חדשות היום

טאיוואן מחזקת את הקשרים עם ישראל

לפני מספר ימים ערך מרכז החדשנות והסחר הטאיוואני (TAITRA) אירוע אשר נועד כל כולו לחזק את הקשרים ושיתופי הפעולה בין טאיוואן לישראל בתחומים הטכנולוגיים, לחשוף חברות ישראליות למשקיעים מטאיוואן, להציג ולמצב את התעשייה הטכנולוגית בטאיוואן לחברות ישראליות ליצירת שיתופי פעולה עתידיים.

את האירוע, שהתקיים במתחם התחנה במסגרת פסטיבל החדשנות DLD, פתח שגריר טאיוואן בישראל, מר פול קיי צ’אנג, אשר סיפר על הקשרים המתהדקים בין טאיוואן וישראל ועל ההזדמנויות הרבות הטמונות בשיתוף הפעולה שבין שתי המדינות.

אמה יאנג, מנהלת מרכז החדשנות והסחר טאיוואן-ישראל, סיפרה באירוע כי מעל ל83% מהמחשבים הניידים בעולם מיוצרים כיום בטאיוואן כמו גם 90% מלוחות האם ומרבית רכיבי האייפון. עוד הוסיפה יאנג כי המדינה שהפכה למעצמת ייצור עוברת לשלב הבא בו תתמקד בפיתוח יזמות ואקו סיסטם טכנולוגי. לאירוע בישראל הגיעה משלחת גדולה המורכבת, ממנכ”ל קרן הון הסיכון הגדולה ביותר במדינה, נציגים בינלאומיים מטעם יצרנית המחשבים הגדולה ASUS, נציגים מענקית ה – IT הטאיוואנית Advantech,יזמים מובילים מטאיוואן ובכירים בעולם ההיי טק הטאיוואני.

לאחר ארוחת בוקר מיוחדת שהורכבה ממאכלים ישראליים לצד אוכל טאיוואני מסורתי, שמעו משתתפי האירוע הרצאה מלאת השראה מדוב מורן, ממציא הדיסק און-קי ושותף מנהל בקרן ההון-סיכון Grove Ventures, שסיפר על הדרך שלו כיזם, שכללה הצלחות גדולות וכן כישלונות צורבים, מהם לדבריו למד את השיעורים החשובים ביותר. מורן הדגיש את ההיכרות העמוקה ורבת השנים עם התעשייה טיוואניות ועם חברות טאיוואניות מובילות עמן שיתף פעולה לאורך הקריירה.

לאחר ההרצאה התקיים פאנל בהשתתפות חמישה בכירים בהיי טק הטאיוואני  ודנו בתכניות העסקיות  שלהם בישראל, באופן בו הם רואים את שיתוף הפעולה בין המדינות וכן בשאלת עתידה של טאיוואן, שהחוזק העיקרי שלה טמון ביכולות הייצור. דיוויד וונג, מנכ”ל קרן ההון סיכון הגדולה בטאיוואן – Taiwania, אמר: “טאיוואן מתכננת להפוך למדינה חכמה, לא רק מבחינת הייצור: ערים חכמות, תחבורה חכמה וגם ייצור חכם. טאיוואן רואה הזדמנות גדולה בכניסה לתחומים הללו, מעבר לייצור קיימות אפשרויות רבות נוספות עליהן יש לשים דגש כדוגמת טכנולוגיות ביג דאטה ו- Machin Learning. לואיס צ’ן, מנהל פעילות של הארגון Taiwan Tech Arena הסכים עם וונג והוסיף :”כשלמדינה יש טכנולוגיה אבל לא תעשייה גדולה, היא לוקחת אותה למקומות הפיננסיים בדרך כלל,. אולם אני מאמין שתחומי הייצור ילכו ויתקדמו יחד עם הטכנולוגיה שתעזור לנו לייעל את יכולות הייצור שלנו ואת התעשייה כולה”.


מערכת ניו-טק מגזינים גרופ

תגובות סגורות