Renesas היפנית נכנסת לישראל עם רכישה ראשונה של הסטארט-אפ Celeno מרעננה תמורת 315 מיליון דולר

Renesas היפנית נכנסת לישראל עם רכישה ראשונה של הסטארט-אפ Celeno מרעננה:

ענקית השבבים היפנית Renesas רוכשת את Celeno תמורת 315 מיליון דולר כדי להרחיב את סל פתרונות הקישוריות שלה

טוקיו, יפן, רעננה, ישראל 28 באוקטובר – חברת Renesas Electronics Corporation (TSE: 6723) ספקית מובילה של פתרונות מתקדמים של מוליכים למחצה, הודיעה היום כי חתמה על הסכם מחייב לרכישתה של חברת סלנו (Celeno Communications), המספקת פתרונות Wi-Fi חכמים וחדשניים. במסגרת ההסכם Renesas תרכוש את Celeno מרעננה במזומן בסכום של 315 מיליון דולר (כ-35.8 מיליארד ין לפי שער של 114 ין לדולר) שכולל סכומים שישולמו לפי עמידה במספר יעדים לפי התנאים הסופיים של ההסכם. הרכישה מרחיבה באופן משמעותי את סל פתרונות הקישוריות של Renesas אליהם יתווספו טכנולוגיות ה-Wi-Fi והתוכנה המובילות בתעשייה של Celeno.

Celeno מציעה מגוון רחב של פתרונות לתקשורת אלחוטית ובהם מערכות על שבב לתקשורת Wi-Fi ופתרונות תוכנה עבור שווקים כגון: רשתות ביתיות עתירות ביצועים, בניינים חכמים, השוק הארגוני, התעשייתי ועוד. המערכת על שבב של סלנו היא הקומפקטית ביותר הקיימת בשוק לרשתות Wi-Fi 6  ו-6E ומספקת קצב תעבורה יוצא דופן ואבטחה משופרת עם שיהוי נמוך וצריכת הספק נמוכה.

אחת הטכנולוגיות המתקדמות שפותחו בסלנו היאDoppler Imaging , טכנולוגיית דימות מבוססת Wi-Fi בעלת רזולוציה גבוהה שנותנת פתרון מקיף ראשוני מסוגו לטיפול באוכלוסייה המבוגרת ולמטופלים בבית לצד מערכות אבטחה ביתיות, מערכות נהיגה בטוחה ולמפעלים דיגיטליים ומקושרים. הטכנולוגיה הייחודית של סלנו מציגה את האנשים והאובייקטים במרחב, עוקבת אחריהם ומנתחת את תנועתם ומיקומם באמצעות רשת Wi-Fi סטנדרטית ומבטלת את הצורך במספר גדול של מצלמות או חיישנים בסביבות ביתיות ובבניינים מסחריים.

Renesas נחשבת לספקית מס’ 1 בעולם של מיקרו-מעבדים, מציעה מגוון רחב של מעבדי MCU/MPU/SoC בעלי צריכת זרם נמוכה, חיישנים וטכנולוגיות לניהול הספק. היכולות המוכחות של Celeno בתחומי ה-Wi-Fi והתוכנה משלימות בצורה מיטבית את היכולות של Renesas. המיזוג בין שתי החברות יוצר סל פתרונות משולבים ומקיף מקצה לקצה המתמודד עם השווקים הצומחים במהירות של אפליקציות לקישוריות בהספק נמוך כמו: IoT, תעשייה, תשתיות ותעשיית הרכב.

באמצעות הרכישה, Renesas גם מרחיבה, את מערך המחקר והפיתוח שלה על בסיס מרכז הפיתוח של Celeno בישראל והיכולות של מרכזי המו”פ של סלנו באוקראינה ובהודו. המהלך יאפשר לה להרחיב את מגוון השירותים ללקוחותיה ברחבי העולם ולהבטיח את רציפותם.

“העסקה שהכרזנו עליה היום מדגישה את המחויבות המתמשכת שלנו לשפר ביצועים ויעילות במערכות אלקטרוניות”, אמר היידטושי היבאטה, נשיא ומנכ”ל Renesas. “בהמשך לרכישת חברת Dialog שהרחיבה את סל פתרונות הקישוריות שלנו, ההצטרפות של Celeno מספקת לנו יכולות נוספות בתחום קישוריות ה-Wi-Fi ובאמצעותם נוכל לספק פתרונות לקישוריות מקצה לקצה הן לנתבים והן למכשירי קצה מחוברים. Renesas נמצאת עתה בעמדה חזקה לנצל את ההזדמנויות הרבות הנובעות מהצמיחה המהירה של תחום הקישוריות והביקוש שיוצר העולם המקושר”.

“הרכישה היא מהלך משמעותי הן ללקוחות שלנו והן לעובדים שלנו. העומק והעוצמה שלנו המשולבים עם סל הפתרונות המשובצים המובילים של Renesas יאפשרו לנו לבנות ביחד תחומי צמיחה חדשים שנוכל לכוון אליהם את מאמצינו”, מסר גלעד רוזן, נשיא ומנכ”ל Celeno. Renesas” תספק לנו יכולות גם בתחומי השיווק והמכירות שיביאו את מוצרינו למגוון רחב יותר של לקוחות”.


Picture- Celeno Israel team- Photo credit- Osnat Krasnanski.

בתמונה: צוות עובדי סלנו ברעננה-  קרדיט צלמת- אסנת קרסננסקי

מערכת ניו-טק מגזין גרופ

תגובות סגורות