חדשות היום

נחתם הסכם שיתוף פעולה בין אוניברסיטת אריאל לבין Incubit, החממה הטכנולוגית מבית אלביט מערכות

שיתוף הפעולה יתרום להרחבת הפעילות בנושאי יזמות וחדשנות ומסחור של טכנולוגיות פורצות דרך בתחומי ה – DeepTech

בטקס חגיגי באוניברסיטת אריאל חתמו ראשי אוניברסיטת אריאל, חברת “אריאל חדשנות מדעית בע”מ” וראשי חממת INCUBIT מבית אלביט מערכות על הסכם שיתוף פעולה לקידום מיזמים בתחום טכנולוגיה עמוקה (DeepTech), הטרנד החם בעולם הטכנולוגיה.

שיתוף הפעולה, עליו חתמו עו”ד יורם שי מנכ”ל האוניברסיטה, ואורן גדות, מנכ”ל Incubit כולל הנגשת משאבים ותשתיות של האקדמיה לחברות החממה, אשר פועלת במסגרת תכנית החממות של רשות החדשנות, ומשקיעה בסטארטאפים צעירים בתחום ה- DeepTech במגוון רחב של תחומי ידע, המבוססים על ידע אקדמי ומחקרי ונמצאים בשלבים המוקדמים של הפיתוח.

במהלך הטקס הוצגו פרויקטים חדשניים בנושא חומרים, קוונאטום, ניהול אנרגיה, מיקרו לוויינים, רחפנים, ורובוטיקה זעירה. כמו כן, סיירו האורחים במרכז לחקר חומרים ובמרכז המאיצים של האוניברסיטה.

עו”ד יורם שי, מנכ”ל אוניברסיטת אריאל דיבר על האתגרים שהעולם החדש מציב בפני המוסדות להשכלה גבוהה: “פעם מקור הידע בעולם היה האקדמיה וממנה היה עובר לתעשייה. היום אנחנו רואים מעבר ידע בכיוון ההפוך.

ההסכם היום הוא בעצם לחיצת יד בין האקדמיה לבין התעשייה, והזדמנות למעבר להשפעה הדדית”

אורן גדות, מנכ”ל החממה הטכנולוגית Incubitהדגיש את חשיבות הקשר של החממה עם האקדמיה: המשימה העיקרית של Incubit היא להגיע לטכנולוגיות משבשות ופורצות דרך בשלבים המוקדמים של הפיתוח בהם הסיכון גדול. המחקר באקדמיה בישראל הוא פורץ דרך וחדשני ועבורנו הוא כר פורה להזנקת חברות מכיוון שמיזמי DeepTech נשענים על מחקרים אקדמאיים חדשניים. זיהינו באוניברסיטת אריאל פוטנציאל רב לחדשנות משבשת בעלת פוטנציאל מסחרי רב וכן צוות מחויב ומסור לעבודה משותפת. “

עוד השתתפו בטקס:

ד”ר יעקב ענבר, מהמחלקה לכלכלה ומנע”ס של האוניברסיטה, מיוזמי ההסכם ומנהל הפעילות מטעם האוניברסיטה, דני חרדון, מנהל הרשות למחקר ופיתוח, אוניברסיטת אריאל, איילת בן ערב, סמנכ”לית הפיתוח העסקי ב – Incubit, ניר ליסר, סמנכ”ל טכנולוגיות ב – Incubit ומאיר עמיר סמנכ”ל הכספים בחממה.


תמונת כותרת: מימין לשמאל – יורם שי אורן גדות. קרדיט צילום – אוניברסיטת אריאל

מערכת ניו-טק מגזינים גרופ

תגובות סגורות