילאו את הביצועים של תוכנת מקלט ה-GPS שלה באמצעות יצירת  פקודות המותאמות להרצה על Tensilica Fusion F1 DSP. כתוצאה מכך צריכה תוכנת ה-GPS פחות מ-110 מגהרץ עבור פונקציונליות מלאה של 12 לוויינים. בנוסף, עם פתרון מבוסס תוכנה זה, יכולים הלקוחות גם לצמצם את הדרישות הכוללות של המעבד כדי לעמוד בדרישות של שירותים מבוססי מיקום פחות תובעניים, כמו מעקב אחר נכסים.

“ה-Tensilica Fusion F1 DSP מקנה ביצועים יוצאי דופן למקלטי ה-GNSS שלנו וכך מאפשר להשיג את צריכת ההספק הנמוכה הנחוצה עבור יישומי IoT. השילוב הזה מאפשר ללקוחות להשתמש בתוכנה כדי לשדרג בקלות את התכנונים מבוססי ה-Fusion F1 DSP שלהם למערכות לווינים עתידיות כדוגמת Beidou, GLONASS ו-Galileo” אומר אלי אריאל, מנכ”ל גלילאו. “באמצעות מינוף של כמה פקודות מותאמות ב-Fusion F1 DSP , הצלחנו לשמר את מהירות המעבד הנדרשת באותה תדירות כמו זו של מעבדי DSP בעלי עצמת עיבוד גבוהה פי שלושה ויותר”.

“הגישה של גלילאו ליצירת GNSS מבוססי תוכנה מאפשרת ללקוחות ה-Fusion F1 DSP שלנו להתאים בצורה מדויקת את דרישות מקלט ה-GNSS שלהם כךשיעמוד בצרכי היישומים שלהם”, אומר ג’רארד אנדרוס, מנהל שיווק בקיידנס. “זמינותה של הטכנולוגיה של גלילאו על פלטפורמת  ה- DSP דלת ההספק הזו מאפשרת ללקוחותינו להוסיף שירותים מבוססי מיקום תמורת עלות והספק מינימליים”.

Tensilica Fusion F1 DSP מציע בקרה ועיבוד אותות ברמת ביצועים גבוהה והספק נמוך עבור קשת רחבה של שוקי IoT/מחשוב לביש. זוהי ארכיטקטורה שקל לשנות את התצורה שלה והיא מתוכננת במיוחד להצטיין בעיבוד בכל זמן ומצב המצריכים מיזוג של בקר ו-DSP בהספק נמוך במיוחד . ה-DSP יעיל במיוחד בהרצת תקני התקשורת האלחוטית בפס צר הנפוצים בתקשורת של התקני IoT, לרבות פרוטוקולים כדוגמת Bluetooth Low Energy, Thread וZigbee, המשתמשים בתקניIEEE 802.15.4 , Wi-Fi 802.11n, ו802.11ah, ומערכות ניווט לוויניות גלובליות (GNSS).

 

תגובות סגורות