חברת Cybellum מכריזה על שותפות אסטרטגית בתכנון הגנת סייבר לרכב עם מעבדת החדשנות של רנו-ניסאן-מיצובישי בת”א

שיתוף הפעולה מתמקד בפיתוח הפתרון הראשון שיחשב את רמת סיכון הכוללת ברכב

8 ביולי, 2020 – חברת הסטארטאפ הישראלית סייבלום (Cybellum), המפתחת פתרונות להערכת חשיפה לסיכוני סייבר ברכב, מכריזה על שותפות אסטרטגית עם מעבדת החדשנות של קבוצת רנו-ניסאן-מיצובישי בתל-אביב. השתיים ישתפו פעולה בפיתוח טכנולוגיות הגנת סייבר חדשניות שיוטמעו בשוק הרכב, זאת, לאחר הוכחת היתכנות ((POC מוצלחת של הטכנולוגיה של סייבלום, שבוצעה במסגרת פעילותה מול המעבדה.

קבוצת הרכב פועלת בארבעה תחומי חדשנות מרכזיים במטרה לפתח את תחבורת העתיד: רכב חשמלי, רכב מחובר ושירותים מחוברים, רכב אוטונומי, ושירותי ניידות חדשים. כחלק מהמערך הזה, אחד התחומים בהם מתמקדת המעבדה בתל-אביב הוא הגנת סייבר.

“במעבדה אנו בוחנים גישות חדשניות לפתרון הבעיות החשובות ביותר בתעשייה שלנו, בהן הגנת סייבר”, אמר אטיאן ברבייה Etienne Barbier, מנהל מעבדת החדשנות של רנו-ניסאן-מיצובישי בתל אביב. “ניהול אבטחת תוכנה כבר אינו בגדר אופציה עבור יצרני הרכב. בעתיד, תוכנות יפעלו באופן אוטונומי לחלוטין, וידעו לבדוק ולתקן את עצמן. הצוות של סייבלום פיתח את עקרונות היסוד לטכנולוגיה הנחוצה כדי להפוך את העתיד הזה למציאות.”

כיום, הערכת הסיכונים בתעשיית הרכב מתנהלת ברובה באופן ידני או תוך שימוש בכלים אוטומטיים אך ברמת רכיב אחד בלבד. מאחר שבימינו, הרכב מהווה מערכת מאוד מסובכת הכוללות מעל מאה רכיבים מורכבים, ומערך עשיר של חיבורים פנימיים ביניהם, מתודולוגיה ידנית שכזו לא עומדת בקנה אחד עם אסטרטגיית הגדילה של חברות הרכב ומספקת רק מידע חלקי לגבי חולשות הסייבר הפוטנציאליות ברכב.

שיתוף הפעולה האסטרטגי בין סייבלום ומעבדת החדשנות של קבוצת רנו-ניסאן-מיצובישי יתמקד בהערכת סיכונים ברמת הרכב כמכלול, על בסיס ארכיטקטורת מודל הרכב, ועל בסיס החיבורים בין רכיבי התוכנה והחומרה ברכב.

“שיתוף הפעולה עם סייבלום יביא לשוק את הפתרון הראשון שיחשב רמת הסיכון הכוללת ברכב, יסייע למותגים שבקבוצת הרכב לנהל את הסיכון באופן מדוייק ובקנה מידה גדול, יחסוך זמן, ויביא יתרון תחרותי במוכנות לרגולציה שתגיע”, אומר אלדד רזיאל, ראש תחום סייבר במעבדת החדשנות של רנו-ניסאן-מיצובישי בת”א.

פתרונות ניתוח סיכוני הסייבר לרכב של סייבלום מזהים אוטומטית טווח רחב של חולשות אבטחה בכל ה-ECU’s (יחידות בקרה אלקטרוניות) בתוך הרכב. השימוש בפיתוחים הקרובים שיניב שיתוף הפעולה עם מעבדת החדשנות, יאפשר לחברות בקבוצת הרכב להשתמש בחבילת הפתרונות של סייבלום כדי להשיג נראות מלאה ושוטפת לחשיפת הסייבר שלהן, ברמת הרכב כולו, ולקבל תכנית פעולה מדוייקת לתיקון נקודות החולשה.

“אנו שמחים לשתף פעולה עם מעבדת החדשנות של רנו-ניסאן-מיצובישי בתל-אביב. למובילי המעבדה נסיון רב בארכיטקטורות רכב קיימות ועתידיות, והם מייחסים חשיבות רבה לנושא אבטחת הסייבר. ביחד אנחנו יוצרים חזון משותף של האופן בו יש לפתח ולנהל את מחזור החיים של תוכנת רכב על מנת לעמוד במציאות החדשה של השוק. שיתוף הפעולה יסייע בקידום הפעילות העסקית שלנו ובעיקר בשיפור הבטיחות של נהגי המכוניות ברחבי העולם”, אמר סלבה ברונפמן, מנכ”ל סייבלום.


תמונת כותרת מימין לשמאל:

אלדד רזיאל, ראש תחום סייבר במעבדת החדשנות של רנו-ניסאן-מיצובישי בת”א

אטיאן ברבייה Etienne Barbier, מנהל מעבדת החדשנות של רנו-ניסאן-מיצובישי בת”א

סלבה ברונפמן, מנכ”ל סייבלום

קרדיט- יח”צ

מערכת ניו-טק מגזין גרופ

תגובות סגורות