התעשייה האווירית וחברת MCL הבריטית יספקו לצבא בריטניה כלים קרקעיים אוטונומיים

התעשייה האווירית וחברת MCL זכו במכרז לאספקת מערכות קרקעיות אוטונומיות לצבא בריטניה, וזאת כחלק מתוכנית ההצטיידות בכלים בלתי מאוישים של משרד ההגנה הבריטי. הכלים האוטונומיים של התעשייה האווירית משמשים למגוון מטרות ומשימות, והם בעלי עבירות שטח גבוהה במיוחד וכושר נשיאת מטען. כלים אלו נועדו לתמוך בכוחות בשטח ולסייע להם בביצוע משימותיהם.

יכולות איסוף המודיעין של הכלים שיסופקו יסייעו לצבא הבריטי בהרכשת מטרות בזמן אמת וזאת באמצעות הפעלה מרחוק ובאופן אוטונומי. בנוסף, יספקו הכלים תמיכה לוגיסטית באמצעות נשיאת ציוד פלוגתי, אספקת תחמושת ויכולת לחילוץ נפגעים.

החברות יספקו את הרכבים האוטונומיים לתוכנית הניסיונית Spiral 1, פרויקט יכולות עתידיות של משרד ההגנה הבריטי שמטרתו גיבוש הדרישות העתידיות מכלי רכב לא מאוישים דרך סדרת ניסויים. לרשות שותפתה הטכנולוגיה החדשה של החברה, התעשייה האווירית, עומדים פתרונות מתקדמים המתבססים על ניסיון של יותר מ־15 שנה בפיתוח וייצור כלי רכב קרקעיים אוטונומיים.

מנכ”ל MCL, שיין נייט, אמר: “אנו שמחים לברך על חתימת החוזה עם שותפתנו, התעשייה האווירית. ההסכם שנחתם מעיד על האמון של משרד ההגנה הבריטי בשיתוף הפעולה בין החברות וביכולות הטכנולוגיות המתקדמות שנובעות ממנו. הזכייה בחוזה לצבא היבשה הבריטי,  שהייתה פרי של מאמץ משותף, מהווה את הצעד הראשון להמשך שיתוף פעולה בבריטניה”.

מנכ”ל התעשייה האווירית, בועז לוי, הוסיף: “המערכות היבשתיות האוטונומיות של התעשייה האווירית הינן מבצעיות ומספקות מגוון רחב של פתרונות למגוון שימושים ולמספר משימות במקביל בחיבור עם הכוחות המתמרנים. בבסיס תפישת היבשה של התעשייה האווירית עומד הצורך לסייע לכוחות הקרקעיים בשטח לביצוע משימותיהם השונות תוך סיכון מינימלי של חיי הלוחמים והנגשת מידע מבצעי בזמן אמת למקבלי ההחלטות. התעשייה האווירית שמחה לחבור לשותפה אירופאית נוספת, לאספקת מערכות קרב מתקדמות כחלק מאסטרטגיית החברה להרחבת פעילותה באירופה וחיזוק שותפויות וקשרים  מקומיים. אנו גאים בזכייה המשותפת עם MCL ובאספקת המערכות האוטונומיות המתקדמות ביותר לצבא הבריטי”.

התעשייה האווירית הדגימה לאחרונה לצה”ל ולמשרד הביטחון מגוון טכנולוגיות בתחום הכלים האוטונומיים היבשתיים המצוידים במערכות  מודעות מצבית, בשרידות ובקטלניות ומערכות נוספות. כמובילה עולמית בתחום החישה מרחוק והמכ”מים, מפתחת אלתא מערכות פורצות-דרך ואסטרטגיות כגון מטוסי משימה, מערכי סייבר לאומיים, מערכות רובוטיקה יבשתית, הגנה מפני רחפנים, מערכות הגנת מולדת ועוד. התעשייה האווירית מהווה מוקד ידע טכנולוגי לאומי ועולמי בתחומי ההגנה האווירית, המכ”מים, הלווינות, הכלים הבלתי-מאוישים, התעופה האזרחית והסייבר.


בתמונה: כלי אוטונומי קרקעי (קרדיט: התעשייה האווירית)

מערכת ניו-טק מגזין גרופ

תגובות סגורות