ציון דרך לצי מטוסי ה-C-130J “סופר הרקולס” ברחבי העולם: שני מיליון שעות טיסה

מטוסי ה-C-130J “סופר הרקולס” על דגמיהם השונים חצו את רף שני מיליון שעות הטיסה המצטברות ברחבי העולם. שעות הטיסה בוצעו על ידי 22 מפעילים מ-18 מדינות ברחבי העולם החל מהטיסה הראשונה ב-5 לאפריל 1996 ועד סוף חודש יולי 2019, כך לפני נתוני לוקהיד מרטין. שעות הטיסה בוצעו במגוון רחב של משימות, בהן פעילות מבצעית-קרבית, תובלה, תדלוק אווירי, מבצעים מיוחדים, חילוץ והצלה, כיבוי אש אווירי, סיוע הומאניטרי, חיזוי ותובלה מסחרית.

“מטוס ה-C-130J הרוויח ביושר את המוניטין המצוין שלו כסוס עבודה עולמי וציון הדרך הנוכחי רק מחזק את הפריסה הרחבה של המטוס על דגמיו השונים ואת כמות ומגוון הפעילויות שהוא מסוגל לבצע”, כך אמר רוד מקלין, סגן נשיא ומנהל תחום התובלה האווירית והמשימות הימיות בלוקהיד מרטין. “שעות הטיסה בוצעו על ידי צוותים שמוכיחים כל יום מחדש את יכולותיו ואת המגוון הרחב של מתארי המשימה שהוא מסוגל לבצע. הצוות של לוקהיד מרטין גאה בעבודה שנעשתה בפיתוח המטוס ועל האמון שניתן בהם על ידי המפעילים לתמוך בכל משימה, קרוב או רחוק מבסיסם”.

הדגם הצבאי של מטוס ה-C-130J מופעל על ידי המדינות הבאות (לפי סדר מסירת המטוסים): בריטניה, ארה”ב (חיל האוויר – מפעיל מטוסי ה-C-130J הגדול ביותר, כוחות הנחתים ומשמר החופים), אוסטרליה, איטליה, דנמרק, נורבגיה, קנדה, הודו, קטאר, עיראק, עומאן, טוניסיה, ישראל, כווית, דרום קוריאה, ערב הסעודית, צרפת ובחריין. בנוסף אליהם, צוותי לוקהיד מרטין תרמו אף הם להגעה לציון הדרך עם שעות הטיסה שבוצעו במטוסים הראשונים שיוצרו.

מטוס ה-C-130J סופר הרקולס הוא המטוס הטקטי המתקדם ביותר בעולם כיום, המאפשר ביצועים מצוינים, יכולות מתקדמות, טווח טיסה גדול ואפשרות תמיכה במגוון רחב של משימות ברחבי העולם. המטוס הוא הנדבך החדש ביותר למשפחת מטוסי ה-C-130 הותיקה והאמינה שטסה על דגמיה השונים ברחבי העולם כבר מיליוני שעות טיסה במגוון משימות צבאיות ואזרחיות כבר יותר מ-60 שנה. המטוס תוכנן עם טכנולוגיות מתקדמות וחדשניות לעוד עשורים של פעילות.

סרטון: https://www.facebook.com/lockheedmartin/videos/409894929946205/


קרדיט לתמונות והסרטון: לוקהיד מרטין

תגובות סגורות