הסטארט-אפ הזוכה בתחרות SilicoNegev ובהשקעה של 500,000 שקל: Zuta-Core שפיתח טכנולוגיה ייחודית וחסכונית לקירור מעבדים ושרתים

  • שחר בלקין, Zuta Core: “הטכנולוגיה הייחודית שפיתחנו בשדרות לקירור מעבדים ושרתים מאפשרת לכל טכנולוגיית הענן והדאטה סנטרים בעולם לגדול בזכות החיסכון הגדול באנרגיה ובמקום. אני מקווה שבעקבותינו יגיעו עוד חברות לנגב כי פה נמצא העתיד של מדינת ישראל”
  • קהילת היזמות Tech7, עמותת מט”ע, אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, יחד עם עיריית באר שבע קיימו בפעם השלישית את אירוע היזמות הגדול של הדרום, SilicoNegev, שבמרכזו תחרות סטארט-אפים הפועלים בנגב ולמענו

הזוכה במקום הראשון בתחרות הסטארט-אפים המובילה בדרום, SilicoNegev, הוא Zuta Core – סטארט-אפ משדרות, המפתח מערכת קירור מהפכנית ופורצת דרך לשרתים, Hypercool2™. הסטארט-אפ פיתח מערכת סגורה שמאפשרת לחדרי שרתים ומרכזי מחשוב (Data Centers) להגדיל ב-300% את כמות השרתים אותם ניתן להפעיל באותו השטח, תוך חיסכון רב בצריכת האנרגיה. במערכת הקירור של זוטא קור המותקנת על השרתים זורם בוואקום נוזל מיוחד שאינו מוליך חשמל, מתאדה בטמפרטורה של 34 מעלות ובטוח לשימוש, אשר מפחית את עלויות האנרגיה על קירור בחוות שרתים ל-3% לעומת כ-50% כיום. זאת, להבדיל מפתרונות קירור מבוססי מים, שעלולים להזיק לשרתים בכל מקרה של נזילה. בזוטא קור שהוקמה לפני 3 שנים על ידי בני קיבוץ נחל עוז, עובד צוות של 22 עובדים בתחומי ההנדסה השונים. לחברה יש כבר לקוחות ראשונים מהחברות המובילות בעולם.

עם ההודעה על הזכייה אמר שחר בלקין, VP R&D של Zuta Core: “אנחנו מתרגשים מאוד מהזכייה של Zuta Core בתחרות הסטארט-אפים SilicoNegev עם הטכנולוגיה הייחודית שפיתחנו אשר מקררת מעבדים ושרתים, ומאפשרת לכל טכנולוגיית הענן והדאטה סנטרים בעולם לגדול בזכות החיסכון הגדול באנרגיה ובמקום שהמערכת שלנו מאפשרת. התחרות מול חברות טובות מאוד מהנגב היתה קשה מאוד והשמחה שלנו על הזכייה כתושבי הנגב היא גדולה מאוד, מאחר והיא מהווה הכרה בטכנולוגיה הייחודית שאנו מפתחים בשדרות. אני מקווה שבעקבותינו יגיעו עוד חברות לנגב כי פה נמצא העתיד של מדינת ישראל”.

את הפרס ל-Zuta Core הזוכה במקום הראשון בתחרות SilicoNegev העניקה עמותת מט”ע – השקעה בסך 500,000 שקלים. למקום השני בתחרות הגיע הסטארט-אפ Youtiligent אשר זכה בהשקעה בסך 20,000 דולר משותף חדש באקו-סיסטם הדרומי: קרן Fresh Fund. למקום השלישי הגיע הסטארט-אפ Brevel.

לגמר תחרות SilicoNegev  עלו 8 סטארט-אפים אשר כולם פועלים מהנגב או שיש להם זיקה חזקה לנגב, אשר נבחרו בקפידה מתוך יותר מ-100 סטארט-אפים שנרשמו אליה. התחרות נועדה לקדם יזמים שפועלים בנגב ולהגביר את המודעות לצמיחת האקו-סיסטם הטכנולוגי בדרום.

Airqules – פלטפורמה מבוססת רחפנים המיועדת לזיהוי שריפות וכיבוין במהלך הדקות הראשונות מפריצת האש; Cybord – מערכת בדיקת רכיבים פיזית לזיהוי רכיבים מזויפים וסייבר חומרה; Zuta Core – חברת סטארט-אפ משדרות, המפתחת מערכות קירור מהפכניות ופורצות דרך לשרתים; SOOS – החברה מפתחת פרוטוקול הדגרה ייחודי ליצירת בקיעה מרבית של אפרוחות נקבות שיהפכו לתרנגולות המטילות ביצי מאכל; Curiosity Robotics – חברה המפתחת רובוט-מורה מבוסס בינה מלאכותית ללימוד שפה שנייה לפעוטות באופן הדומה לרכישת שפת אם; Persimio – סטארט-אפ שפיתח מודל ניבוי לשבר בעצמות על פי צילומי CT המבוסס על טכנולוגיות מתחום machine learning, הביו-מכאניקה הממוחשבת והאנליטיקה; Brevel – הסטארט-אפ מפתח טכנולוגיה משבשת חדשנית לעיבוד חקלאי של אצות מיקרוסקופיות ו- Youtiligent שפיתחה טכנולוגיה ההופכת כל מכשיר חשמלי “טיפש” – למחובר וחכם, אשר באמצעות טכנולוגיית Plug & Play שלה משנה לחלוטין את האופן בו ספקים ונותני שירות מתקשרים עם הצרכנים שלהם.

גמר תחרות הסטארט-אפים הגדולה של אזור הדרום התקיים במסגרת אירוע SilicoNegev, שהינו אירוע היזמות השנתי הגדול ביותר בנגב שנערך זו השנה השלישית ברציפות ביוזמה משותפת של של ארגון קהילות היזמות הטכנולוגית בדרום, Tech7, עמותת מט”ע, מרכז היזמות החדש של אוניברסיטת בן גוריון – Yazamut360, ועיריית באר שבע. האירוע נערך ביום חמישי 20 ביוני 2019 באוניברסיטת בן גוריון בנגב, בנוכחות מאות יזמים, ראש העיר באר שבע, רוביק דנילוביץ’, בכירים מעולם ההייטק ומכובדים רבים נוספים. כלל השותפים פעילים יחדיו להעצים את האקו-סיסטם היזמי הדרומי ולפתח את נושאי היזמות הטכנולוגית בבאר שבע ובנגב.

בין הדוברים הבכירים באירוע SilicoNegev: איתן גלאי, CRO אאוטבריין; מולי אדן, יועץ היי-טק ונשיא אינטל ישראל; עומר כילף, מנכ”ל ומייסד משותף, Innoviz Technologies; רוביק דנילוביץ, ראש עיריית באר שבע; ח”כ יזהר שי; גדעון שביט, יו”ר עמותת מט”ע; קרינה רובינשטיין, מנהלת פיתוח עסקי, זירת הזנק, רשות החדשנות; פרופ’ דן בלומברג, סגן נשיא לפיתוח אזורי, אוניברסיטת בן-גוריון בנגב ועוד.  

דניאל אינהורן, מנכ”ל Tech7 שפתח את האירוע וברך בהתרגשות את מאות הנוכחים אמר: “בחמש השנים האחרונות הקימה TECH7 קהילת יזמות טכנולוגית דרומית המונה כבר כ-15,000 חברים. אנו מקיימים מעל 100 אירועים בשנה ויוזמים שיתופי פעולה עם עשרות גופים, תוכניות האצה והאבים. אני גאה לומר שכיום אנחנו כבר אחת הקהילות היזמות המובילות בישראל, ואין ספק שהאנרגיה שקיימת בנגב היא פשוט ממכרת”.

דנה גביש-פרידמן, מנהלת מרכז יזמות 360 , אוניברסיטת בן-גוריון בנגב: “הזמנים משתנים, ואוניברסיטאות כיום צריכות להיות חדשניות לא רק במחקר, אלא גם בחוויה החינוכית שהן מציעות. מרכז Yazamut 360 מציע לסטודנטים מיומנויות חדשות וכלים הכרחיים שמכינים אותם ליום שאחרי וחוויית למידת יזמות אחרת. גם המל”ג הבין זאת כשבחר להעניק 6 מיליון שקלים למרכז היזמות החדש של האוניברסיטה. אני  גאה לומר שהאוניברסיטה מתכננת להכפיל את הסכום הזה במהלך 4 השנים הקרובות. אני שמחה על השותפות האזורית עם כלל הגורמים שפועלים יחד למען חזון ‘סיליקונגב’ שהוא מנוע דחיפה אדיר לפיתוח הנגב.

רוביק דנילוביץ’, ראש עיריית באר שבע:

” אני גאה כל כך בחברים מ-TECH7 – הם הראו לנו איך אפשר להפוך חלום למציאות בבאר שבע והראו לנו כמה העיר הזו מגוונת ומאפשרת ליזום, ליצור, ולהוביל להתפתחות אדירה יחד. זה כבר לא עידן של אני ואני זה עידן של אנחנו ביחד, כוחה של שותפות בעידן משתנה זה סוד הקסם אין משהו אחר. אני שמח שחיל התקשוב כבר נמצא על המסלול להגיע לכאן, זה עוגן חשוב. אני מקווה מאד שבתקופה הקרובה נהיה אנשי בשורות בכל מה שקשור לקריית המודיעין, זה חשוב מאד לא רק לבאר שבע, אלא למדינת ישראל”.

מולי אדן, לשעבר סגן נשיא בכיר באינטל העולמית ונשיא אינטל ישראל,  אשר העביר הרצאה מרתקת ומשעשעת על עתיד ההייטק בתקופה של צמיחה אקספוננציאלית וטכנולוגיות פורצות דרך שמשנות את העולם, פנה בסיום דבריו ליזמים ואמר: “אם אתה סטארט-אפיסט בטח יש לך רעיון חדשני, שמאתגר את הסטטוס-קוו והוא גם מהיר וזול יותר ממה שקיים בשוק. כל סטארטאפ עובר את השלב בו אומרים לו שהרעיון שלו הוא מגוחך – ואני אומר אל תפחדו מזה שמישהו יגיד לכם את זה – נהפוכו. גם אל תתייאשו מכישלונות בדרך – מהם לומדים הכי הרבה. הדרך הטובה ביותר לחזות את העתיד היא ליצור אותו”.

איתן גלאי, CRO ומייסד משותף, אאוטבריין ששוחח עם דנה גביש על המסע של החברה מסטארט-אפ לחד קרן, נתן כמה טיפים ליזמים: “דבר ראשון יזם צריך שיהיה לו מוצר או שירות טוב. הדבר השני הוא להתמקד. בשלב כלשהו מיזם צריך לקפוץ מדרגה על מנת לגדול ולכך צריך גם מימון וכדאי לפנות למומחים שיעזרו לעשות את זה נכון והגיע בצורה הנכונה למשקיעים הנכונים. צוות העובדים המקצועי הוא גורם חשוב ביותר, כאשר צריך להבין שלא כל עובד שהיה איתך בתחילת הדרך מתאים גם להפוך למנהל מוביל בחברה, זה לא מתאים לכולם. המהנדס הכוכב שהוביל את השלב הראשוני של הפיתוח אולי לא יהיה מתאים להוביל קבוצה של מהנדסים או לשמש כ-cto”. בתשובה לשאלה אם החברה תונפק בקרוב אמר גלאי: “הנפקה ציבורית היא רק דרך לגייס כסף, ומבחינתנו זה לא צפוי בזמן הקרוב”. בהתייחסו לשאלה אם החברה שמחזיקה סניפים ב-18 מדינות מתכוונת להגיע גם לנגב, אמר גלאי: “בבאר שבע יש כישרונות רבים ואולי עוד נגיע לפה”.

רקע על יוזמי SilicoNegev:

מי שעומדים יחד מאחורי SilicoNegev הם Tech7, ארגון המתמחה בבניית אקו-סיסטמים טכנולוגים ומפתח את תחום היזמות והטכנולוגיה בנגב. הארגון פועל דרך ארבע קהילות המונות 15,000 יזמים ו-120 סטרטאפים; עמותת מט”ע (מרכז טכנולוגיות עתידיות), העוסקת בקידום טכנולוגיות באזור הדרום, שמשקיעה את הפרס הראשון וקרן Fresh Fund שמשקיעה את הפרס השני, ובשיתוף עם מרכז היזמות של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב – יזמות 360, עירית באר-שבע, Start-Up Nation Central, CDI-Negev, הרשות לפיתוח הנגב, הרשות לחדשנות, IATI ,IVC, Outbrain, Jolt, IBM, ו-Google Cloud. נותני החסות לאירועי SilicoNegev הם: פישר בכר חן וול אוריון ושות’, ICL Innovation, Wix.com,ו-Poalim Hi-Tech.

 

בתמונה:

שני הסטארט-אפים שזכו במקומות הראשונים

קרדיט צלמת: אושר בן שטרית

תגובות סגורות