חדשות היום

אינטל רוכשת את מפתחת מעבדי הבינה המלאכותית הבאנה לאבס בתמורה לכ-2 מיליארד דולר

שילוב החברות יקדם את אסטרטגיית ה-AI של אינטל ויחזק את קו מאיצי ה-AI שלה למרכזי נתונים

אינטל צופה כי עד 2024 שוק שבבי הבינה המלאכותית ייצמח ליותר מ-25 מיליארד דולר

סנטה קלרה, קליפורניה,  בדצמבר, 2019 – חברת אינטל העולמית הודיעה היום כי רכשה את הבאנה לאבס (Habana Labs) חברה ישראלית המפתחת מאיצי למידה עמוקה הניתנים לתכנות עבור מרכזי נתונים. אינטל שילמה כ-2 מיליארד דולר עבור החברה. שילוב החברות מחזק את קו מוצרי הבינה המלאכותית של אינטל ומאיץ את מאמציה בשוק שבבי הבינה המלאכותית, הנמצא כיום בשלביו הראשונים וצומח במהירות. אינטל צופה כי עד 2024 יצמח שוק זה ליותר מ-25 מיליארד דולר1.

“הרכישה מקדמת את אסטרטגיית הבינה המלאכותית שלנו, השואפת לספק ללקוחות פתרונות לכל צורכי הביצועים – מקצה הרשת החכמה עד למרכז הנתונים” אמר נבין שנוי, סגן נשיא בכיר ומנהל כללי של קבוצת פלטפורמות הנתונים באינטל. “, הבאנה תזניק את היצע הבינה המלאכותית שלנו למרכזי נתונים עם משפחת מעבדי טריינינג עתירי ביצועים וסביבת תכנות מבוססת תקנים שתתמודד עם עומסי העבודה המתפתחים בבינה מלאכותית”.

אסטרטגיית הבינה המלאכותית של אינטל מושתתת על האמונה שרתימת עוצמת הבינה המלאכותית לשיפור תוצאות עסקיות מחייבת תמהיל רחב של טכנולוגיה – הן חומרה והן תוכנה – כמו גם תמיכה רחבה של האקוסיסטם. כיום, פתרונות הבינה המלאכותית של אינטל מסייעים ללקוחות להפוך נתונים לערך עסקי ומפיקים הכנסות משמעותיות לחברה. ב-2019 צופה אינטל שהכנסותיה מבינה מלאכותית יעלו על 3.5 מיליארד דולר, גידול של יותר מ-20% משנה לשנה. יחד, אינטל והבאנה יכולות להאיץ את פיתוח מוצרי ה-AI הטובים מסוגם למרכזי נתונים ולספק מענה לצרכים המתפתחים של הלקוחות.

שנוי הוסיף, “אנו יודעים שלקוחות מחפשים יכולת תכנות קלה בפתרונות AI שנבנו למטרות ספציפיות, וכן ביצועים מעולים הניתנים להרחבה, ישימים למגוון עומסי עבודה וטופולוגיות של רשתות עצביות. לכן אנו נרגשים לצרף אלינו צוות AI ברמה של הבאנה, בעל ניסיון ביצוע מוכח. הקניין הרוחני והמומחיות המשולבים של שתי החברות יספקו ביצועי מחשוב ויעילות ללא תחרות לעומסי AI במרכזי הנתונים.”

הבאנה תמשיך לפעול כיחידה עסקית עצמאית עם הצוות הניהולי הקיים שלה ותדווח לקבוצת פלטפורמות הנתונים של אינטל (Intel’s Data Platforms Group), הקבוצה האחראית לקו רחב של טכנולוגיות AI למרכזי נתונים. שילוב החברות יספק להבאנה גישה למשאבי AI של אינטל, כולל למשאבים משמעותיים של אינטל שנבנו בשלוש השנים האחרונות, עם מומחיות מעמיקה בתוכנת AI, אלגוריתמים ומחקר, שיאפשרו להבאנה להתרחב ולהאיץ את פעילותה.

יו”ר הבאנה, אביגדור וילנץ, הסכים לשמש כיועץ בכיר ליחידה העסקית, כמו גם לאינטל. הבאנה תמשיך לפעול מישראל שבה גם יש לאינטל נוכחות משמעותית והיסטוריית השקעות ארוכה. אינטל קפיטל, זרוע ההשקעות של אינטל, השקיעה בהבאנה עוד לפני עסקה זו.

“אנו בני מזל להכיר את אינטל ולשתף עמה פעולה הודות להשקעתה בהבאנה, ונרגשים להצטרף רשמית לצוות של אינטל,” אמר דויד דהן, מנכ”ל הבאנה. “אינטל הקימה צוות AI עם אנשים ויכולות ברמה עולמית. אנו נלהבים לשתף פעולה עם אינטל בהאצת והרחבת פעילותנו. יחדיו נספק ללקוחות עוד חדשנות בבינה מלאכותית, ומהר מתמיד”.

אינטל מתכננת למנף את קו מוצרי ה-AI הגדל שלה והכישרונות הקיימים בחברה בכדי לספק ללקוחות ביצועי מחשוב ויעילות ללא מתחרים בעומסי עבודה הכרוכים בבינה מלאכותית.

מוצרי Training and Inference של הבאנה

מעבד ה-AI גאודי (Gaudi) של הבאנה הוא מעבד Training הנמצא כעת בבדיקות אצל לקוחות גדולים נבחרים. מערכות טריינינג גדולות המבוססות על Gaudi צפויות לספק גידול של עד פי ארבעה בהספק לעומת מערכות שנבנו עם מספר שווה ערך של מעבדים גרפיים (GPUs). מעבד גאודי נועד לשדרוג והרחבה יעילים וגמישים של מערכות.

בנוסף, מעבד Inference AI גויה (Goya) של הבאנה, שכבר זמין מסחרית, הדגים ביצועי Inference מצוינים, לרבות הספק ושיהוי בזמן אמת במעטפת המציעה צריכת חשמל תחרותית. מעבד הטריינינג גאודי ומעבד ההיקשים גויה מציעים סביבת פיתוח עשירה וקלה לתכנות המסייעת ללקוחות לפרוס ולבדל את הפתרונות שלהם במקביל להמשך ההתפתחות של הבינה המלאכותית למתן מענה לתביעות מחשוב, זיכרון וקישוריות.


תמונה של יו”ר חברת הבאנה לאבס – אביגדור וילנץ במשרדי הבאנה, ליד מערכת שבבי training של הבאנה.

קרדיט: איייל טואג

מערכת ניו-טק מגזינים גרופ

תגובות סגורות