חברת ה-Tier 1 ההודית Badve תייצר מנועים חשמליים קלים לכלי רכב דו ותלת גלגליים בטכנולוגיה של EVR Motors הישראלית

החברות מתכננות להתחיל בייצור סדרתי באמצע שנת 2023 בקצב של חצי מיליון יחידות לשנה והמנועים ישולבו במספר דגמים נבחרים של כלי רכב

חברת ה-Tier 1 ההודיתBadve Group of Industries  וחברת הסטארט אפ EVR Motors מפתח תקוה הודיעו שהן רוקמות שיתוף פעולה ביניהן. במסגרת שיתוף הפעולה Badve נערכת לייצר מנועים חשמליים, המבוססים על טכנולוגיה קניינית של EVR ובה סטטור טרפזואידלי  TS – RFPM(Trapezoidal Stator Radial Flux Permanent Magnet) ייחודי, שגודלם ומשקלם קטן ב-50% ביחס למנועים חשמליים קימיים. שיתוף הפעולה ישרת את שוק כלי הרכב החשמליים הדו גלגליים ותלת גלגליים, הכוללים רכבי משא תלת גלגליים וכלי רכב תלת גלגליים לנוסעים בקטגוריות L3 ו-L5 שבהן צפויה צמיחה גדולה בהודו בשנים הקרובות.

ל-Badve 29 מפעלי ייצור הפרוסים ב-7 מדינות בהודו והיא מעסיקה 15,000 עובדים. מוצריה מיוצאים לארה”ב, יפן, בריטניה, סין ועוד. שתי החברות כבר מוציאות לפועל תוכנית להרכבת מנועי הדגמה באתר של Badve בעיר Pune שיימסרו ליצרני רכב בהודו כיחידות הדגמה. החברות מתכננות להתחיל בייצור סדרתי באמצע שנת 2023 בקצב של חצי מיליון יחידות לשנה והמנועים ישולבו במספר דגמים נבחרים של כלי רכב.

טקס החתימה הרשמית על ההסכם בין Badve ל-EVR Motors נערך בשבוע שעבר במהלך כנס Ecomotion באקספו תל אביב. לצורך החתימה הגיע לישראל סומד בדווה (Sumedh Badve), מבעלי Badve Engineering.

Badve היא חברת Tier 1 השנייה בהודו שחתמה על הסכם מסחרי עםEVR  תוך שבועות ספורים. ב-12 באפריל הודיעו EVR ויצרנית ה- Tier 1ההודית Napino Auto Electric על הסכם במסגרתו תייצר Napino את המנועים החשמליים הקנייניים של EVR עבור כלי רכב דו גלגליים בהודו. EVR פיתחה טופולוגיה ייחודית מוגנת בפטנט למנועים חשמליים: הסטטור הטרפזואידלי  TS – RFPM(Trapezoidal Stator Radial Flux Permanent Magnet) שמאפשרת ייצור מנועים קטנים, קלים וזולים יותר שניתן גם להתאימם לדרישות הלקוחות. המנועים הראשונים של EVR תוכננו לכלי רכב דו ותלת גלגליים וכן לרכבים חשמליים מסחריים קלים. הם שוקלים פחות מחצי ממשקלם של מנועי שטף רדיאלי חשמליים קיימים.

על פי הערכות, כלי רכב דו ותלת גלגליים מהווים כ-90% מכלי הרכב החשמליים בהודו ומדי שנה נמכרים בהודו 6 מיליון כלי רכב תלת גלגליים וכחצי מיליון מהם הם חשמליים.

עפר דורון, מנכ”ל EVR Motors: “השותפות האסטרטגית עם Badve, יצרנית Tier 1 מובילה, מציעה ליצרני OEM רבים גישה לטכנולוגיית המנועים המתקדמת של EVR המותאמים לשוק ההודי ואשר ייוצרו בהודו. יחד עם הסכמים נוספים שנחתמו לאחרונה, שותפות זו תרחיב את שוק היעד שאנו פונים אליו והוא יקיף עתה את רוב יצרני ה-OEM הגדולים במגזרי כלי הרכב החשמליים המובילים של הודו. EVR גאה באמון שהלקוחות נותנים בנו ובטכנולוגיה שלנו ובהזדמנות ליטול תפקיד מרכזי בחשמול הניידות בהודו”. דורון הוסיף והודה לנספחות משרד הכלכלה והתעשייה במומבאי שחיברה בין EVR Motors ו-Badve  ותמכה בתהליך שיתוף הפעולה.

אורנה ברביבאי, שרת הכלכלה והתעשייה, מסרה: “אני מברכת את EVR על ההסכם ומודה למערך הנספחויות הכלכליות במומבאי ובדלהי, שכבר סייע ל-EVR הישראלית לחבור עסקית לשורה של חברות אוטומוטיב בשוק ההודי. הצלחת החברות הישראליות היא הצלחתנו. נמשיך לפעול בהודו ובעוד עשרות מוקדי פעילות עסקית בינלאומית לסייע לחברות לפרוץ דרך ולהצליח בשוקי העולם”.

המנועים הראשונים של EVR Motors הם מנועי 48/96 וולט המקוררים באוויר ומוגנים נגד מים והם מיועדים לכלי רכב חשמליים דו-גלגליים או תלת-גלגליים. מנועים אלה מספקים הספק של 17kW, מומנט של כ 40 Nm, ומשקלם 9 ק”ג בלבד, בנפח של 2.7 ליטרים. החברה מפתחת כעת מנועים נוספים, המיועדים למגוון יישומים רחב בעולם התחבורה החשמלית.

EVR Motors גייסה עד כה מימון סיד של 10 מיליון דולר מכמה משקיעים, בהובלת מריוס נכט, אחת הדמויות המובילות בישראל ביזמות סדרתית, בייסוד חברות טכנולוגיה ובהשקעות בהיי טק, ובהשתתפותTeramips Technologies, שמממנת רעיונות טכנולוגיים חדשניים, לצד קרנות SIBF ו-Varana Capital. בנוסף לכך קיבלה EVR מענקים מרשות החדשנות ומקרן BIRD. בימים אלה שוקדת EVR על גיוס סבב A במטרה להאיץ את החדירה לשוק, להגדיל את כושר הייצור ולפתח מנועים נוספים.

החברה מנוהלת החל מ-2019 על ידי עפר דורון, ששימש בתפקידו הקודם כמנהל מפעל החלל של התעשייה האווירית, והוביל את צוות התעשיה האווירית שתכנן ובנה את החללית “בראשית” של SpaceIL. עופר דורון היה אחראי גם על הפיתוח, הבנייה, השיגור והתפעול של לווייני התקשורת והתצפית של התעשייה האווירית עבור משתמשים ישראליים וזרים.     

EVR Motors נוסדה בידי הנשיא ומנהל התפעול הנוכחי של החברה אלי רוזינסקי, יחד עם ויקטור כסלו ורוסלן שבינסקי. יו”ר החברה הוא אופיר שוהם, ראש מפא”ת לשעבר, שמוביל את השקעות ההיי טק של מריוס נכט. החברה מעסיקה מעל 30 עובדים בפתח תקווה, ביניהם ארבעה בעלי דוקטורט, מהנדסים, צוות הרכבת מנועים וקבוצת בקרה וניסויים.


תמונת כותרת: Collaboration between EVR Motors and Badve – signature ceremony. Credit – Ksenia Poliak

מערכת ניו-טק מגזינים גרופ

תגובות סגורות