אקזיט ראשון של חברת דטה סנטרים ישראלית: EdgeConneX רוכשת את מפעילת חוות השרתים הישראלית גלובל דטה סנטר

הרכישה תרחיב את טביעת הרגל הגלובלית של EdgeConneX ליותר מ-40 שווקים

הרנדון, ווירג’יניה – חברת EdgeConneX, חלוצה גלובלית בתחום הפתרונות לדטה סנטרים מקומיים (Hyperlocal) ודטה סנטרים התומכים בקיבולת ענקית (Hyperscale), הודיעה היום כי הגיעה להסכם לרכישת חברת גלובל דטה סנטר מהרצליה פיתוח המפעילה דטה סנטרים בישראל. כשתושלם העסקה, הרכישה תוסיף שני מתקנים לפלטפורמת הדטה סנטרים הגלובלית של EdgeConneX – שני המתקנים החדשניים, המאובטחים והתת קרקעיים של גלובל דטה סנטר: בהרצליה פיתוח ובפתח תקווה.

“אני שמח להכריז על התרחבות והגדלת הנוכחות הגלובלית של EdgeConneX לאזור המזרח התיכון באמצעות הרכישה של גלובל דטה סנטר”, מסר רנדי ברוקמן, מנכ”ל EdgeConneX. “כמו תמיד, החברה מתמקדת בלקוחות ובאספקת הקיבולת, היכן ומתי שהם צריכים אותה. בכל הנוגע לישראל, הצוות הניהולי המנוסה של גלובל דטה סנטר, היכולת התפעולית המוכחת והתשתית הקיימת, יסייעו לנו להאיץ את ההתמודדות עם הדרישות הללו באמצעות פתרון מוכן המבוסס על פלטפורמה איכותית, שכבר הוכחה היטב בשוק המקומי”.

גלובל דטה סנטר הוקמה ב-2013 על ידי משה לסמן בשיתוף ובגיבוי פיננסי של קבוצת ויולה. לסמן כיהן בעבר כמנהל חטיבת ה-Outsourcing ב-IBM ישראל וכמנהל HP Global Services בישראל. הדטה סנטרים בהרצליה פיתוח ובפתח תקווה עומדים בתקן הגלובלי Tier 3 Uptime שאומץ על ידי הדטה סנטרים המתקדמים בעולם.

EdgeConneX, המגובה פיננסית על ידי EQT Infrastructure, אחת מהקרנות הגדולות בעולם בתחום התשתיות, מוסיפה לגלובל דטה סנטר משאבים פיננסיים ומקצועיים משמעותיים וניסיון עשיר בתשתיות דיגיטליות. תמיכה וגיבוי אלה יאיצו את הצמיחה של גלובל דטה סנטר, יחזקו את יכולתה להשקיע בהגדלת קיבולת בישראל – והם מבשרים פרק חדש ומלהיב בצמיחת החברה.

“גלובל דטה סנטר מצטרפת ל- EdgeConneXאחרי שבע שנים של צמיחה מואצת”, מסר משה לסמן, מנכ”ל ומייסד גלובל דטה סנטר. “ל- EdgeConneXניסיון של למעלה מעשור בבניית פלטפורמה גלובלית לדטה סנטרים הכוללת למעלה מ-50 דטה סנטרים ביותר מ-40 שווקים בעולם. המתקנים מתפרסים על פני כל קשת הפתרונות, החל מדטה סנטרים מקומיים (Hyperlocal) ועד דטה סנטרים התומכים בהיקפי ענק (Hyperscale). יחד עם EdgeConneX נוכל לשרת באופן מיטבי את צרכי תשתית הדטה סנטר בישראל ואת הדרישות של הלקוחות בכל מקום בעולם”.

לסמן הוסיף כי “בכל הנוגע ללקוחות בישראל דבר לא ישתנה מבחינה ארגונית, ותפעולית אני אמשיך להוביל את החברה בישראל וצוות גלובל דטה סנטר ימשיך בתפקידיו ללא שינוי, לרבות צוותי התמיכה בלקוחות. אנו נפעל להמשיך להגדיל ולהעשיר את כוח האדם שלנו ולצרף עובדים מוכשרים נוספים, נמשיך לתפעל את הדטה סנטרים כבעבר ולשרת את צרכי הלקוח בצורה המיטבית

“ישראל מושכת שחקנים בינלאומיים שהופכים אותה לצומת בינלאומית של מחשוב ענן. העסקה שאנו מכריזים עליה היום ממחישה את האמון בפוטנציאל של השוק המקומי”, מסר הראל בית-און, מייסד משותף ושותף כללי בקרן Viola. “כמשקיעים מוקדמים בגלובל דטה סנטר, המחזיקים באחוז משמעותי בחברה, אנו מלווים בשבע השנים האחרונות את התפתחות שוק הדטה סנטרים ואנו מאמינים כי כניסתה של EdgeConneX לישראל תמשיך להניע את צמיחת התחום. אנו מברכים את משה לסמן ואת הנהלת גלובל דטה סנטר על העסקה”.


תמונת כותרת- משה לסמן מייסד ומנכ”ל גלובל דטה סנטר- קרדיט צלם אייל טואג

מערכת ניו-טק מגזינים גרופ

תגובות סגורות