חדשות היום

הדפסת תלת ממד בדרך לחזית המאבק בקורונה

חברות מובילות במשק החליטו להירתם למטרה ועובדות יחד, מסביב לשעון, לתת מענה לצוותים הרפואיים ומערכות הבריאות, אשר דורשים סיוע מידי

לראשונה: שיתוף פעולה חסר תקדים בין החברות סטרטסיס, מטריקס, סו-פאד, וסינרג’י אר. אם. להדפסת מסכות מגן למערכת הבריאות

החברות סטרטסיס, חברה גלובלית המובילה את תחום הדפסת התלת ממד בעולם ומטריקס, חברת הטכנולוגיה המובילה בישראל, ביחד עם, סו-פאד וסינרג’י, נרתמות למאבק משותף בקורונה. כתגובה לבקשות מבתי חולים ומשרדי הממשלה החברות משלבות כוחות במטרה לסייע בהתגוננות הצוותים הרפואיים תוך מאבקם בהתפשטות המגיפה וזאת על ידי ייצור “מסכות מיגון פנים” רב פעמיות לצוותי בתי החולים. מאות מסכות כבר נמסרו לבתי החולים איכילוב ושיבא לד”ר שלמה דדיה, מנהל מעבדות התלת ממד של איכילוב, ולד”ר דינה אורקין, מנהלת חדר ניתוח בבית חולים שיבא.

באדיבות מטרקיס

המאבק בנגיף הקורונה דורש תגובה מהירה ולעיתים מידית הן מבחינה רפואית והן מצד הטכנולוגיות שצריכות לספק את הפתרונות לצוות המטפל והמטופלים. טכנולוגית ההדפסה התלת ממדית הייחודית של החברות מאפשרת הדפסה עם חומרים בעלי תקינה רפואית ומאפשרת הדפסה מקומית ומענה מידי לצרכי הצוותים. חומרים אלו הם היחידים בשוק בעלי אישורים ייחודים אלו התאומים את התקינה הנדרשת, כך שניתן לאחר סטריליזציה להשתמש בהם שוב.

שיתוף הפעולה בין החברות מאפשר ייצור לפי דרישה ובהטעמה מקומית של מסכות הניתנות לשימוש חוזר. מדי יום בתי החולים זורקים לפח למעלה מ-6,000 מסכות מיגון, והפתרון הרב פעמי מטפל בבעיית מחסור המיגון עם יתרונות אקולוגיים ברורים במקביל. הדפסה בתלת ממד מאפשרת ייצור וחיבור של מסכה המתאימה לכל סוג של כיסויי מצח: מודבק, טקסטיל או גומי וכן לכל חיבור ראש – גומייה או רצועה. המסכה ניתנת לפירוק, חיטויי, כביסה חמה והרכבה מחדש לשימוש חוזר. היא עשויה מחומרים ביו קופטאביליים העמידים לחיטויי באלכוהול ו/או סטריליזציה באוטוקלב. המסכה מתאימה למשקף באורכים שונים לפי מידות איש צוות הרפואה. ניתן לייצור והרכבה עצמית בעמדת ריענון מסכות בבית החולים.

במאמץ משותף החלו לאחרונה החברות להדפיס אלפי מסכות מגן לצוותים רפואיים ברחבי העולם תוך שהן ממנפות יכולות טכנולוגיות חדשניות שמשנות את תהליכי הייצור. המלחמה בקורונה מחייבת מענה מהיר ומידי והתאמה לצרכים של הצוותים בשטח, המתאפשרת רק בעזרת הדפסה תלת ממדית, שאלו רק חלק מיתרונות רבים על פני שיטות ייצור המסורתיות. תכנון המוצר התבצע בעזרת צוותים שונים של סטרטסיס שהפיצו את קבצי התכנון ברחבי העולם, ובכל מדינה מבוצעים שינויים לפי צרכיהם ודרישותיהם של הצוותים המקומיים, תוך הפצת הידע בין מוקדי החברה השונים. מדובר בחשיבה חדשנית ופורצת דרך, מותאמת אישית, ורסטילית ומתחשבת בסביבה.

בישראל שיתוף הפעולה עם זרוע התלת ממד שהשיקה לאחרונה מטריקס, תחת השם Matrix 3D, היוותה גורם משמעותי בפרויקט ייצור המסכות הרב פעמיות. מטריקס, שחברה לפרויקט ביחד עם סטרטסיס, היא בעלת כ-20 שנות ניסיון בתחום הטכנולוגיה הרפואית, כשהיא מציעה פלטפורמה מקיפה ומתקדמת לניהול, פיתוח, יישום והטמעת פתרונות ליבה מנהלתיים, לוגיסטיים, בילינג (ATD) ופיננסים ופתרונות רב ערוציים, התואמים את דרישות המערכת הרפואית ופועלים במרכזים רפואיים ומוסדות בריאות גדולים בארץ ובעולם.

במסגרת הפרויקט יהיו אחראים סו-פאד, המפיץ הראשון של תלת ממד בישראל, על הפריוקטורה של המיזם וגם יישאו בחלק מההדפסות. חברת סינרג’י המתמחה בעיצוב ופיתוח מוצרי פלסטיק לצד שירותי הדפסות בתלת ממד להפקת אבות טיפוס וסדרות ייצור קטנות היינה בעלת היכולות והאישורים הרגולטוריים הייחודיים לפיתוח מוצרים, מכשור רפואי ואבזרים מותאמים אישית לעולם הרפואה המיוצרים בטכנולוגיות וחומרי סטרטסיס.

מיקי ליברוס, שותף ב Matrix 3D והבעלים של חברת סינרגי אר. אם: “שיתוף הפעולה שקיים עם חברת סטרטסיס מהווה אבן דרך משמעותית לעשייה של מטריקס בתחום הרפואה באופן רחב בעולם. בעבודה משותפת אנחנו מצליחים לפתח מוצרי תמך רפואיים רבים בהדפסת תלת ממד, אשר קיבלו היתרי שימוש במקומות רבים בעולם ומהווים מוצרים יחידים מסוגם שקיבלו גם את אישורי משרד הבריאות בישראל וניתנים לשימוש במוסדות רפואיים. אני שמח שביחד באפשרותנו להמשיך לספק למטופלים ולתעשיית הרפואה טכנולוגיות מתקדמות וכלים חדשניים לרפואה מותאמת אישית ושברגעים כאלה יש לנו את האפשרות לשמור ולדאוג גם על הצוותים הרפואיים במאבקם בקורונה.

יואב זייף, מנכ”ל סטרטסיס: “בימים מאתגרים אלו, חברת סטרטסיס, המובילה בתחום ההדפסה בתלת ממד בעולם למעלה 30 שנה, גאה להדפיס פתרונות מיידים בהתאם לצרכים הייחודיים והמשתנים של בתי חולים, אנשי הצוות המסורים, וכן המטופלים ולרתום למערכה את שלל לקוחותינו. אני מודה לאנשי סטרטסיס והשותפים שלנו שמשקיעים מזמנם ומרצם 24/7 לעזור לאזרחי ישראל. זו שעה יפה ליזמים ולטכנולוגיות החדשניות שלנו בתוך המציאות המורכבת של היום.”


תמונת כותרת: קרדיט צילום זוהר ציפור מימין לשמאל: גלית רות אורן אביטן דר שלמה דדיה אוהד מיוחס

מערכת ניו-טק מגזינים גרופ

תגובות סגורות