לוקהיד מרטין השלימה את בניית קפסולת החללית אוריון למשימת הירח Artemins 1 של נאס”א  

סגן נשיא ארה”ב, מייק פנס, הכריז על כך בטקס מיוחד שנערך בצמוד לחללית האוריון במרכז החלל קנדי שבפלורידה, כחלק מאירועי חגיגות ה-50 שנה לנחיתה על הירח במשימת אפולו 11

חזרתם של בני אדם לירח במשימות מאוישות מתקרבת בצעד גדול נוסף: לוקהיד מרטין השלימה את בנייתה של הקפסולה בחללית אוריון (Orion). קפסולת הצוות עבור המשימה הלא-מאוישת

On the anniversary of the Apollo Moon landing, the Lockheed Martin-built Orion capsule for the Artemis 1 mission to the Moon is declared finished.

Artemis 1 של נאס”א לירח הורכבה על תא השירות של האוריון, אשר הושלם אף הוא, לאחרונה. מאז הגעתו של תא הצוות בחללית האוריון לפלורידה, טכנאים ומהנדסים של לוקהיד מרטין, נאס”א וקבלני המשנה הרכיבו אותו על החללית כהכנה לשלבים הסופיים לקראת השלמת הרכבתה. העבודה כללה את התקנתם של מחשבי האוויוניקה של הקפסולה, רתמות, מערכת ההנעה על 12 מנועיה, 11 מצנחים, מגיני חום גדולים ומערכות ורכיבים רבים נוספים.

סגן נשיא ארה”ב, מייק פנס, הכריז על כך בטקס מיוחד שנערך בצמוד לחללית האוריון במרכז החלל קנדי שבפלורידה, כחלק מאירועי חגיגות ה-50 שנה לנחיתה על הירח במשימת אפולו 11. מרילין יוסון, יו”ר, נשיאה ומנכ”לית לוקהיד מרטין השתתפה אף היא בטקס לצד ראש נאס”א, ג’ים בריידנסטיין, מנהל מרכז החלל בפלורידה, רוברט קבאנה ומושל פלורידה, רון דסנטיס.

תאי הצוות והשירות חוברו יחדיו לאחרונה במתקן ההרכבה והבדיקה הסופי (FAST) בו הם עוברים אינטגרציה, חיבורים וחיזוקים לקראת המשימה. לאחר השלמת החיבורים, התאים יחוברו למקור מתח לצורך בדיקות נוספות של תקינות המערכות ובחינת החיבורים והאינטגרציה.

בחודש ספטמבר הן צפויות להישלח יחדיו למתקן של נאס”א באוהיו, בו הן יעברו בדיקות עמידות סביבתיות בתא מיוחד לבחינת העמידה בלחצים וטמפורטורות וכן יעברו בדיקות פעילות בתנאים של שינויים אלקטרומגנטיים. לאחר השלמת הבדיקות, האוריון תשונע למרכז החלל “קנדי” בפלורידה בסוף השנה הנוכחית ותעבור את סבב הבדיקות האחרון לקראת השיגור הצפוי בתחילת 2020.

“אוריון היא חללית ברמה אחרת ממה שהכרנו עד כה. זאת, בזכות התכנון שמיועד לאפשר שהות ארוכה מאוד במשימות לחלל העמוק, קודם לירח ובהמשך, להוביל את בני האדם הראשונים למאדים ולהחזירם לכדור הארץ”, כך אמרה ליזה קאלאהן, סגנית נשיא ומנהלת תוכנית החלל האזרחי בלוקהיד מרטין. “אוריון תאיץ את המחקר המדעי של מערכת השמש ותהווה את אבן הפינה להגדרת ההישגים האנושיים בחלל בעידן הנוכחי”.

“לאורך כל תהליך ההרכבה, הצוותים וידאו ותיקפו את כלל המערכות במאות דרכים בכדי לוודא כי הן יעבדו כמצופה בתנאים הקשים ששוררים בחלל”, כך אמר מייק האו, מנהל תוכנית האוריון בלוקהיד מרטין. “משימת ה-Artemis 1 תסייע לבדוק את התכנון וההתאמה למיומנות של הקפסולה ותא הצוות שלה במשך שלושה שבועות מסביב לירח ובחזרה לכדור הארץ. אנו נרגשים לקראת המשימה, אשר סוללת את הדרך למשימת Artemis 2, המאוישת, המתוכננת ל-2022”.


 

תגובות סגורות